Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Carza Bodil
DEVDHCH, DKCH, INTCH
BK-Juniorårsvinder-2009, FP

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
12-02-2017 Fredericia V.M. Soleckyj Szpunar, Polen Veteran EX1, CK, BIK1, BIR, Bedste veteran, , 30
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Champion EX4, CK 11
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Carsten Berndt, (D) Champion EX4 9
21-10-2012 CACIB Poznan (PL) Danilo Giorgio (IT) Champion Excellent 1. v
20-10-2012 CACIB Poznan (PL) Champion 0
20-10-2012 CACIB Poznan (PL) Jan Gajewski (PL) Champion Excellent 1. v Cert CACIB
16-09-2012 Jahressieger BKM - Zschepkau (DE) Toni Piasentin (DE) Champion Vorzúglich 2. JAHRESSIEGER 2012
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Ralf Brinkmann (DE) Champion EX2, CK 13
05-08-2012 Bremen (DE) Erwin Deutscher (AT) Champion Vorzúglich 1 Anw. DT. CH. ( VDH ) Goldene medaille
04-08-2012 Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Champion Vorzúglich 1 Anw. DT. CH. ( VDH ) Goldene medaille
24-06-2012 CACIB Stettin (PL) Joanna Szczepanska-Korpetta (PL) Champion Excellent 1. v Cert CACIB, BEDSTE TÆVE PÅ DAGEN
02-06-2012 VDH Neumünster (DE) Roland Bebber (DE) Champion Vorzúglich 1 Anw. DT. CH. ( VDH ) Goldene medaille
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Champion EX3, CK 12
21-04-2012 BK Gruppe Darup Ginette Hufschmid (CH) Champion EX1, CK, BIK1, KLBV-Cert, KLBCH-Cert, BIR 27
08-04-2012 Gruppe Wischhafen (DE) Beate Jodl (DE) Champion Vorzúglich 1 Anw. DT. CH. ( VDH ) Goldene medaille
25-03-2012 Gruppe Osnabrück (DE) Inge Gerwin (DE) Champion Vorzúglich 1 Anw. DT. CH. ( VDH ) Goldene medaille
11-03-2012 Gruppe Bremen (DE) Carsten Berndt (DE) Champion Vorzúglich 1 Anw. DT. CH. ( VDH ) Goldene medaille
26-11-2011 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Champion Excellent 2. v m. CK
06-11-2011 DKK Herning Lene Krull Champion Excellent 2. v m. CK. BTK2 Res. CACIB
05-11-2011 DKK Herning Pirjo Aaltonen (FIN) Champion Excellent 1. v m. CK. BTK1 CACIB BIR
08-10-2011 VDH-CACIB Rostock (DE) Margot Egeblad Champion Vorzúglich 1 Anw. DT. CH. CACIB. VDH CHAMPION PÅ DAGEN
18-09-2011 Jahressieger BKM - Kaiserslautern (DE) Ralf Brinkmann (DE) Champion Vorzúglich 4 JAHRESSIEGER 2011
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Jelena Kruus (EST) Champion Excellent 1. v m. CK BTK. 2 KLUBCHAMPION CERT.
30-07-2011 Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Champion Vorzúglich 1 Anw. DT. CH. ( VDH )
29-07-2011 Bremen (DE) Piet Roosenboom (BE) Champion Vorzúglich 1 Anw. DT. CH. ( VDH )
22-05-2011 BK Gruppe Islev Beate Spelsberg (DE) Champion Excellent 2. v m. CK BTK. 2
21-05-2011 BK Gruppe Darup Ingrid Anderson (SE) Champion Excellent 2. v m. CK BTK. 2
04-05-2011 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ESP) Champion Excellent 1. v m. CK 3 BTK
03-04-2011 DKK Tønder Carsten Birk Champion Excellent 1. v m. CK. BTK1 BIM
12-02-2011 DKK Fredericia Piet Roosenboom (BE) Champion Excellent 2. v m. CK. BTK2 Res. CACIB
27-11-2010 BK Gruppe Viborg Bo Lasthein Andersen Åben Excellent 1. v BTK3 CERT DANSK CHAMPION PÅ DAGEN
07-11-2010 DKK Herning Leif Ragnar Hjorth (NO) Åben Excellent 2. v
06-11-2010 DKK Herning Inger Dahle (NO) Åben Excellent 1. v BTK3
17-10-2010 DKK Aars - BK Gruppe Aalborg Margot Egeblad Åben Excellent 1. v BTK1 KLUBVINDERCERT BIM
19-09-2010 Jahressieger BKM - Wardenburg (DE) Peter Holzhausen (DE) Åben Vorzüglich
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Christiana Lafay (F) Mellem Excellent 2. v
14-08-2010 DKK Vejen Joop Schepers (NL) Mellem Excellent 2. v
01-08-2010 Bremen (DE) Monika Blaha (AT) Mellem Vorzúglich 1 Anw. DT. CH. ( VDH )
31-07-2010 Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Mellem Vórzuglich. 2. Res. Anw. DT. CH. ( VDH )
27-06-2010 DKK Herning World Dog Igor Selimovic (CRO) Mellem Excellent 3. v
30-05-2010 Atibox - Wroclaw (PL) Anna Bogucka (PL) Åben Excellent ATIBOX 2010
23-05-2010 Gruppe Bremen (DE) Wilfried Nöthlich (DE) Mellem Vórzuglich. 2. Res. Anw. DT. CH. ( VDH ) Bronzene Klubmedaille
24-04-2010 BK Gruppe Darup Margot Egeblad Mellem Excellent 1. v BTK3
14-03-2010 Gruppe Osnabrück (DE) Inge Gerwin (DE) Mellem Vorzúglich 1 Anw. DT. CH. ( VDH ) Silber Klubmedaille.
31-01-2010 DKK Fredericia Jan Liet (NL) Junior Excellent 1.v BTK3
28-11-2009 BK Gruppe Viborg Igor Mioc (CRO) Junior Excellent 1.v BTK3
08-11-2009 DKK Herning Ole Staunskjær Junior Very good 2.v
07-11-2009 DKK Herning Elina Tan-Hietalahti (FIN) Junior Excellent 2.v
20-09-2009 DKK Brøndby Rafael Malo Alcrudo (ESP) Junior Excellent 2.v
19-09-2009 DKK Brøndby Rita Kadike-Skadina (LV) Junior Excellent 1.v BTK4
05-09-2009 Jahressieger BKM - Augsburg (DE) Margot Egeblad Junior SG. 1 pr. 4. Bedste tæve JAHRESSIEGER 2009
15-08-2009 BK Gruppe Islev Svend Løvenkjær Junior Excellent 1.v BTK2 KLUBVINDERCERT Junior Årsvinder
21-06-2009 BK Gruppe Holstebro Ralf Brinkmann (DE) Junior Excellent 3.v
13-06-2009 DKK Vejen Petru Muntean (RO) Junior Excellent 1.v Bedste Junior Tæve
02-05-2009 BK Gruppe Aalborg João Vasco Poças (POR) Hvalp SL 1 Bedste Hvalp
19-04-2009 DKK Hedensted Gerhard O' Shea (SE) Hvalp SL 1 Bedste Hvalp
15-03-2009 Gruppe Osnabrück (DE) Ursula Heidelberg (DE) Hvalp 1. pr. 3.v.
06-12-2008 BK Gruppe Viborg Jesper Ravn Baby SL 4

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
30-10-2011 BK Gruppe Århus Kurt Egon Nielsen FP Prædikat:  Bestået 2