Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Kulsvierkrogen´s Capsicum
AK, DKCH

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
05-11-2017 Herning, Dansk Vinder Karl - Erik Johansson, Sverige Champion EX4, CK 11
04-11-2017 Herning John J Walsh, Irland Champion EX2, CK, BIK3, Res. CACIB 16
24-09-2017 Københavnsvinder Birgitte Schjøth, Danmark Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
17-09-2017 Jahressieger, Aachen Carsten Berndt Sieger V3
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Champion EX 8
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ): Champion EX 8
20-08-2017 Bornholm Rodi Hübenthal Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
19-08-2017 Bornholm Peter Harsanyi, Ungarn Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
06-08-2017 National Bremen, Tyskland Guido Schäfer Champion V1 Anw.Dt.Ch.VDH, Res. Anw.Dt.Ch.BK Klubsieger
05-08-2017 International Bremen, Tyskland Ralf Brinkmann Champion V1, Anw.Dt. Ch. VDH
11-06-2017 Vejen Gunnar Nymann, DK Champion EX3, CK, BIK3 15
10-06-2017 Vejen Bo Lasthein Andersen Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
30-04-2017 Roskilde Zorica Salijevic, Sverige Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
29-04-2017 Roskilde Thord Byström, Sverige Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
16-04-2017 Messecenter Vesthimmerland Nikola Smolic, HR Champion EX1, CK, BIK2 20
12-02-2017 Fredericia V.M. Soleckyj Szpunar, Polen Champion EX2, CK 13
06-11-2016 Herning, NORDV Boris Spoljaric Åben EX1, CK, BIK2, Cert, Res. CACIB 20
05-11-2016 Herning, DKV Petra Junehall, Sverige Åben EX3, CK 12
02-10-2016 International Rostock R. Bebber Zwischen V3
17-09-2016 Ballerup, KBHV Carsten Birk, Danmark Mellem EX1, CK, BIK3, Cert, Res. CACIB 18
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Mellem EX2, CK 13
14-08-2016 Bornholm Jørgen Hindse, Danmark Mellem EX2, CK 13
13-08-2016 Bornholm Svend Erik Løvenkjær, Danmark Mellem EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIM 25
31-07-2016 National Bremen, Tyskland Ralf Brinkmann Zwischen V1, Anw.Dt. Ch. VDH, Goldene klubmedallie
30-07-2016 International Bremen, Tyskland E. Deutscher (A) Zwischen V1, Anw.Dt. Ch. VDH
12-06-2016 Vejen Dominic Harris, Irland Mellem EX2 11
11-06-2016 Vejen Guido Schäfer, Tyskland Mellem EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIM 25
10-06-2016 Vejen Tanya Ahlman-Stockmari, Finland Mellem VG2 8
04-06-2016 International Neumünster Uwe Werner Zwischen V2, Res. Anw.Dt. Ch. VDH
28-05-2016 Gruppe 17 - Vejle Torsten Lemmer (BG) Mellem EX4 9
14-05-2016 Kreds 2 Hanne Laine Jensen Mellem EX1, CK, BIK2, Cert 20
01-05-2016 Roskilde Horst Kliebenstein Mellem EX1, CK, BIK2, Cert, Res. CACIB 20
30-04-2016 Roskilde Pedro Bispo, Portugal Mellem EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Mellem EX2 11
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Junior EX4 9
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Junior EX1, CK, BIK1, Cert, BIM 28
03-10-2015 International Rostock Birgit Achterholt Jugendklasse SG3
20-09-2015 Hillerød, KBHV Per Svarstad (SE) (Dommer ændring) Junior VG4 6
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Alex Palacin (ES) Junior EX 8
16-08-2015 Bornholm Birte Scheel(DK) Junior EX1 13
15-08-2015 Bornholm Jens Ramsing(DK) Junior EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
21-06-2015 Vejen Kurt Nilsson(SE) Hvalp L 0
20-06-2015 Vejen Inese Pablaka(LV) Hvalp SL2 0
26-04-2015 Roskilde Marija Kavcic(SI) Hvalp SL4 0
25-04-2015 Roskilde Wenche Eikeseth(NO) Hvalp SL2 0
08-02-2015 Fredericia Lars Adeheimer(SE) Baby SL1 0

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point