Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
The Roligans Escobar
DKCH

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
05-11-2017 Herning, Dansk Vinder Karl - Erik Johansson, Sverige Champion EX3, CK 12
04-11-2017 Herning John J Walsh, Irland Champion EX 8
30-09-2017 International Rostock Nicole Runge Champion V2, Res. Anw.Dt. Ch. VDH
24-09-2017 Københavnsvinder Birgitte Schjøth, Danmark Champion EX 8
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Champion EX4, CK 11
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ): Champion EX4, CK 11
06-08-2017 National Bremen, Tyskland Guido Schäfer Champion V2, Res. Anw.Dt. Ch. VDH
05-08-2017 International Bremen, Tyskland Ralf Brinkmann Champion V2, Res. Anw.Dt. Ch. VDH
30-04-2017 Roskilde Zorica Salijevic, Sverige Champion EX3 10
29-04-2017 Roskilde Thord Byström, Sverige Champion EX3, CK, BIK3 15
12-02-2017 Fredericia V.M. Soleckyj Szpunar, Polen Åben EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIM 25
26-11-2016 Gruppe 18 - Viborg Arne Johan Haugen (NO) - Officielle klasser Åben EX1, CK, BIK2, Res. Cert 20
06-11-2016 Herning, NORDV Boris Spoljaric Åben EX3 10
05-11-2016 Herning, DKV Petra Junehall, Sverige Åben EX2, CK 13
24-09-2016 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Vesna Curcic (RS) Åben EX 8
17-09-2016 Ballerup, KBHV Carsten Birk, Danmark Åben VG1 10
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Åben EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Åben EX 8
21-08-2016 Kreds 4 Béla Szabo Åben EX1, CK, BIK1, Cert, BIR 27
14-08-2016 Bornholm Jørgen Hindse, Danmark Åben EX2, CK 13
13-08-2016 Bornholm Svend Erik Løvenkjær, Danmark Åben EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
12-06-2016 Vejen Dominic Harris, Irland Åben EX2 11
11-06-2016 Vejen Guido Schäfer, Tyskland Åben EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
10-06-2016 Vejen Tanya Ahlman-Stockmari, Finland Åben EX2 11
28-05-2016 Gruppe 17 - Vejle Torsten Lemmer (BG) Åben EX2 11
14-05-2016 Kreds 2 Hanne Laine Jensen Åben VG2 8
01-05-2016 Roskilde Horst Kliebenstein Åben EX3 10
30-04-2016 Roskilde Pedro Bispo, Portugal Åben EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIR 27
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Mellem VG3 7
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Junior EX3 10
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Junior EX3 10
20-09-2015 Hillerød, KBHV Per Svarstad (SE) (Dommer ændring) Junior EX2 11
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Alex Palacin (ES) Junior EX2, CK 13
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Oliver Erat (AU) Junior EX 8
06-06-2015 Gruppe 22 - Årslev Margot Egeblad (DK) Hvalp SL2 0
26-04-2015 Roskilde Marija Kavcic(SI) Hvalp SL3 0
25-04-2015 Roskilde Wenche Eikeseth(NO) Hvalp SL1 0
04-04-2015 Kreds 10 Birgit Seloy(DK) Baby SL3 0

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point