Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Kulsvierkrogen´s Chrysanthemum
AK

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
05-11-2017 Herning, Dansk Vinder Karl - Erik Johansson, Sverige Champion EX4, CK, BIK4 13
04-11-2017 Herning John J Walsh, Irland Champion EX1, CK, BIK2, CACIB 20
24-09-2017 Københavnsvinder Birgitte Schjøth, Danmark Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
17-09-2017 Jahressieger, Aachen Uwe Werner Offene V
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ) Åben VG 5
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Åben EX 8
20-08-2017 Bornholm Rodi Hübenthal Åben EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
19-08-2017 Bornholm Peter Harsanyi, Ungarn Åben EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIR, Dansk Champion på dagen 27
06-08-2017 National Bremen, Tyskland Guido Schäfer Offene V1, Anw.Dt. Ch. (VDH)
05-08-2017 International Bremen, Tyskland Ralf Brinkmann Offene V3
11-06-2017 Vejen Gunnar Nymann, DK Åben EX1 13
10-06-2017 Vejen Bo Lasthein Andersen Åben EX2 11
30-04-2017 Roskilde Zorica Salijevic, Sverige Åben EX2 11
29-04-2017 Roskilde Thord Byström, Sverige Åben EX3 10
12-02-2017 Fredericia V.M. Soleckyj Szpunar, Polen Åben EX2, CK, BIK3, Res. Cert, Res. CACIB 16
06-11-2016 Herning, NORDV Boris Spoljaric Åben EX2, CK 13
05-11-2016 Herning, DKV Petra Junehall, Sverige Åben EX3 10
17-09-2016 Ballerup, KBHV Carsten Birk, Danmark Mellem EX2, CK, BIK3, Res. Cert 16
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Mellem EX3 10
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Mellem EX 8
14-08-2016 Bornholm Jørgen Hindse, Danmark Mellem EX1, CK, BIK4, Cert 17
13-08-2016 Bornholm Svend Erik Løvenkjær, Danmark Mellem EX1, CK, BIK2, Cert, Res. CACIB 20
31-07-2016 National Bremen, Tyskland Ralf Brinkmann Zwischen V3
30-07-2016 International Bremen, Tyskland E. Deutscher (A) Zwischen V1, Anw.Dt. Ch. VDH
12-06-2016 Vejen Dominic Harris, Irland Mellem EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
11-06-2016 Vejen Guido Schäfer, Tyskland Mellem EX1, CK 15
10-06-2016 Vejen Tanya Ahlman-Stockmari, Finland Mellem EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
14-05-2016 Kreds 2 Hanne Laine Jensen Mellem EX1, CK, BIK2, Cert 20
01-05-2016 Roskilde Horst Kliebenstein Mellem EX2, CK, BIK3, Res. Cert 16
30-04-2016 Roskilde Pedro Bispo, Portugal Mellem EX3 10
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Mellem EX2 11
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Junior EX2, CK 13
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Junior EX2, CK, BIK4, Res. Cert 15
03-10-2015 Rostock Birgit Achterhold Jugendklasse SG3
20-09-2015 Hillerød, KBHV Per Svarstad (SE) (Dommer ændring) Junior EX1 13
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Oliver Erat (AU) Junior VG 5
16-08-2015 Bornholm Birte Scheel(DK) Junior EX1, CK 15
15-08-2015 Bornholm Jens Ramsing(DK) Junior EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
21-06-2015 Vejen Kurt Nilsson(SE) Hvalp SL1, Udstillingens bedste hvalp 0
20-06-2015 Vejen Inese Pablaka(LV) Hvalp SL1, Udstillingens bedste hvalp 0
07-06-2015 Ås - Norsk Kennel Klub (NO Årsvinder 2015) Ralf Brinkmann (DE) Hvalp 3. vinder
06-06-2015 Drammen - Norsk Kennel Klub Hvalpeshow Trond Storsveen Hvalp 1. vinder, BIK1, Udstillingens Bedste Hvalp, BIG4
26-04-2015 Roskilde Marija Kavcic(SI) Hvalp SL2 0
25-04-2015 Roskilde Wenche Eikeseth(NO) Hvalp SL2 0
08-02-2015 Fredericia Lars Adeheimer(SE) Baby SL4 0

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point