Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Kulsvierkrogen´s Artemis
AK, DKCH, DEVDHCH, NOCH

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
05-11-2017 Herning, Dansk Vinder Karl - Erik Johansson, Sverige Veteran EX1, CK, Bedste veteran, DKVV17 18
04-11-2017 Herning John J Walsh, Irland Veteran EX1, CK, Bedste veteran 18
17-09-2016 Ballerup, KBHV Carsten Birk, Danmark Champion EX3, CK 12
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Champion EX 8
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Champion EX3, CK 12
21-08-2016 Kreds 4 Béla Szabo Champion EX2, CK 13
14-08-2016 Bornholm Jørgen Hindse, Danmark Champion EX4 9
13-08-2016 Bornholm Svend Erik Løvenkjær, Danmark Champion EX3 10
31-07-2016 National Bremen, Tyskland Ralf Brinkmann Champion V1, Anw.Dt. Ch. VDH, Goldene klubmedallie
30-07-2016 International Bremen, Tyskland E. Deutscher (A) Champion V1, Anw.Dt. Ch. VDH, CACIB BOS
12-06-2016 Vejen Dominic Harris, Irland Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
11-06-2016 Vejen Guido Schäfer, Tyskland Champion EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
10-06-2016 Vejen Tanya Ahlman-Stockmari, Finland Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
01-05-2016 Roskilde Horst Kliebenstein Champion EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
30-04-2016 Roskilde Pedro Bispo, Portugal Champion EX1, CK 15
21-11-2015 Gruppe 18 - Viborg Paola Micara Watten (IT) Officielle klasser Champion EX 8
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Oliver Erat (AU) Champion EX 8
16-08-2015 Bornholm Birte Scheel(DK) Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
15-08-2015 Bornholm Jens Ramsing(DK) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
17-08-2014 Bornholm Tina Peixoto PT Champion VG2 8
16-08-2014 Bornholm Harri Lehkonen FI Champion EX2 11
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM, Cruf Kvalifikation 25
21-06-2014 Vejen Blid von Schedvin SE Champion EX2, CK 13
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Beate Spelsberg (DE) Åben EX 8
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Åben VG 5
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Åben EX 8
21-09-2013 Ballerup - KBHV. Andrzej Stepinski (PL) Åben EX 8
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Åben EX 8
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Åben EX 8
18-08-2013 Bornholm Dorothea Carroll (Irland) Åben EX2 11
17-08-2013 Bornholm Petra Junehall (SE) Åben EX3 10
16-06-2013 Vejen Bas Bosch (BE) Åben VG 5
05-05-2013 Roskilde - Kval. Crufts Knut Sigurd Wilberg (GB) Åben VG3 7
04-05-2013 Roskilde Boo Lundström (SE) Åben EX3 10
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Åben EX4 9
07-04-2013 BK Düsseldorf Carsten Berndt Offene V1, Anw. Dt. Ch. (VDH), Goldene Klubmedaille
06-04-2013 BK Düsseldorf Mathias Wolf Offene V3
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Åben EX 8
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Carsten Berndt, (D) Åben EX1, CK, BIK2, Cert 23
28-10-2012 Gruppe Frankfurt (DE) Beate Jodl (DE) Åben V4
14-10-2012 VDH Dortmund (DE) Ralf Brinkmann (DE) Offene V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH)
13-10-2012 VDH BDSG Dortmund (DE) Inge Gerwin (DE) Åben V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH)
30-09-2012 Gruppe Velbert (DE) Roland Bebber (DE) Åben V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH)
29-09-2012 Gruppe Velbert (DE) Carsten Berndt (DE) Åben V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH)
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Ralf Brinkmann (DE) Åben EX3, CK 12
12-02-2012 DKK Fredericia Nina Karlsdotter (SE) Åben EX2, CK 13
26-11-2011 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Åben Excellent
06-11-2011 DKK Herning Lene Krull Åben Excellent 2. v m. CK
05-11-2011 DKK Herning Pirjo Aaltonen (FIN) Åben Excellent 3. v
18-09-2011 BK Gruppe Viborg Luis Pinto Teixeira (POR) Mellem Excellent 2. v
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Jelena Kruus (EST) Mellem Excellent 2. v m. CK
31-07-2011 DKK Vejen Elina Haapaniemi (FIN) Mellem Very good
30-07-2011 DKK Vejen Kresten Scheel Mellem Excellent 2. v
29-07-2011 DKK Vejen Ole Staunskjær Mellem Excellent 2. v
28-07-2011 DKK Vejen Nina Karlsdotter (SE) Mellem Excellent 4. v
19-06-2011 DKK Valby Miklós Levente (HU) Mellem Excellent 2. v
08-05-2011 DKK Hillerød Bo Skalin (FIN) Mellem Excellent 2. v m. CK BIK4
12-02-2011 DKK Fredericia Piet Roosenboom (BE) Mellem Excellent 4. v
19-09-2010 DKK Ballerup Knut Andersen (NO) Junior Excellent 2. v
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Christiana Lafay (F) Junior Excellent
24-04-2010 BK Gruppe Darup Margot Egeblad Baby SL 2. v

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point