Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Knarreborg´s Duke Danilo
DKJV13, AK, DKCH, DEVDHCH, HRCH, INTCH(U)
Jugend Sieger Neumünster 2013, VDH DEJGCH 2013, BK DEJGCH 2013, Herbst - Jugend Sieger Dortmund 2013

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Champion EX 8
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ): Champion EX 8
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Champion EX4 9
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Alex Palacin (ES) Champion EX4, CK 11
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Oliver Erat (AU) Champion EX4, CK 11
26-07-2015 International Split Augusto Benedicto Santos III Championklasse EX1, CAC, CACIB, BOB
25-07-2015 National Split Bojan Matakovic Championklasse EX1, CAC, BOB
24-07-2015 International Split Luis Gorjao-Henriques Championklasse EX1, CAC, CACIB, BOS
23-07-2015 National Split Sinisa Cujan Championklasse EX1, CAC, BOB
06-06-2015 Gruppe 22 - Årslev Margot Egeblad (DK) Champion EX2, CK, BIK2 18
31-05-2015 Atibox 2015 (DE) Maritha Östlund-Holmsten Championklasse V
26-04-2015 BK Bremen (DE) Carsten Berndt Championklasse V1, Anw. Dt. Ch. (VDH) - Goldene Klubmedaille
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Birgit Achterholt, Tyskland Champion EX2, CK 13
02-11-2014 Herning Leni Finne FI Åben EX1, CK, BIK2, Cert, Res. CACIB 23
01-11-2014 Herning Rony Doedijns NL Åben EX2, CK, BIK3, Res. Cert 16
21-09-2014 Jahressieger Güstrow (DE) Inge Gerwin Offeneklasse V2, Res.Anw.Dt.Ch.(VDH)
20-09-2014 Hillerød Dušan Paunović RS Åben EX3 10
23-08-2014 German winner Leipzig (DE) Carsten Berndt Zwischenklasse V1, Anw. Dt. Ch. (VDH), KSA, German winner
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Åben EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann(DE) Åben EX1, CK, BIK3, Cert 21
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Mellem EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIR, Cruf Kvalifikation 30
21-06-2014 Vejen Blid von Schedvin SE Mellem EX2 11
01-06-2014 BK Beckum (DE) Oliver Erat Zwischenklasse V1, Anw. Dt. Ch. (VDH)
25-05-2014 ATIBOX Wroclaw (PL) Valery Novikov Intermediate Ex1
18-05-2014 Hedensted Jørgen Hindse Mellem EX1, CK 15
11-05-2014 International Dortmund (DE) Ralf Brinkmann Zwischenklasse V2, Res.Anw.Dt.Ch.(VDH)
10-05-2014 International Europasieger (DE) Peter Holzhausen Zwischenklasse V1, Anw. Dt. Ch. (VDH)
10-05-2014 International Dortmund (DE) Carsten Berndt Offene Klasse V1, Anw. Dt. Ch. (VDH)
12-04-2014 International Chemnitz (DE) Peter Holzhausen Zwischenklasse V1, Anw. Dt. Ch. (VDH), Res. CACIB
30-03-2014 International Berlin (DE) Carsten Berndt Zwischenklasse V1, Anw. Dt. Ch. VDH, CACIB, BOB, Sieger Berlin-Brandenburg, BIG3
29-03-2014 National Berlin (DE) Mathias Wolf Zwischenklasse V1, Anw. Dt. Ch. (VDH)
23-03-2014 BK Osnabrück Ursula Heidelberg Zwischenklasse V3
16-03-2014 International Offenburg (DE) Walter Fiechter Zwischenklasse V2, Res.Anw.Dt.Ch.(VDH), Res. CACIB
08-02-2014 Fredericia Hans Almgren, Sverige Junior EX2, CK, BIK4 15
08-12-2013 International Kassel (DE) Ursula Heidelberg Zwischenklasse V3
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Peter Holzhausen (DE) Junior EX1, CK, BIK1, Cert, KLBV-Cert, BIR 30
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Junior EX1, CK, DKJV 15
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Junior EX2, CK 13
12-10-2013 Dortmund, Tyskland Beate Spelsberg Jugendklasse SG1,Anw.Dt.Jung.Ch.VDH,BK Jugen Anw. Golden Klubmedalje,
11-10-2013 Dortmund, Tyskland Ralf Brinkmann Jugendklasse SG2, Res.Anw.Dt.Jug.Ch.VDH
14-09-2013 Düsseldorf, Jahressieger Tyskland Roland Bebber Jugendklasse SG
07-09-2013 Rostock, Tyskland Orietta Zilli Jugendklasse SG1,Anw.Dt.Jug.Ch.VDH
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Junior EX3, CK 12
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Junior EX, CK 10
24-08-2013 Varde Svend Løvenkjær (DK) Junior EX1, CK, BIK2, Cert 23
28-07-2013 BK Hanau Ralf Brinkmann Jugend SG1, Anw. Dt. Jug. Ch. (VDH), Anw. Dt. Jug. Ch. (BK) - Bester Junghund - Goldene Klubmedaille
16-06-2013 VDH Erfurt Uwe Werner Jugend SG2, Res.-Anw. Dt. Jug. Ch. (VDH)
15-06-2013 VDH Erfurt Roland Bebber (DE) Jugend SG3
02-06-2013 VDH Neumünster Beate Spelsberg Jugend SG1, Anw. Dt. Jug. Ch. (VDH), Anw. Dt. Jug. Ch. (BK) - Goldene Klubmedaille
18-05-2013 Atibox, Ungarn Várszegi Zsófia Junior EX3
17-05-2013 World Dog Show, Ungarn Milos A. Lucic Junior EX
05-05-2013 Roskilde - Kval. Crufts Knut Sigurd Wilberg (GB) Hvalp SL1, Udstillingens bedste hvalp 0
04-05-2013 Roskilde Boo Lundström (SE) Hvalp SL1, Udstillingens bedste hvalp 0
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Hvalp SL1, Bedste hanhvalp, Udstillingens bedste hvalp 0
07-04-2013 BK Düsseldorf Birgit Achterholt Jüngsten VV2
06-04-2013 BK Velbert Carsten Berndt Jüngsten VV3
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Baby SL1, Udstillingens bedste baby 0
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Ingrid Anderson (SE) Baby SL 0

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
25-10-2014 BK Gr. Årslev Gunnar Jensen UHP 2