Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Svalur Abel

BK-Juniorårsvinder-2010, Bp-AB, Bp-B, SPH-1, FP, Bp-ABC, SPH2, IPO-V

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Champion EX4 9
18-08-2013 Bornholm Dorothea Carroll (Irland) Champion EX2, CK, BIK4 15
17-08-2013 Bornholm Petra Junehall (SE) Champion EX2, CK, BIK4 15
19-05-2013 Svendborg Zorica Salijevic Champion EX3, CK, BIK3 15
05-05-2013 Roskilde - Kval. Crufts Knut Sigurd Wilberg (GB) Champion EX4 9
04-05-2013 Roskilde Boo Lundström (SE) Champion EX4 9
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Brugshund EX1, CK, BIK2, Cert, Res. CACIB 23
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Ingrid Anderson (SE) Åben EX2, CK 13
04-11-2012 DKK Herning Thord Byström (SE) Åben EX1, CK 15
03-11-2012 DKK Herning Beate Petkivica (LV) Åben EX3 10
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Roland Bebber (DE) Åben EX4 9
06-05-2012 DKK Roskilde Søren Wesseltoft Åben EX2, CK, BIK4 15
05-05-2012 DKK Roskilde Bo Lasthein Andersen Åben EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIM 28
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Åben EX2, CK, BIK4, Res. Cert 15
21-04-2012 BK Gruppe Darup Brigitte Müller (DE) Åben VG 5
12-02-2012 DKK Fredericia Nina Karlsdotter (SE) Åben EX1, CK, BIK2, Cert, Res. CACIB 23
21-05-2011 BK Gruppe Darup Beate Spelsberg (DE) Åben Excellent 3. v
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Paola Micara-Watten (IT) Junior Excellent 1. v BHK2
27-06-2010 DKK Herning World Dog Luis Pinto Teixeira (POR) Junior Very good
24-04-2010 BK Gruppe Darup Bo Lasthein Andersen Junior Very good
31-01-2010 DKK Fredericia Jan Liet (NL) Hvalp L
28-11-2009 BK Gruppe Viborg Rob Douma (NL) Hvalp SL 2 Vinder

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
01-04-2017 Boxer-klubben Gr. Årslev Karl Heins Meuser SPH-2 A:  92    Sum =  92     9
20-11-2016 Boxer-klubben Gr. Slangerup Knud Rasmussen SPH-2 A:  0    Sum =  0    
02-04-2016 Boxer-klubben gr. Årslev Udo Hermann SPH-1 A:  70    Sum =  70     5
01-04-2016 Boxer-klubben Gr. Årslev Udo Hermann SPH-1 A:  70    Sum =  70     5
15-11-2015 Bk Danmarks mesterskab Knud Rasmussen SPH-1 A:  22    Sum =  22    
27-09-2015 DM Boxer-klubben Gr. Slangerup Hans Hansen Bp-ABC A:  77    B:  77    C:  81    Sum =  235    
06-09-2015 Gr. slangerup Hans Hansen SPH-1 A:  0    Sum =  0    
16-08-2015 Gr Aabenrå Knud Rasmussen, Knud Rasmussen SPH-1 A:  0    Sum =  0    
29-03-2015 Gruppe Årslev Knud Rasmussen, SPH-1 A:  84    Sum =  84     6
27-03-2015 Gruppe Årslev Knud Rasmussen, SPH-2 A:  90    Sum =  90     9
18-10-2014 Gruppe Slangerup (Spor DM) Knud Rasmussen SPH-1 A:  4    Sum =  4    
04-04-2014 Gruppe Årslev Udo Herrmann (DE) SPH-2 A:  56    Sum =  56    
16-11-2013 DM BK Gruppe Årslev Jørn Munk. SPH-1 A:  5    Sum =  5    
12-10-2013 BK Gruppe Årslev. Knud Rasmussen SPH-2 A:  72    Sum =  72     7
14-04-2013 BK Gruppe Årslev Karl-Heinz Meuser SPH-1 A:  76    Sum =  76     5
12-04-2013 BK Gruppe Årslev Karl-Heinz Meuser SPH-2 A:  72    Sum =  72     7
02-12-2012 BK Gruppe Årslev Knud Rasmussen IPO-VO A:  97    B:  76    C:  82    Sum =  255     2
27-10-2012 Spor DM - BK Gruppe Ålborg Knud Rasmussen SPH-1 A:  78    Sum =  78     5
22-09-2012 DM - BK Gruppe Årslev Knud Rasmussen Bp-AB A:  82    B:  80    Sum =  162    
15-04-2012 BK Gruppe Årslev Carsten Anders (DE) SPH-1 A:  59    Sum =  59    
13-04-2012 BK Gruppe Årslev Carsten Anders (DE) SPH-1 A:  78    Sum =  78     5
10-04-2011 BK Gruppe Årslev Klaus Jeske (DE) SPH-1 A:  14    Sum =  14    Prædikat:  M
08-04-2011 BK Gruppe Årslev Klaus Jeske (DE) SPH-1 A:  88    Sum =  88    Prædikat:  G
13-11-2010 DM Spor - BK Gruppe Viborg Kurt Egon Nielsen Stufe-1 A:  76    Sum =  76    Prædikat:  T
10-10-2010 BK Gruppe Årslev Gunner Jensen Bp-AB A:  84    B:  76    Sum =  160    Prædikat:  G
20-06-2010 BK Gruppe Aalborg Kurt Egon Nielsen Bp-B B:  80    Sum =  80    Prædikat:  G
29-05-2010 BK Gruppe Århus Kurt Egon Nielsen FP Prædikat:  Bestået 2