Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Imine´s Bikki

BP-B,FP,IPO 1,IPO 2, DEVDHCH, IPO 3, FH1, FH2

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
05-11-2017 Herning, Dansk Vinder Karl - Erik Johansson, Sverige Brugshund EX1 13
04-11-2017 Herning John J Walsh, Irland Brugshund VG1 10
24-09-2017 Københavnsvinder Birgitte Schjøth, Danmark Brugshund EX2 11
06-08-2017 Odense Dyreskueplads Trevor Hiscock, ZA Brugshund EX1, CK 15
17-09-2016 Ballerup, KBHV Carsten Birk, Danmark Brugshund EX1, CK 15
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Brugshund EX2, CK 13
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Brugshund EX2 11
21-08-2016 Kreds 4 Béla Szabo Brugshund EX1, CK 15
04-04-2015 Kreds 10 Birgit Seloy(DK) Brugshund G 3
08-02-2015 Fredericia Lars Adeheimer(SE) Brugshund VG3 7
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Walter Fiechter, Tyskland Brugshund EX3 10
02-11-2014 Herning Leni Finne FI Brugshund EX1, CK 15
01-11-2014 Herning Rony Doedijns NL Brugshund EX1 13
20-09-2014 Hillerød Dušan Paunović RS Brugshund EX1, CK 15
23-08-2014 Kreds 6, Aarhus Carsten Birk Brugshund EX1, CK, BIK3 18
17-08-2014 Bornholm Tina Peixoto PT Brugshund VG2 8
16-08-2014 Bornholm Harri Lehkonen FI Brugshund VG2 8
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann (DE) Brugshund EX3 10
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Brugshund EX3 10
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Brugshund EX1, CK 15
18-05-2014 Hedensted Jørgen Hindse Brugshund EX1, CK 15
08-02-2014 Fredericia Hans Almgren, Sverige Åben EX 8
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Beate Spelsberg (DE) Åben EX3 10
21-09-2013 Ballerup - KBHV. Andrzej Stepinski (PL) Åben EX 8
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Mellem EX1 13
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Carsten Berndt, (D) Junior EX3 10
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Ralf Brinkmann (DE) Junior EX 8
02-06-2012 VDH Neumünster (DE) Roland Bebber (DE) Jugend SG 3
26-05-2012 DKK Aalborg Marit Sunde (NO) Junior EX1 13
21-04-2012 BK Gruppe Darup Ginette Hufschmid (CH) Junior EX 8
26-11-2011 BK Gruppe Viborg Lillian Christensen Baby SL 3.v

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
03-12-2016 BK Schwedelbach Gernot Walz IPO-3 A:  98    B:  95    C:  93    Sum =  286     10
20-11-2016 BK Brunchkøbel Nicole Kohnen IPO-3 A:  96    B:  98    C:  85    Sum =  279     9
19-11-2016 BK Brunchkøbel Nicole Kohnen FH-2 A:  84    Sum =  84     8
28-03-2016 BK Brunchkøbel Dieter Hyna IPO-3 A:  92    B:  90    C:  94    Sum =  276     9
27-03-2016 BK Brunchkøbel Dieter Hyna IPO-3 A:  96    B:  99    C:  95    Sum =  290     10
22-03-2015 BK Gr. Bruchköbel Stefanie Hoppe FH-1 A:  92    Sum =  92     7
21-03-2015 BK Gr. Bruchköbel Stefanie Hoppe IPO-3 A:  96    B:  96    C:  90    Sum =  282     9
07-12-2014 BK Schwedelbach (DE) G. Walz (DE) IPO-3 A:  91    B:  96    C:  91    Sum =  278     9
16-11-2014 BK Bruchkøbel (DE) Klaus Senghass (DE) BH 2
15-11-2014 BK Bruchkøbel (DE) Klaus Senghass (DE) IPO-3 A:  96    B:  88    C:  94    Sum =  278     9
23-03-2014 Gr. Bruchkobel (DE) Peter Krafzyck (DE) IPO-2 A:  96    B:  96    C:  90    Sum =  282     8
22-03-2014 Gr. Bruchkobel (DE) Peter Krafzyck (DE) IPO-1 A:  97    B:  94    C:  95    Sum =  286     7
14-07-2013 Schæfferklubben Kreds 16 Per Svoldgaard Bp-B B:  96    Sum =  96    
04-06-2013 Schæfferklubben Kreds 16 Gunner Jensen, Gunner Jensen FP 2