Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Carolinekilde´s Healey
DKCH, DEVDHCH, SECH, PLCH, NOCH, NORDCH, INTCH(U), INTCH, NLCH
BK-Juniorårsvinder-2011, KBHV-2012, AK, NORV-2012, DKKV-2012, BH, IPO1, NBCJaarwinnaar-2013, KBHV-2013, UHP, DKV13, KLBV13, NBCJaarwinnaar-2014, DKV14

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Brugshund EX3 10
06-06-2015 Gruppe 22 - Årslev Margot Egeblad (DK) Champion EX3, CK 12
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Birgit Achterholt, Tyskland Champion EX4, CK 11
02-11-2014 Herning Leni Finne FI Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM, DKV-2014 25
01-11-2014 Herning Rony Doedijns NL Champion EX1, CK, BIK4 17
20-09-2014 Hillerød Dušan Paunović RS Champion EX1, CK 15
23-08-2014 Kreds 6, Aarhus Carsten Birk Champion EX1, CK, BIK1, BIR 27
17-08-2014 Svensk Boxer SM Liz Rallings(GB) Champion Ex.2v,m.ck
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Champion EX3, CK 12
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann(DE) Champion EX2, CK 13
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Champion EX2, CK, BIK3 16
21-06-2014 Vejen Blid von Schedvin SE Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
15-06-2014 BK Kampioenschpsclubmatch(NL) M.Wildman(GB) Championklasse Ex.1,Res.CAC,Bedste Reuen Geel,NBCJaarwinnaar 2014
18-05-2014 Hedensted Jørgen Hindse Champion EX1, CK, BIK1, BIM 25
11-05-2014 Roskilde Anita Whitmarsh SE Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
10-05-2014 Roskilde Béla Siklósi HU Champion EX2, CK 13
23-03-2014 International Leiden(NL) H.L. Lafleur(NL) Championklasse Ex.1,CAC,Cacib,Bedste Reu,BOB
01-03-2014 Martinidogshow (NL) D.J.Baars(NL) Championklasse Ex.1
08-02-2014 Fredericia Hans Almgren, Sverige Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
01-12-2013 18`eDogachtigen Show(NL) Piet Roosenboom(B) Championklasse Ex.1
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Peter Holzhausen (DE) Champion EX2, CK 13
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM, DKV 25
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
21-09-2013 Ballerup - KBHV. Andrzej Stepinski (PL) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM, KBHV2013 25
15-09-2013 NKK - Rogaland Annamaria Tarján Champion EX1, CK, BIK, Cert., CACIB, BIR - NCH, NORDCH
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Champion EX3, CK 12
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Champion EX1, CK, BIK2, KLBCH-Cert 20
11-08-2013 SKK Blekinge Hannele Jokisilta Champion EX1, CK, BIK1, Cert/CAC, CACIB, BIR/BOB
04-08-2013 VDH Bremen Tamas Jakkel Champion V2, Res.-Anw. Dt. Ch. VDH
29-06-2013 National Lubieszyn (PL) Anna Kochan (PL) Champion EX1, 3, CWC/CAC
16-06-2013 Vejen Bas Bosch (BE) Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
09-06-2013 BK Emmen Gustaaf van de Bosch Champion EX1, CAC, NBCJaarwinnaar-2013
02-06-2013 Årsvinner utstilling - Norsk Boxerklubb Uwe Verner Champion EX3, CK
01-06-2013 International Norsk Kennel Klubb Luis Pinto Teixeria Champion EX3, CK
19-05-2013 Atibox Fabrizio Cenzo Working EX
17-05-2013 World Dog Show, Ungarn Ralf Brinkmann Champion EX
12-05-2013 VDH-Europasieger-Dortmund Ursula Heidelberg Gebrauchshund V
05-05-2013 Roskilde - Kval. Crufts Knut Sigurd Wilberg (GB) Champion EX2, CK, BIK3 16
04-05-2013 Roskilde Boo Lundström (SE) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
28-04-2013 VDH Dresden Iwona Magdziarska Champion V2, Res.-Anw. Dt. Ch. VDH
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Champion EX2, CK 13
10-03-2013 BK Leipzig Mathias Wolf Sieger V1, Anw. Dt. Ch. (VDH)
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Ingrid Anderson (SE) Champion EX1, CK, BIK1, KLBV-Cert, KLBCH-Cert, BIM 25
04-11-2012 DKK Herning Thord Byström (SE) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM, NORDV 2012 25
03-11-2012 DKK Herning Beate Petkivica (LV) Champion EX1, CK, BIK2, CACIB 20
28-10-2012 VDH International Hannonver (DE) Peter Holzhausen (DE) Champion V1. v. Anw. Ch (VDH)
21-10-2012 CACIB Poznan (PL) Danilo Giorgio (IT) Champion Doskonala (Excellent) 1. v. CAC
20-10-2012 CACIB Poznan (PL) Jan Gajewski (PL) Champion Doskonala (Excellent) 1. v. CAC Res. CACIB
07-10-2012 Gruppe Lörrach (DE) Walter Fiechter (DE) Champion V3
06-10-2012 Jahressieger - Basel/Allschwil (CH) Oliver Erat (AT) Champion V1. v. CAC
30-09-2012 VDH-CACIB Rostock (DE) Brigitte Müller (DE) Offene V1. v. Anw. Ch (VDH) Bedste han CACIB
16-09-2012 DKK Vejen Kresten Scheel Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
15-09-2012 DKK Vejen Annemarie Mælund (SE) Åben EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIR 30
25-08-2012 DKK Århus Jørgen Hindse Åben EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
05-08-2012 VDH Bremen (DE) Erwin Deutscher (AT) Zwischen SG 4
22-07-2012 VDH Augsburg (DE) Brigitte Müller (DE) Zwischen V1. v. Anw. Ch (VDH) Bedste han CACIB
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Mellem EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIR, Københavnsvinder 2012 30
16-06-2012 DKK Ballerup Wenche Eikeseth (NO) Mellem EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIR 30
02-06-2012 VDH Neumünster (DE) Roland Bebber (DE) Zwischen V2
12-05-2012 VDH Dortmund (DE) Inge Gerwin (DE) Zwischen V4
11-05-2012 VDH EUSG Dortmund (DE) Beate Spelsberg (DE) Zwischen V4
06-05-2012 DKK Roskilde Søren Wesseltoft Mellem EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
05-05-2012 DKK Roskilde Bo Lasthein Andersen Mellem EX1, CK, BIK2, Res. Cert, Res. CACIB 20
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Mellem EX3 10
21-04-2012 BK Gruppe Darup Brigitte Müller (DE) Mellem EX1, CK, BIK1, Cert, KLBV-Cert, BIM 28
08-04-2012 Gruppe Muldental (DE) Angelika Hartmann (DE) Zwischen V1. v. Anw. Ch (VDH) Goldene Klubmedaille
07-04-2012 Gruppe Zwickau (DE) Ralf Brinkmann (DE) Zwischen V2
25-03-2012 Gruppe Osnabrück (DE) Brigitte Müller (DE) Zwischen V1. v. Anw. Ch (VDH) Goldene Klubmedaille
11-03-2012 Gruppe Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Zwischen V2
12-02-2012 DKK Fredericia Nina Karlsdotter (SE) Mellem EX1, CK, BIK4 17
26-11-2011 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Junior Excellent 1. v m. CK BIK 3
06-11-2011 DKK Herning Lene Krull Junior Excellent 2. v m. CK BIK 3 Res. Certifikat
05-11-2011 DKK Herning Pirjo Aaltonen (FIN) Junior Excellent 1. v m. CK BIK 2 Certifikat
18-09-2011 DKK Bjerringbro Luis Pinto Teixeira (POR) Junior Excellent 2. v m. CK BIK 4 Res. Certifikat
17-09-2011 Jahressieger BKM - Kaiserslautern (DE) Ginette Hufschmid (CH) Jugend SG
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Juta Haranen (EST) Junior Excellent 1. v m. CK BIK 4

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
01-10-2013 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj. Margot Egeblad, Margot Egeblad UHP 2
23-03-2013 PSK Chemnitz(DE) David Buss IPO-1 A:  83    B:  77    C:  83    Sum =  243     5
22-03-2013 PSK Chemnitz(DE) David Buss BH 2