Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Bostobox Vanilla Sky
DKCH, DEVDHCH, INTCH (U), KLBCH
Juniorårsvinder 2011, AK, KBHV12, DKV12, Poland Winner 2015

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ) Champion EX 8
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Champion EX4, CK 11
28-05-2016 Gruppe 17 - Vejle Torsten Lemmer (BG) Champion EX1, CK, BIK3, KLBCH-Cert 18
20-09-2015 Hillerød, KBHV Per Svarstad (SE) (Dommer ændring) Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Oliver Erat (AU) Champion EX 8
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Alex Palacin (ES) Champion EX2, CK 13
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Champion EX 8
11-05-2014 Roskilde Anita Whitmarsh SE Champion EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
10-05-2014 Roskilde Béla Siklósi HU Champion EX 8
08-02-2014 Fredericia Hans Almgren, Sverige Champion EX1, CK, BIK3, Res. CACIB 18
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Champion EX2, CK, BIK4 15
21-09-2013 Ballerup - KBHV. Andrzej Stepinski (PL) Champion EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
07-09-2013 Rostock Dr. Zilli åben DE CH. (VDH)
07-09-2013 Dr. Zilli DE CH. (VDH)
07-09-2013 Rostock Dr. Zilli åben DE CH. (VDH)
07-09-2013 Rostock Dr. Zilli åben DE CH. (VDH)
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Champion EX1, CK, BIK2, KLBCH-Cert 20
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Champion EX4 9
24-08-2013 Varde Svend Løvenkjær (DK) Champion EX2, CK, BIK2 18
18-08-2013 Bornholm Dorothea Carroll (Irland) Champion EX2, CK, BIK3 16
17-08-2013 Bornholm Petra Junehall (SE) Champion EX2, CK 13
16-06-2013 Vejen Bas Bosch (BE) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
19-05-2013 Svendborg Zorica Salijevic Champion EX1, CK, BIK2 20
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Champion EX3, CK 12
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Champion EX4, CK 11
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Carsten Berndt, (D) Champion EX1, CK, BIK1, KLBV-Cert, KLBCH-Cert, BIR 27
04-11-2012 DKK Herning Thord Byström (SE) Champion EX4, CK 11
03-11-2012 DKK Herning Beate Petkivica (LV) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM, DKV 2012 25
28-10-2012 VDH-CACIB Hannover (DE) Peter Holzhausen (DE) Champion V1. Anw. Dt. Ch. VDH
16-09-2012 DKK Vejen Kresten Scheel Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
15-09-2012 DKK Vejen Annemarie Mælund (SE) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Ralf Brinkmann (DE) Champion EX1, CK, BIK3, KLBCH-Cert 18
25-08-2012 DKK Århus Jørgen Hindse Champion EX1, CK, BIK2 20
19-08-2012 Gruppe Kalletal (DE) Uwe Werner (DE) Champion V3
05-08-2012 Bremen (DE) Erwin Deutscher (AT) Champion V1. Anw. Dt. Ch. VDH
04-08-2012 Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Champion V1, Anw. Dt. Ch. VDH. Res.CACIB
22-07-2012 Gruppe Peine (DE) Iwona Magdziarska (PL) Champion V1, Anw.Dt.Ch. VDH
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM, Københavnsvinder 2012 25
26-05-2012 DKK Aalborg Marit Sunde (NO) Åben EX1, CK, BIK1, Cert, BIM 28
06-05-2012 DKK Roskilde Søren Wesseltoft Mellem EX1 13
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Mellem EX1, CK, BIK2, Cert 23
21-04-2012 BK Gruppe Darup Ginette Hufschmid (CH) Mellem EX1, CK, BIK2, Cert 23
08-04-2012 Gruppe Wischhafen (DE) Beate Jodl (DE) Mellem V1 VDH CH Anw. og klubsieger Anw.klubmedalje og bedste tæve
11-03-2012 Bremen (DE) Carsten Berndt (DE) Mellem V1 VDH CH Anw. og klubsieger Anw.klubmedalje og bedste tæve
12-02-2012 DKK Fredericia Nina Karlsdotter (SE) Mellem VG2 8
26-11-2011 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Junior Excellent 4. v
06-11-2011 DKK Herning Lene Krull Junior Excellent 1. v m. CK BIK 4 Res.Cert.
05-11-2011 DKK Herning Pirjo Aaltonen (FIN) Junior Very good
16-10-2011 VDH Dortmund (DE) Beate Spelsberg (DE) Junior SG1. Anw.Dt.. VDHJug.Ch.og Anw, BK.Jugend.CH. Bedste junior
15-10-2011 VDH BDSG Dortmund (DE) Angelika Hartmann (DE) Jugendklasse SG 4. v
17-09-2011 Jahressieger BKM - Kaiserslautern (DE) Brigitte Müller (DE) Junior Sehr gut
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Jelena Kruus (EST) Junior Excellent 1. v m. CK Juniorårsvinder
21-08-2011 Gruppe Kalletal (DE) Inge Gerwin (DE) Jugend Sehr gut 4
20-08-2011 DKK Varde Hans Almgren (SE) Junior Excellent 1. v m. CK
17-07-2011 Gruppe Winsen/Luhe (DE) Brigitte Müller (DE) Jugendklasse Sehr gut 2, Anw.Dt.Ch.(VDH) Res.
26-06-2011 Gruppe Bottrop (DE) Roland Bebber (DE) Jugensklasse Sehr gut
19-06-2011 DKK Valby Miklós Levente (HU) Junior Excellent 1. v
22-05-2011 BK Gruppe Islev Beate Spelsberg (DE) Junior Excellent 1. v m. CK BIK4 Res.Cert.
21-05-2011 BK Gruppe Darup Ingrid Anderson (SE) Junior Excellent 1. v m. CK
08-05-2011 DKK Hillerød Bo Skalin (FIN) Junior Excellent 3. v
22-04-2011 DKK Næstved - Kreds 10 Mary Anne Brocious (USA) Junior Excellent 2. v m. CK
03-04-2011 DKK Tønder Carsten Birk Junior Excellent 2. v
12-02-2011 DKK Fredericia Piet Roosenboom (BE) Hvalp SL 2.v

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point