Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Bostobox Røssi

BK-HVALPEÅrsvinder-2007, BK-Unghundeårsvinder-2008

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
26-11-2016 Gruppe 18 - Viborg Arne Johan Haugen (NO) - Officielle klasser Veteran VG 5
06-11-2016 Herning, NORDV Boris Spoljaric Veteran EX2, CK 13
05-11-2016 Herning, DKV Petra Junehall, Sverige Veteran EX2, CK 13
14-08-2016 Bornholm Jørgen Hindse, Danmark Veteran EX1, CK, Bedste veteran 15
13-08-2016 Bornholm Svend Erik Løvenkjær, Danmark Veteran EX1, Bedste veteran 16
16-06-2013 Vejen Bas Bosch (BE) Åben EX4 9
16-10-2011 VDH Dortmund (DE) Beate Spelsberg (DE) Åben V4
15-10-2011 VDH BDSG Dortmund (DE) Angelika Hartmann (DE) Åben V
18-09-2011 Jahressieger BKM - Kaiserslautern (DE) Ralf Brinkmann (DE) Åben V
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Jelena Kruus (EST) Åben Excellent
26-06-2011 Gruppe Bottrop (DE) Danilo Giorgio (IT) Åben V
22-05-2011 BK Gruppe Islev Beate Spelsberg (DE) Åben Excellent
21-05-2011 BK Gruppe Darup Ingrid Anderson (SE) Åben Very good
08-05-2011 DKK Hillerød Bo Skalin (FIN) Åben Excellent 2. v
17-10-2010 DKK Aars - BK Gruppe Aalborg Margot Egeblad Åben Very good 3. v
19-09-2010 Jahressieger BKM - Wardenburg (DE) Peter Holzhausen (DE) Åben Vorzuglich (nr. 6)
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Christiana Lafay (F) Åben Excellent
14-08-2010 DKK Vejen Joop Schepers (NL) Åben Excellent 1. v
27-06-2010 DKK Herning World Dog Igor Selimovic (CRO) Åben Excellent
20-09-2009 DKK Brøndby Rafael Malo Alcrudo (ESP) Åben Excellent 3. v
19-09-2009 DKK Brøndby Rita Kadike-Skadina (LV) Åben Very good 4. v
15-08-2009 BK Gruppe Islev Svend Løvenkjær Åben G
05-07-2009 DKK Bornholm Claudio de Giuliani (IT) Åben Excellent 1. v Cert BTK1,BIR
14-06-2009 DKK Vejen Ramune Kazlauskaite (LT) Åben Excellent 3. v
13-06-2009 DKK Vejen Petru Muntean (RO) Åben Excellent 1. v Cert.1 BTK, CACIB, BIR
31-05-2009 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Maritha Östlund-Holmsten (SE) Åben G
14-02-2009 DKK Fredericia Bo Lasthein Andersen Mellem Excellent 1. v
06-12-2008 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Mellem Excellent 2. v
08-11-2008 DKK Herning Knut Sigurd Wilberg (GB) Junior Very good 2. v
13-09-2008 SKK Sofiero (SE) Zidar Miroslav (SL) Åben 1. pr. 3. v
30-08-2008 BK Gruppe Kettinge Andrezej Stepinski (PL) Åben Excellent
17-08-2008 BK Gruppe Vejle Toni Piasentin (DE) Junior Excellent 1. v Juniorårsvinder
16-08-2008 DKK Vejen Karl-Erik Johansson (SE) Junior Very good 2. v
13-07-2008 Gruppe Königs Wusterhausen (DE) Brigitte Müller (DE) Unghund Gut
03-07-2008 SKK (WSG) Stockholm (SE) Karl-Erik Johansson (SE) Junior Very good
29-06-2008 NBK. Oslo, Årsvinderudst. Igor Mioc (CRO) Junior 1. pr. 4. v CK
14-06-2008 BK Gruppe Årslev Bo Lasthein Andersen Junior Excellent 2. v
01-06-2008 DKK Varde Vincent O'Brian (IE) Junior Very good 3. v
04-05-2008 DKK Hillerød Ligita Zake (LV) Junior EXC. 1
02-05-2008 VDH Dortmund (DE) Beate Spelsberg (DE) jugend SG
01-05-2008 Gruppe Buchholz-Trelde (DE) Inge Gerwin (DE) jugend SG 3
06-04-2008 Berlin (DE) Uwe Werner (DE) Jugend SG 4
22-03-2008 DKK Næstved - Kreds 10 Fujihata Tomi (JPN) Junior EXC. 2
24-11-2007 BK Gruppe Viborg Uwe Werner (DE) Hvalp SL 3.v
09-09-2007 BK Gruppe Aalborg Knut Andersen (NO) Baby 1. pr. SL Bedste tæve hvalpeårsvinder

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point