Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Von Ellinghaus Zafran
DEVDHCH, PLCH, DKCH, NOCH
BK-Juniorårsvinder-2012, Jugend-Champion (VDH), Jugend-Champion (BK)

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ) Champion EX 8
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Champion EX 8
26-11-2016 Gruppe 18 - Viborg Arne Johan Haugen (NO) - Officielle klasser Champion EX3 10
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Champion EX 8
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Champion EX1, CK, BIK2, KLBCH-Cert 20
26-06-2016 BK Aurich Uwe Werner Sieger V1, Anw.Dt. Ch. (VDH)
28-05-2016 Gruppe 17 - Vejle Torsten Lemmer (BG) Champion EX3, CK 12
01-05-2016 International Dog Show, Prag Miroslav Roskota Champion Ex1, CAC, CACIB
26-03-2016 International Luxembourg Christian Jouanchicot Champion EX2, res. CAC
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Oliver Erat (AU) Champion EX1, CK, BIK4, KLBCH-Cert 17
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Alex Palacin (ES) Champion EX4, CK 11
06-06-2015 Drammen Thorsten Lemmer Champion Ex2, CK, BHK2, Cert, Res. CACIB
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Walter Fiechter, Tyskland Champion EX, CK 10
26-10-2014 National European Dogshow, Brno Zarska Alena Champion Ex.3
25-10-2014 European Dogshow, Brno Fiala Radim Champion Ex2, res.CAC
21-09-2014 Jahressieger BK Warnowblick Iwona Magdziarska(PL) Champion Vorzüglich 4
23-08-2014 Kreds 6, Aarhus Carsten Birk Champion EX2, CK 13
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann (DE) Champion EX2, CK 13
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Champion EX1, CK, BIK1, Cert, KLBV-Cert, KLBCH-Cert, BIM 28
29-06-2014 BK Wischhafen, Tyskland Oliver Erat(DE) Siegerklasse V1, Anw.Dt.Ch.Klubsiegeranwartschaft
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Champion EX4, CK 11
21-06-2014 Vejen Blid von Schedvin SE Champion VG 5
25-05-2014 Atibox Wroclaw Polen Jiri Suchy (CZ) Champion Klasse Ex.
18-05-2014 Hedensted Jørgen Hindse Champion EX2, CK, BIK3, Res. Cert 16
11-05-2014 VDH Dortmund Internationale Ralf Brinkmann Champion klasse V 1 Anw.Dt.Ch.VDH, res.Cabib
10-05-2014 VDH Dortmund Europasieger A. Hartmann(DE) Champion klasse V 1 Anw.Dt.Ch.VDH
08-02-2014 Fredericia Hans Almgren, Sverige Åben EX4 9
06-01-2014 Koszalina, Polen Piotr Król (PL) Åben Ex. 1.v. CWC/CAC Gold Medalje
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Beate Spelsberg (DE) Åben EX2, CK 13
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Åben EX2, CK 13
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Åben EX4 9
21-09-2013 Ballerup - KBHV. Andrzej Stepinski (PL) Åben EX2, CK 13
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Mellem EX 8
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Mellem EX3 10
24-08-2013 Varde Svend Løvenkjær (DK) Mellem EX3 10
14-07-2013 International Warszawa (PL) Boris Chapiro (F) Intermediate EX1, CWC/CAC, Res. CACIB, Medal zloty (Gold medal)
30-06-2013 International Szczecin (PL) Peter Harsanyi (H) Intermediate EX1, CWC/CAC
29-06-2013 National Lubieszyn (PL) Anna Kochan (PL) Intermediate EX1
16-06-2013 BK Aurich Oliver Erat Zwischen V1, Anw. Dt. Ch. (VDH) - Goldene Klubmedaille
02-06-2013 Norsk Boxerklubb Uwe Werner Unghund EX2, CK
01-06-2013 Drammen - Norsk Kennel Klub Luis Pinto Teixeria Unghund VG3
19-05-2013 Svendborg Zorica Salijevic Mellem EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
12-05-2013 VDH-Europasieger - Dortmund Uwe Verner Zwischen V1, Anw. Dt. Ch. VDH
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Mellem EX2, CK, BIK2, Res. Cert 18
07-04-2013 BK Düsseldorf Carsten Berndt Zwischen V1, Anw. Dt. Ch. (VDH)
06-04-2013 BK Velbert Mathias Wolf Zwischen V2, Anw. Dt. Ch. (VDH) Res.
17-03-2013 BK Osnabrück Ralf Brinkmann Jugend SG1, Anw. Dt. Jgd. Ch. VDH - Deutscher Jugend-Champion (VDH) Anw. Dt. Jgd. Ch. BK - Jugend-Champion (BK)
10-03-2013 VDH Offenburg Ursula Heidelberg Jugend SG1, Anw. Dt. Jug. Ch. VDH
09-12-2012 VDH Kassel (DE) Ralf Brinkmann Jugend SG2, Res.-Anw. Dt. Ch. VDH
08-12-2012 VDH Kassel (DE) A. Hartmann Jugend SG3
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Carsten Berndt, (D) Junior EX2, CK 13
11-11-2012 Karlsruhe (DE) Angelika Hartmann (DE) Jugend SG 2. v Res. Anw. Dt. Jg. Ch. VDH
10-11-2012 Karlsruhe (DE) Uwe Beyer (DE) Jugend Gut
14-10-2012 VDH Dortmund (DE) Ralf Brinkmann (DE) Jugend SG1 Anw. Dt. jg. Ch. VDH Anw. Dt. jg. Ch BK Bester Junghund
13-10-2012 VDH BDSG Dortmund (DE) Inge Gerwin (DE) Jugend SG 2 Res. Anw. Dt. jg.Ch. VDH Anw. Dt. jg. Ch BK
30-09-2012 VDH-CACIB Rostock (DE) Brigitte Müller (DE) Jugend SG 2. v Res. Anw. Dt. Jg. Ch. VDH
15-09-2012 Jahressieger BKM - Zschepkau (DE) Toni Piasentin (DE) Jugend Sehr gut
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Ralf Brinkmann (DE) Junior EX1, CK, BIK4, Junior Årsvinder 2012 17
01-07-2012 Bielsko-Biala (PL) Zdzislaw Wajman (PL) Junior EX1
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Hvalp SL1 0
16-06-2012 DKK Ballerup Wenche Eikeseth (NO) Hvalp SL1, Bedste hvalp, Bedste hvalp 0
05-05-2012 DKK Roskilde Bo Lasthein Andersen Hvalp SL1, Bedste hvalp, Bedste hvalp 0
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Hvalp SL2 0
21-04-2012 BK Gruppe Darup Ginette Hufschmid (CH) Hvalp SL2 0
08-04-2012 Gruppe Zwickau (DE) Ralf Brinkmann (DE) Jüngsten Vv 1
07-04-2012 Gruppe Zwickau (DE) Angelika Hartmann (DE) Jüngsten Vv 2
25-03-2012 Gruppe Osnabrück (DE) Inge Gerwin (DE) Jüngsten Vv 2

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point