Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Warwick´s Burana
AK
BK-HVALPE Årsvinder 2011 - Bedste ikke - certifikatvindende boxer på TOP 20 2012.

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Alex Palacin (ES) Åben EX 8
17-08-2014 Bornholm Tina Peixoto PT Åben EX1 13
16-08-2014 Bornholm Harri Lehkonen FI Åben EX1 13
21-09-2013 Ballerup - KBHV. Andrzej Stepinski (PL) Åben EX3 10
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Åben EX 8
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Åben EX 8
24-08-2013 Varde Svend Løvenkjær (DK) Åben EX 8
18-08-2013 Bornholm Dorothea Carroll (Irland) Åben VG 5
17-08-2013 Bornholm Petra Junehall (SE) Åben EX4 9
16-06-2013 Vejen Bas Bosch (BE) Åben EX2, CK 13
19-05-2013 Svendborg Zorica Salijevic Åben EX3 10
05-05-2013 Roskilde - Kval. Crufts Knut Sigurd Wilberg (GB) Mellem EX1, CK 15
04-05-2013 Roskilde Boo Lundström (SE) Mellem VG2 8
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Mellem EX 8
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Åben VG 5
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Carsten Berndt, (D) Mellem EX2 11
04-11-2012 DKK Herning Thord Byström (SE) Mellem VG2 8
03-11-2012 DKK Herning Beate Petkivica (LV) Mellem EX3, CK 12
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Ralf Brinkmann (DE) Junior EX 8
25-08-2012 DKK Århus Jørgen Hindse Mellem EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Junior EX1 13
16-06-2012 DKK Ballerup Wenche Eikeseth (NO) Junior EX1, CK 15
06-05-2012 DKK Roskilde Søren Wesseltoft Junior EX1 13
05-05-2012 DKK Roskilde Bo Lasthein Andersen Junior EX1, CK 15
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Junior EX1, CK 15
21-04-2012 BK Gruppe Darup Ginette Hufschmid (CH) Junior EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
12-02-2012 DKK Fredericia Nina Karlsdotter (SE) Junior EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Jelena Kruus (EST) Baby SL 1. vinder, Bedste tævehvalp, Årsvinder tævehvalp 2011

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point