Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Carmen vom Brömchen

BH. IPO1, SPH1, IPO2, SPH2

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
03-08-2014 BK Dresden Tyskland Mathias Wolf(DE) Brugsklasse V2
02-06-2012 VDH Neumünster (DE) Roland Bebber (DE) Åben V2
30-07-2011 VDH Bremen (DE) Piet Roosenboom (BE) Åben SG2
03-07-2011 Jahressieger BKM - Zschepkau (DE) Uwe Werner (DE) Åben V
15-05-2011 Gruppe Celle (DE) Uwe Werner (DE) Åben V2
19-09-2010 Jahressieger BKM - Wardenburg (DE) Peter Holzhausen (DE) Åben V
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Christiana Lafay (F) Åben Very good
01-08-2010 Bremen (DE) Monika Blaha (AT) Åben V1,VDH Anwartschaft, udstillingens bedste tæve
31-07-2010 VDH Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Åben V1, VDH Anwartschaft
13-06-2010 Gruppe Gütersloh (DE) Peter Holzhausen (DE) Mellem V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH), Bronzene Klubmedaille
06-06-2010 Gruppe Peine (DE) Uwe Werner (DE) mellemklasse V1, Anwartschaft VDH, sølvmedalje
05-06-2010 VDH Neumünster (DE) Beate Spelsberg (DE) mellemklasse V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH), Bronzene Klubmedaille
01-05-2010 Gruppe Heepen-Bielefeld (DE) Beate Spelsberg (DE) Mellemklasse V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH), Bronzene Medaille
11-04-2010 LG Norderstedt (DE) Roland Bebber (DE) Mellem sg 4
06-12-2009 VDH Kassel (DE) Walter Fiechter (DE) Jugendklasse SG1, broncemedalje
05-12-2009 VDH Kassel (DE) Roland Bebber (DE) Jugendklasse SG2, res. Anwartschaft
31-10-2009 VDH-CACIB Hannover (DE) Inge Gerwin (DE) Jugend SG1
23-08-2009 Gruppe Celle (DE) Inge Gerwin (DE) Jugendklasse SG3
16-08-2009 Gruppe Kalletal (DE) Brigitte Müller (DE) Jugendklasse SG3
02-08-2009 VDH Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Jugend SG
21-06-2009 BK Gruppe Holstebro Ralf Brinkmann (DE) Junior Excellent
07-06-2009 VDH Neumünster (DE) Ursula Heidelberg (DE) Jugendklasse SG2, Res. Anw.Dt.Jug.Ch.VDH
31-05-2009 Gruppe Peine (DE) Beate Spelsberg (DE) Jugendklasse SG1, Anw. Dt.Jug.Ch VDH, BK bronzemedalje
23-05-2009 VDH Oldenburg (DE) Beate Spelsberg (DE) Jugendklasse SG1, Anw. Dt.Jug.Ch.VDH
22-05-2009 VDH Oldenburg (DE) Uwe Beyer (DE) Jugendklasse SG2
10-05-2009 Gruppe Bremen (DE) Inge Gerwin (DE) Jugendklasse SG
02-05-2009 VDH EUSG Dortmund (DE) Uwe Werner (DE) Jugendklasse SG
19-04-2009 DKK Hedensted Gerhard O' Shea (SE) Junior G
14-02-2009 DKK Fredericia Bo Lasthein Andersen Hvalp L

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
01-10-2017 BK Gr. Åbenrå. Knud Rasmussen SPH-2 A:  82    Sum =  82     8
07-05-2017 BK Glücksburg (DE) Udo Herrmann SPH-2 A:  83    Sum =  83     8
08-04-2017 Boxer Klub Tarp Udo Hermann FH-2 A:  72    Sum =  72     7
02-04-2017 Boxer-klubben Gr. Årslev Karl Heins Meuser SPH-2 A:  75    Sum =  75     7
10-12-2016 BK gruppe Achim Gerd Fricke FH-2 A:  81    Sum =  81     8
20-11-2016 Boxer-klubben Gr. Slangerup Knud Rasmussen SPH-2 A:  74    Sum =  74     7
06-11-2016 BK gruppe Tarp Cornell Puls FH-2 A:  80    Sum =  80     8
15-10-2016 Gruppe Glücksburg Ingolf Roskosch SPH-2 A:  75    Sum =  75     7
26-06-2016 Boxer-klubben Gr. Åbenrå Ella Lauersen SPH-1 A:  92    Sum =  92     7
05-06-2016 Bk Glüksbürg Gerhard Fricke FH-1 A:  87    Sum =  87     6
17-04-2016 Gruppe Glüksburg Uwe Horst FH-1 A:  71    Sum =  71     5
03-04-2016 Boxer-klubben Gr. Årslev Udo Hermann SPH-2 A:  43    Sum =  43    
15-11-2015 Bk Danmarks mesterskab Knud Rasmussen SPH-1 A:  2    Sum =  2    
30-10-2015 Gruppe Glücksburg Gerd Fricke, Gerd Fricke IPO-2 A:  86    B:  70    C:  80    Sum =  236     6
16-08-2015 Gr Aabenrå Knud Rasmussen, Knud Rasmussen SPH-1 A:  0    Sum =  0    
26-04-2015 Gruppe Glücksburg (DE) Karl-Heinz Meuser (DE) FH-1 A:  88    Sum =  88     6
29-03-2015 Gruppe Årslev Knud Rasmussen, SPH-1 A:  86    Sum =  86     6
20-10-2013 BK Gruppe Glucksburg(DE) Gerd Fricke(DE) IPO-1 A:  83    B:  80    C:  90    Sum =  253     5
02-10-2010 Gruppe Glücksburg (DE) Wolfgang Gleiss BH