Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Boxerhusets Oline
KBHVJ14, AK
BK-Junior Årsvinder-2014,

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ) Åben EX 8
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Åben EX 8
30-04-2017 Roskilde Zorica Salijevic, Sverige Åben VG4 6
29-04-2017 Roskilde Thord Byström, Sverige Åben EX2, CK 13
06-11-2016 Herning, NORDV Boris Spoljaric Åben EX4 9
05-11-2016 Herning, DKV Petra Junehall, Sverige Åben VG4 6
24-09-2016 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Vesna Curcic (RS) Åben EX2, CK, BIK4 15
17-09-2016 Ballerup, KBHV Carsten Birk, Danmark Åben EX3 10
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Åben EX 8
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Åben EX4 9
01-05-2016 Roskilde Horst Kliebenstein Åben VG4 6
30-04-2016 Roskilde Pedro Bispo, Portugal Åben EX3 10
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Åben VG 5
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Åben EX1, CK, Res. Cert 15
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Åben EX1, CK 15
20-09-2015 Hillerød, KBHV Per Svarstad (SE) (Dommer ændring) Åben EX2 11
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Oliver Erat (AU) Åben EX1, CK, BIK2, Res. Cert 20
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Alex Palacin (ES) Åben EX4, CK 11
21-06-2015 Vejen Kurt Nilsson(SE) Mellem EX1 13
06-06-2015 Gruppe 22 - Årslev Margot Egeblad (DK) Mellem EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
26-04-2015 Roskilde Marija Kavcic(SI) Mellem EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
25-04-2015 Roskilde Wenche Eikeseth(NO) Mellem EX1 13
04-04-2015 Kreds 10 Birgit Seloy(DK) Mellem VG2 8
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Walter Fiechter, Tyskland Junior EX1, CK 15
20-09-2014 Hillerød Dušan Paunović RS Junior EX1, CK, KBHJV 15
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann (DE) Junior EX1, CK, Årsvinder 2014 Junior Tæve 15
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Junior EX1, CK 15
11-05-2014 Roskilde Anita Whitmarsh SE Junior VG3 7
10-05-2014 Roskilde Béla Siklósi HU Junior EX1, CK 15

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point