Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Ozzy Optima grata
DEVDHJGCH
AK

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Åben EX3, CK 12
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Åben EX 8
31-07-2016 National Bremen, Tyskland Ralf Brinkmann Offene Klasse V2, Anw.Dt. Ch. VDH
30-07-2016 International Bremen, Tyskland E. Deutscher (A) Offene Klasse V2, Anw.Dt. Ch. (VDH)
17-07-2016 BK Lünen (DE) Margot Egeblad Offene Klasse V4
12-06-2016 Vejen Dominic Harris, Irland Åben EX3 10
11-06-2016 Vejen Guido Schäfer, Tyskland Åben EX2 11
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Åben EX1, CK 15
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Åben VG 5
19-09-2015 Jahressieger BK Aalen A. Hartmann Offene Kl Rüden gestromt V2 Anw. Dt. Ch. Res. (VDH)
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Oliver Erat (AU) Åben EX1, CK 15
29-08-2015 Kreds 11 Ole Staunskjær(DK) Åben EX2, CK, BIK3, Res. Cert 16
28-06-2015 BK Kassel A. Hartmann Offene Kl Rüden gestromt V1 Anw. Dt. Ch. (VDH)
21-06-2015 Vejen Kurt Nilsson(SE) Åben VG3 7
20-06-2015 Vejen Inese Pablaka(LV) Åben EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIM 28
30-05-2015 Atibox Sabina Heric Offene Vorzüglich 3
25-04-2015 BK Svitavy, Czech Rep. Pascal Trifilieff Open EX2
07-12-2014 Kassel Internationale M. Wolf Zwischenklasse V4
06-12-2014 Kassel Internationale Uwe Werner Zwischenklasse V2 Res-anw VDH
02-11-2014 Herning Leni Finne FI Mellem G 3
01-11-2014 Herning Rony Doedijns NL Mellem VG2 8
21-09-2014 Jahressieger Warnowblick Walter Fiechter(DE) Zwichen Vorzüglich
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann(DE) Junior EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
15-06-2014 International Erfurt, Tyskland Uwe Werner(DE) Jugendklasse Sg1, Anw.Jug.Ch.VDH
14-06-2014 National Erfurt, Tyskland Roland Bebber(DE) Jugendklasse Sg1, Anw.Jug.Ch.VDH
31-05-2014 International Neumünster, Tyskland R. Brinkmann(DE) Jugendklasse Sg2, Res.Anw.Jug.Ch.VDH
30-03-2014 Internationale Berlin-Brandenburg Carsten Berndt(DE) Jugend Klasse SG
29-03-2014 Nationale Berlin-Brandenburg M. Wolf (DE) Jugend Klasse SG
23-03-2014 BK Osnabrück U. Heidelberg(DE) Jugend Klasse SG2, Res. Anw.Dt.Jug.Ch.(VDH)
23-03-2014 BK Wischhafen,Tyskland Ginette Hufschmid Jugendklasse Sg2, Res.Anw.Jug.Ch.VDH
12-01-2014 Nürnberg, Tysland A. Hartmann, (DE) Jugendklasse SG1, Anw.Dt.Jug.Ch.(VDH)
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Peter Holzhausen (DE) Hvalp SL4 0

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point