Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Schwartzbox Ficca
DKCH
BK-Juniorårsvinder-2010, AK, Veteranårsvinder - 2017. Københavns Veteran vinder 2017

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
24-09-2017 Københavnsvinder Birgitte Schjøth, Danmark Veteran EX1, CK, Bedste veteran, KBHVV17 18
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ) Veteran EX1, CK, Veteranårsvinder 2017 15
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Veteran EX1, CK 15
06-08-2017 Odense Dyreskueplads Trevor Hiscock, ZA Veteran EX1, CK, Bedste veteran 18
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Champion EX4, CK 11
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Champion EX2, CK 13
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Champion EX, CK 10
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Champion EX 8
24-08-2013 Varde Svend Løvenkjær (DK) Champion EX3 10
16-06-2013 Vejen Bas Bosch (BE) Champion EX2 11
19-05-2013 Atibox, Ungarn Bankuti József Champion EX
17-05-2013 World Dog Show, Ungarn Vasile Carol Papp Champion EX
05-05-2013 Roskilde - Kval. Crufts Knut Sigurd Wilberg (GB) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
04-05-2013 Roskilde Boo Lundström (SE) Champion EX3, CK, BIK3 15
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Champion EX2, CK, BIK4 15
23-03-2013 SKK Malmö Ingrid Anderson (SE) Champion EX1, CK, BIK1, CABIB, BIR
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Champion EX1, CK, BIK2, CACIB 20
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Champion EX3, CK, BIK4 14
16-06-2012 DKK Ballerup Wenche Eikeseth (NO) Champion EX1, CK, BIK3 18
27-05-2012 Atibox - Poiters (F) Iwona Magdziarska (PL) Champion Excellent var med blandt de sidste 6.
06-05-2012 DKK Roskilde Søren Wesseltoft Champion EX2, CK, BIK3 16
05-05-2012 DKK Roskilde Bo Lasthein Andersen Champion EX3, CK, BIK3 15
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Champion EX1, CK, BIK1, KLBV-Cert, KLBCH-Cert, BIR 27
21-04-2012 BK Gruppe Darup Ginette Hufschmid (CH) Champion EX3, CK 12
12-02-2012 DKK Fredericia Nina Karlsdotter (SE) Champion EX2, CK 13
26-11-2011 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Champion Excellent 4. v m. CK
06-11-2011 DKK Herning Lene Krull Champion Excellent 3. v m. CK
05-11-2011 DKK Herning Pirjo Aaltonen (FIN) Champion Excellent 4. v m. CK.BIK4
18-09-2011 BK Gruppe Viborg Luis Pinto Teixeira (POR) Champion Excellent 1. v m. CK BIK2. Res.CACIB
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Jelena Kruus (EST) Champion Excellent 4. v m. CK
20-08-2011 DKK Varde Hans Almgren (SE) Åben Excellent 1. v m. CK BTK1. CERT. BIM Dansk Champion på dagen
31-07-2011 DKK Vejen Elina Haapaniemi (FIN) Åben Excellent 4. vinder....
30-07-2011 DKK Vejen Kresten Scheel Åben Excellent 2. v m. CK BTK3. Res.Certifikat.
29-07-2011 DKK Vejen Ole Staunskjær Åben Excellent 3.vinder
28-07-2011 DKK Vejen Nina Karlsdotter (SE) Åben Excellent 3. v m. CK
22-05-2011 BK Gruppe Islev Beate Spelsberg (DE) Mellem Excellent
21-05-2011 BK Gruppe Darup Ingrid Anderson (SE) Mellem Excellent 1. v m. CK BIK3. CERT
08-05-2011 DKK Hillerød Bo Skalin (FIN) Mellem Excellent 1. v m. CK BTK3. Res.Certifikat. CACIB
23-04-2011 DKK Næstved - Kreds 10 Mary Anne Brocious (USA) Mellem Excellent 1. v m. CK BTK2. CERT
03-04-2011 DKK Tønder Carsten Birk Mellem Excellent 2. vinder...
12-02-2011 DKK Fredericia Piet Roosenboom (BE) Mellem Excellent 1. v m. CK BTK4, CERT
07-11-2010 DKK Herning Leif Ragnar Hjorth (NO) Junior Excellent 1. vinder
06-11-2010 DKK Herning Inger Dahle (NO) Junior Excellent 1. vinder
19-09-2010 DKK Ballerup Knut Andersen (NO) Junior Very good 4 vinder.
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Christiana Lafay (F) Junior Excellent. 1 Vinder....Bedste Junior tæve Juniorårsvinder
02-05-2010 DKK Hillerød Claudio de Giuliani (IT) Junior Very good 1 Vinder.
13-12-2009 DKK Næstved - Kreds 10 Kaj Klysner Baby Særdels L 1.Vinder Bedste Baby BIR.
28-11-2009 BK Gruppe Viborg Igor Mioc (CRO) Baby Særdels L 2 Vinder

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point