Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Hearts Of Hope´s High Roller

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
06-08-2017 Odense Dyreskueplads Trevor Hiscock, ZA Åben EX3 10
14-05-2016 Kreds 2 Hanne Laine Jensen Åben EX1 13
01-05-2016 Roskilde Horst Kliebenstein Åben EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
30-04-2016 Roskilde Pedro Bispo, Portugal Åben VG4 6
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Åben EX3 10
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Åben VG3 7
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Alex Palacin (ES) Åben EX2, CK 13
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Oliver Erat (AU) Åben VG 5
29-08-2015 Kreds 11 Ole Staunskjær(DK) Åben EX3 10
21-06-2015 Vejen Kurt Nilsson(SE) Åben VG2 8
20-06-2015 Vejen Inese Pablaka(LV) Åben EX3 10
26-04-2015 Roskilde Marija Kavcic(SI) Åben EX1 13
25-04-2015 Roskilde Wenche Eikeseth(NO) Åben EX2, CK 13
04-04-2015 Kreds 10 Birgit Seloy(DK) Åben EX3 10
20-09-2014 Hillerød Dušan Paunović RS Åben EX2, CK, BIK3 16
11-05-2014 Roskilde Anita Whitmarsh SE Åben EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
10-05-2014 Roskilde Béla Siklósi HU Åben EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIR 30
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Peter Holzhausen (DE) Åben EX 8
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Åben EX3 10
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Åben EX 8
05-05-2013 Roskilde - Kval. Crufts Knut Sigurd Wilberg (GB) Mellem EX1, CK, BIK2, Cert, Res. CACIB 23
04-05-2013 Roskilde Boo Lundström (SE) Mellem EX2 11
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Mellem EX4 9
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Roland Bebber (DE) Junior EX4 9
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Junior EX1 13
16-06-2012 DKK Ballerup Wenche Eikeseth (NO) Junior EX2 11
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Junior EX4 9
21-04-2012 BK Gruppe Darup Brigitte Müller (DE) Junior EX3 10
12-02-2012 DKK Fredericia Nina Karlsdotter (SE) Hvalp L 0
26-11-2011 BK Gruppe Viborg Lillian Christensen Baby SL

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point