Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Knarreborg´s Debbie Düchess

BK-Årsvinder-2014,

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
24-09-2016 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Vesna Curcic (RS) Åben VG 5
21-11-2015 Gruppe 18 - Viborg Paola Micara Watten (IT) Officielle klasser Åben EX 8
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Oliver Erat (AU) Åben EX2, CK 13
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Alex Palacin (ES) Åben EX 8
29-08-2015 Kreds 11 Ole Staunskjær(DK) Åben EX2 11
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Walter Fiechter, Tyskland Åben EX 8
02-11-2014 Herning Leni Finne FI Åben EX2 11
01-11-2014 Herning Rony Doedijns NL Åben EX2 11
20-09-2014 Hillerød Dušan Paunović RS Åben EX3 10
23-08-2014 Kreds 6, Aarhus Carsten Birk Åben EX2, CK 13
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann (DE) Mellem EX1, CK, BIK1, Cert, KLBV-Cert, BIR, Årsvinder 2014 Tæve 30
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Mellem EX1, CK, BIK3 18
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Mellem EX1, CK, Res. Cert 15
21-06-2014 Vejen Blid von Schedvin SE Mellem EX1, CK 15
18-05-2014 Hedensted Jørgen Hindse Mellem EX1, CK, BIK4 17
11-05-2014 Roskilde Anita Whitmarsh SE Mellem VG3 7
10-05-2014 Roskilde Béla Siklósi HU Mellem EX2, CK 13
08-02-2014 Fredericia Hans Almgren, Sverige Junior EX1, CK, BIK2, Res. Cert 20
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Beate Spelsberg (DE) Junior EX1, CK, BIK3 18
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Junior EX2 11
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Junior EX3, CK 12
21-09-2013 Ballerup - KBHV. Andrzej Stepinski (PL) Junior EX2, CK 13
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Junior EX 8
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Junior EX 8
24-08-2013 Varde Svend Løvenkjær (DK) Junior EX1, CK, BIK3, Cert 21
05-05-2013 Roskilde - Kval. Crufts Knut Sigurd Wilberg (GB) Hvalp ML 0
04-05-2013 Roskilde Boo Lundström (SE) Hvalp L 0
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Hvalp SL3 0
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Baby SL1 0
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Carsten Berndt, (D) Baby SL4 0

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point