Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Kronjyden´s Dux

BK-Junior Årsvinder-2014, FP, UHP, BP-B, AK

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
05-11-2017 Herning, Dansk Vinder Karl - Erik Johansson, Sverige Åben EX2 11
04-11-2017 Herning John J Walsh, Irland Åben VG3 7
16-04-2017 Messecenter Vesthimmerland Nikola Smolic, HR Åben VG2 8
12-02-2017 Fredericia V.M. Soleckyj Szpunar, Polen Åben EX4, CK 11
26-11-2016 Gruppe 18 - Viborg Arne Johan Haugen (NO) - Officielle klasser Åben EX3 10
05-11-2016 Herning, DKV Petra Junehall, Sverige Åben EX4 9
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Åben EX 8
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Åben EX 8
21-08-2016 Kreds 4 Béla Szabo Åben EX2, CK, BIK2, Res. Cert 18
31-07-2016 VDH, Bremen R. Brinkmann Offene V4
30-07-2016 VDH, Bremen E. Deubecker Offene V1, Anw. Dt. Ch.VDH
12-06-2016 Vejen Dominic Harris, Irland Åben EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
11-06-2016 Vejen Guido Schäfer, Tyskland Åben EX3 10
10-06-2016 Vejen Tanya Ahlman-Stockmari, Finland Åben EX1, CK, BIK3, Res. CACIB 18
04-06-2016 VDH, Neumunster Uwe Werner Offene V2, Res-Anw. Dt. Ch. VDH
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Åben EX2 11
21-11-2015 Gruppe 18 - Viborg Paola Micara Watten (IT) Officielle klasser Åben EX1, CK 15
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Åben EX1, CK, BIK2, Cert, Res. CACIB 23
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Åben EX2 11
29-08-2015 Kreds 11 Ole Staunskjær(DK) Åben VG 5
02-08-2015 VDH Bremen M. Wolf Offene V2, Res-Anw VDH
01-08-2015 VDH Bremen R. Brinkmann Offene V1
21-06-2015 Vejen Kurt Nilsson(SE) Mellem EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
20-06-2015 Vejen Inese Pablaka(LV) Mellem EX1, CK 15
06-06-2015 Gruppe 22 - Årslev Margot Egeblad (DK) Mellem EX1 13
31-05-2015 International Neumünster (DE) Hr. W. Gülliv Zwischen V1, Anw. Dt. Ch. (VDH)
08-02-2015 Fredericia Lars Adeheimer(SE) Mellem VG2 8
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Birgit Achterholt, Tyskland Junior EX3, CK 12
02-11-2014 Herning Leni Finne FI Junior VG3 7
01-11-2014 Herning Rony Doedijns NL Junior VG3 7
20-09-2014 Jahressieger Güstrow (DE) Walter Fiechter Jugend SG
23-08-2014 Kreds 6, Aarhus Carsten Birk Junior EX1 13
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Junior EX1, CK, Årsvinder 2014 Junior Han 15
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann(DE) Junior EX2, CK 13
03-08-2014 National Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Jugend SG4
02-08-2014 International Bremen (DE) Dr. Orietta Zilli (IT) Jugend SG4
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Junior EX1, CK, Cruf Kvalifikation 15
31-05-2014 International Neumünster (DE) Ralf Brinkmann Jugend SG1, Anw.Dt.Jug.Ch.VDH, Anw.Dt,Jug.Ch.BK
18-05-2014 Hedensted Jørgen Hindse Junior VG2 8
08-02-2014 Fredericia Hans Almgren, Sverige Hvalp SL1, Udstillingens bedste hvalp 0
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Peter Holzhausen (DE) Baby SL1 0

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
10-06-2015 Boxer-klubben Gr. Vejle Knud Rasmussen FP 2
03-06-2015 Kreds 11 Randers Poul Meineche UHP 2
09-11-2014 Schæferhundeklubben Poul M . Hansen Bp-B B:  70    Sum =  70