Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Hearts Of Hope´s Caterham Super 7
DKCH, PLCH, INTCH(U)
VDHJugendChampion, BKJugendChampion, Veteranårsvinder 2017, AK, Bp-B

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
05-11-2017 Herning, Dansk Vinder Karl - Erik Johansson, Sverige Veteran EX1, CK, DKVV17 15
04-11-2017 Herning John J Walsh, Irland Veteran EX1 13
24-09-2017 Københavnsvinder Birgitte Schjøth, Danmark Veteran EX1, CK, BIK4, KBHVV17 17
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Veteran EX1, CK, Bedste veteran, Veteranårsvinder 2017 18
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ): Veteran EX1, CK, Bedste veteran 18
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Champion EX 8
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Champion EX2, CK, BIK4 15
04-11-2012 DKK Herning Thord Byström (SE) Champion EX4, CK 11
03-11-2012 DKK Herning Beate Petkivica (LV) Champion EX 8
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Champion EX3, CK 12
16-06-2012 DKK Ballerup Wenche Eikeseth (NO) Champion EX3, CK 12
06-05-2012 DKK Roskilde Søren Wesseltoft Champion EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
05-05-2012 DKK Roskilde Bo Lasthein Andersen Champion EX2, CK 13
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Champion EX3, CK 12
21-04-2012 BK Gruppe Darup Brigitte Müller (DE) Champion EX3, CK 12
18-09-2011 BK Gruppe Viborg Luis Pinto Teixeira (POR) Champion Excellent 1. v m. CK BIK 2, CACIB
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Juta Haranen (EST) Champion Excellent 4. v m. CK
31-07-2011 DKK Vejen Elina Haapaniemi (FIN) Åben Excellent 1. v m. CK
30-07-2011 DKK Vejen Kresten Scheel Åben Excellent 1. v m. CK BIK 2, CERT, Res CACIB Dansk Champion på dagen
29-07-2011 DKK Vejen Ole Staunskjær Åben Excellent 1. v m. CK BIK 1, CERT, CACIB, BIR
28-07-2011 DKK Vejen Nina Karlsdotter (SE) Åben Excellent 2. v
19-06-2011 DKK Valby Miklós Levente (HU) Mellem Excellent 1. v m. CK BIK 2, CERT, Res. CACIB
05-06-2011 VDH Neumünster (DE) Uwe Werner (DE) Zwischen 1. v V, Anw. Dt. Ch. VDH
22-05-2011 BK Gruppe Islev Ingrid Anderson (SE) Mellem Excellent 1. v m. CK
21-05-2011 BK Gruppe Darup Beate Spelsberg (DE) Mellem Excellent 1. v m. CK
08-05-2011 VDH EUSG Dortmund (DE) Peter Holzhausen (DE) Zwischen V
07-05-2011 FCI Jahrhundertsieger Dortmund (DE) Walter Fiechter (DE) Zwischen 3. v V
10-04-2011 Gruppe Peine (DE) Beate Spelsberg (DE) Zwischen 1. v V, Anw. Dt. Ch. VDH
09-04-2011 VDH Oldenburg (DE) Inge Gerwin (DE) Zwischen 1. v V, Anw. Dt. Ch. VDH
03-04-2011 DKK Tønder Carsten Birk Mellem Excellent 1. v m. CK BHK3 , res. cert
12-02-2011 DKK Fredericia Piet Roosenboom (BE) Mellem Excellent 1. v m. CK BHK4
12-12-2010 VDH Kassel (DE) Beate Spelsberg (DE) Zwischen 2. v V. Res. Anw. Dt. Ch. VDH
11-12-2010 VDH Kassel (DE) Uwe Werner (DE) Zwischen 2. v V. Res. Anw. Dt. Ch. VDH
27-11-2010 BK Gruppe Viborg Bo Lasthein Andersen Junior Excellent 2. v
07-11-2010 DKK Herning Leif Ragnar Hjorth (NO) Junior Very good 2. v
06-11-2010 DKK Herning Inger Dahle (NO) Junior Excellent 1. v BHK2
24-10-2010 VDH Stuttgart (DE) Brigitte Müller (DE) Jugend 1. v SG, Anw. Dt. Jug. Ch. VDH Anw. Jug. Ch. BK VDH og BK Jugend Champion på dagen
23-10-2010 VDH Stuttgart (DE) Walter Fiechter (DE) Jugend 1. v SG, Anw. Dt. Jug. Ch. VDH Anw. Jug. Ch. BK
17-10-2010 VDH BDSG Dortmund (DE) Toni Piasentin (DE) Jugend 3. v SG
15-10-2010 VDH Dortmund (DE) Walter Fiechter (DE) Jugend 2. v SG, Res. Anw. Dt. Jug. Ch. VDH
10-10-2010 VDH-CACIB Rostock (DE) Peter Holzhausen (DE) Jugend 2. v SG, Res. Anw. Dt. Jug. Ch. VDH
18-09-2010 Jahressieger BKM - Wardenburg (DE) Bernard Kafka (F) Jugend SG
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Paola Micara-Watten (IT) Junior Very good
27-06-2010 DKK Herning World Dog Luis Pinto Teixeira (POR) Junior Excellent
21-06-2010 SKK Jönköping (SE) Eva Borg (SV) Junior 1. v 1. Præmie
20-06-2010 SKK Jönköping (SE) Nils Molin (SE) Junior 2. Præmie
13-06-2010 VDH Erfurt (DE) Roland Bebber (DE) Jugend 4. v SG
12-06-2010 VDH Erfurt (DE) Uwe Werner (DE) Jugend 1. v SG, Anw. Dt. Jug. Ch. VDH Anw. Jug. Ch. BK
05-06-2010 VDH Neumünster (DE) Beate Spelsberg (DE) Jugend 2. v SG, Res. Anw. Dt. Jug. Ch. VDH
02-05-2010 DKK Hillerød Claudio de Giuliani (IT) Junior G
24-04-2010 BK Gruppe Darup Bo Lasthein Andersen Junior Excellent 4. v
11-04-2010 LG Norderstedt (DE) Ralf Brinkmann (DE) Jugend 4. v SG
20-03-2010 SKK Malmø (SE) Maritha Östlund-Holmsten (SE) Hvalp 1. v Hederspris, BIR Valp
31-01-2010 DKK Fredericia Jan Liet (NL) Hvalp 2. v SL
28-11-2009 BK Gruppe Viborg Rob Douma (NL) Baby SL

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
24-09-2011 DM - BK Gruppe Islev Jørn Munk Bp-B B:  93    Sum =  93    Prædikat:  SG
27-08-2011 BK Gruppe Islev Hans Hansen Bp-B B:  70    Sum =  70    Prædikat:  T