Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Rajna von der Burg Singidunum
DKCH, DEVDHCH
VDH-JugendChampion, BK-JugendChampion

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
05-11-2017 Herning, Dansk Vinder Karl - Erik Johansson, Sverige Champion EX, CK 10
04-11-2017 Herning John J Walsh, Irland Champion EX2, CK, BIK4 15
24-09-2017 Københavnsvinder Birgitte Schjøth, Danmark Champion EX4 9
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ) Champion EX1, CK, BIK3, KLBCH-Cert 18
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Champion EX1, CK, BIK1, KLBV-Cert, KLBCH-Cert, BIR 27
06-08-2017 Odense Dyreskueplads Trevor Hiscock, ZA Brugshund EX1, CK, BIK2 20
11-06-2017 Annual Trophy Show, Hannover Walther Fichter Sieger V2, Res. Anw.Dt. Ch. VDH
10-06-2017 International Hannover Ralf Brinkmann Sieger V1, Anw.Dt. Ch. (VDH) Res. CACIB
28-05-2017 Atibox, Slovakiet Andrea Csateri Champion V4
30-04-2017 Roskilde Zorica Salijevic, Sverige Åben EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
29-04-2017 Roskilde Thord Byström, Sverige Åben EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
16-04-2017 Messecenter Vesthimmerland Nikola Smolic, HR Åben EX1, CK, BIK2, Cert 20
12-02-2017 Fredericia V.M. Soleckyj Szpunar, Polen Åben VG3 7
10-12-2016 Nationale, Kassel Carsten Berndt Zwischenklasse V1, Anw.Dt. Ch. (VDH) , Goldene Klubmedaille, Klubsiegeranw. (BK)
26-11-2016 Gruppe 18 - Viborg Arne Johan Haugen (NO) - Officielle klasser Åben EX2, CK, BIK4, Res. Cert 15
06-11-2016 Herning, NORDV Boris Spoljaric Mellem EX2, CK 13
05-11-2016 Herning, DKV Petra Junehall, Sverige Mellem EX1, CK 15
02-10-2016 International Kassel (DE) Roland Bebber Zwischenklasse V1 Anw. Dt. Ch. (VDH), Res. CACIB
17-09-2016 Ballerup, KBHV Carsten Birk, Danmark Mellem EX1, CK, BIK2, Cert, Res. CACIB 20
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Mellem EX1, CK, BIK2, Cert 20
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Mellem EX1, CK, BIK1, Cert, KLBV-Cert, BIR 27
21-08-2016 Kreds 4 Béla Szabo Mellem EX2, CK 13
19-06-2016 VDH, Erfurt Roland Bebber (D) Zwischenklasse V1 Anw. Dt. Ch. (VDH), CACIB, BOS
18-06-2016 VDH, Erfurt Birgit Achterholt Zwischenklasse V1 Anw. Dt. Ch. (VDH)
11-06-2016 Vejen Guido Schäfer, Tyskland Junior EX1 13
10-06-2016 Vejen Tanya Ahlman-Stockmari, Finland Junior VG3 7
04-06-2016 VDH, Neumunster Uwe Werner Zwischenklasse V1 Anw. Dt. Ch. (VDH), Res. CACIB
29-05-2016 BK Gr. Westfalen Herford-Bad Salzuflen Beate Spelsberg Zwischenklasse V1 Anw. Dt. Ch. (VDH) - Goldene Klubmedallie
28-05-2016 Gruppe 17 - Vejle Torsten Lemmer (BG) Junior EX1, CK, BIK2, Res. Cert 20
01-05-2016 Roskilde Horst Kliebenstein Junior EX1, CK, BIK4 17
30-04-2016 Roskilde Pedro Bispo, Portugal Junior EX2, CK, BIK2, Res. Cert 18
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Junior EX3 10
06-12-2015 International Kassel (DE) Beate Spelsberg Jugend SG1, Anw.Dt.Jug.Ch.VDH, Anw.Dt,Jug.Ch.BK, Bester junghündin, BKJugendChampion
05-12-2015 National Kassel DE) Inge Gerwin Jugend SG1, Anw.Dt.Jug.Ch.VDH
21-11-2015 Gruppe 18 - Viborg Paola Micara Watten (IT) Officielle klasser Junior EX2, CK, BIK3, Res. Cert 16
15-11-2015 International Karlsruhe DE) Walter Fichter Jugend SG1, Anw.Dt.Jug.Ch.VDH, Anw.Dt,Jug.Ch.BK, Bester junghundin, Bester jugend, VDHJugendChampion
14-11-2015 National Karlsruhe DE) Angelika Hartmann Jugend SG1, Anw.Dt.Jug.Ch.VDH
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Junior EX3 10
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Junior EX3 10
24-10-2015 International Hannover (DE) Beate Spelsberg Jugend SG1, Anw.Dt.Jug.Ch.VDH, Anw.Dt,Jug.Ch.BK, Bester junghundin, Bester jugend
18-10-2015 International Dortmund (DE) Inge Gerwin Jugend SG4
17-10-2015 Bundessieger Dortmund (DE) Carsten Berndt Jugend SG4
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Oliver Erat (AU) Junior EX1, CK 15
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Alex Palacin (ES) Junior EX3, CK 12
26-07-2015 Peine BK Sava Ignjatovic Jüngstenklasse V1, Schönster Jüngstenhund

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point