Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Kulsvierkrogen´s Berberis
AK, DKCH, DEVDHCH,
KBHV14, KBHV15

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
05-11-2017 Herning, Dansk Vinder Karl - Erik Johansson, Sverige Champion EX3, CK, BIK3 15
04-11-2017 Herning John J Walsh, Irland Champion EX 8
24-09-2017 Københavnsvinder Birgitte Schjøth, Danmark Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM, KBHV17 25
17-09-2017 Jahressieger, Aachen Uwe Werner Sieger V
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ) Champion VG 5
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Champion EX 8
20-08-2017 Bornholm Rodi Hübenthal Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
19-08-2017 Bornholm Peter Harsanyi, Ungarn Champion EX1, CK, BIK3 18
06-08-2017 National Bremen, Tyskland Guido Schäfer Sieger V1, Anw.Dt. Ch. (VDH), Tysk Champion på dagen
05-08-2017 International Bremen, Tyskland Ralf Brinkmann Sieger V1, Anw.Dt. Ch. (VDH)
11-06-2017 Vejen Gunnar Nymann, DK Champion EX1, CK, BIK2, CACIB 20
10-06-2017 Vejen Bo Lasthein Andersen Champion EX2, BIK4 13
30-04-2017 Roskilde Zorica Salijevic, Sverige Champion EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
29-04-2017 Roskilde Thord Byström, Sverige Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
12-02-2017 Fredericia V.M. Soleckyj Szpunar, Polen Champion EX2, CK 13
06-11-2016 Herning, NORDV Boris Spoljaric Champion EX4 9
05-11-2016 Herning, DKV Petra Junehall, Sverige Champion EX2, CK 13
17-09-2016 Ballerup, KBHV Carsten Birk, Danmark Champion EX2, CK 13
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Champion EX4, CK 11
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Champion EX 8
14-08-2016 Bornholm Jørgen Hindse, Danmark Champion EX3, CK, BIK3 15
13-08-2016 Bornholm Svend Erik Løvenkjær, Danmark Champion EX2, CK, BIK3 16
31-07-2016 National Bremen, Tyskland Ralf Brinkmann Champion V1, Anw.Dt. Ch. VDH, Goldene klubmedallie
30-07-2016 International Bremen, Tyskland E. Deutscher (A) Champion V1, Anw.Dt. Ch. VDH, Res. CACIB
12-06-2016 Vejen Dominic Harris, Irland Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
11-06-2016 Vejen Guido Schäfer, Tyskland Champion EX3 10
10-06-2016 Vejen Tanya Ahlman-Stockmari, Finland Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Champion EX3 10
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Champion EX2, CK, BIK3, Res. CACIB 16
03-10-2015 Rostock Birgit Achterhold Champion V2, Res-Anw VDH
20-09-2015 Hillerød, KBHV Per Svarstad (SE) (Dommer ændring) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR, KHB Vinder Tæve 2015 (KBHV 2015) 27
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Oliver Erat (AU) Champion EX4, CK 11
16-08-2015 Bornholm Birte Scheel(DK) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
15-08-2015 Bornholm Jens Ramsing(DK) Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
21-06-2015 Vejen Kurt Nilsson(SE) Champion EX2, CK, BIK3, Res. CACIB 16
20-06-2015 Vejen Inese Pablaka(LV) Champion EX2, CK 13
07-06-2015 Ås - Norsk Kennel Klub (NO Årsvinder 2015) Ralf Brinkmann (DE) Champion EX3, CK
07-06-2015 Drammen - Norsk Kennel Klub Torsten Lemmer Champion EX4, CK
26-04-2015 Roskilde Marija Kavcic(SI) Champion EX4, CK 11
25-04-2015 Roskilde Wenche Eikeseth(NO) Champion EX2, CK, BIK2 18
28-03-2015 Sydskånska KennelKlubben Malmø Phyllis Poduschka Aigner Champion EX1, CK, BIK2, CACIB
08-02-2015 Fredericia Lars Adeheimer(SE) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Walter Fiechter, Tyskland Champion EX3, CK 12
02-11-2014 Herning Leni Finne FI Champion EX2, CK, BIK3 16
01-11-2014 Herning Rony Doedijns NL Champion EX2, CK, BIK3 16
20-09-2014 Hillerød Dušan Paunović RS Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR, KBHV 27
14-09-2014 International Rostock,DE Carsten Berndt(DE) Champion V1,Anw.Dt.Ch.VDH
24-08-2014 International, Leipzig Roland Bebber(DE) Champion V3
23-08-2014 German Winner Show,Leipzig Carsten Berndt(DE) Champion V4
17-08-2014 Bornholm Tina Peixoto PT Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
16-08-2014 Bornholm Harri Lehkonen FI Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann (DE) Champion EX3, CK 12
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Åben EX1, CK, BIK4, Cert 20
21-06-2014 Vejen Blid von Schedvin SE Åben EX1, CK, BIK3, Res. Cert, Res. CACIB 18
31-05-2014 International VDH Neumünster Ralf Brinkmann(DE) Zwischenklasse V2, Res.Anw.Dt.Ch.VDH
11-05-2014 Roskilde Anita Whitmarsh SE Mellem EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIR 30
10-05-2014 Roskilde Béla Siklósi HU Mellem EX3 10
30-03-2014 Berlin (DE) Carsten Berndt Zwischenklasse V2, Res-Anw.Dt.Ch.VDH
29-03-2014 Berlin (DE) Mathias Wolf Zwischenklasse V2, Res-Anw.Dt.Ch.VDH
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Junior EX 8
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Junior EX2, CK 13
21-09-2013 Ballerup - KBHV. Andrzej Stepinski (PL) Junior EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
14-09-2013 Düsseldorf, Jahressieger DE Dr. Orietta Zilli (IT) Jugendklasse SG
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Junior EX 8
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Junior EX 8
18-08-2013 Bornholm Dorothea Carroll (Irland) Junior EX2 11
17-08-2013 Bornholm Petra Junehall (SE) Junior EX1, CK, BIK4 17
28-07-2013 BK Hanau Ginette Hufschmid Jugend SG4
16-06-2013 Vejen Bas Bosch (BE) Junior EX3 10
18-05-2013 Atibox, Ungarn Radim Fiala Junior EX
17-05-2013 World Dog Show, Ungarn Jozef Suster Junior EX
05-05-2013 Roskilde - Kval. Crufts Knut Sigurd Wilberg (GB) Junior EX1, CK, BIK2, Cert 23
04-05-2013 Roskilde Boo Lundström (SE) Junior VG3 7
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Junior EX2, CK 13
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Hvalp SL1 0
09-12-2012 VDH Kassel Ralf Brinkmann Jüngsten VV1
08-12-2012 VDH Kassel A. Hartmann Jüngsten VV3
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Carsten Berndt, (D) Baby SL 0

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point