Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Kulsvierkrogen´s Buglossoides
AK, KBHV 2014, DKCH, DEVDHCH, NOCH, INTCH(U)
Bundesjugendsieger 2013, VDH Jugend Champion, KBHV'16

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
05-11-2017 Herning, Dansk Vinder Karl - Erik Johansson, Sverige Champion EX 8
04-11-2017 Herning John J Walsh, Irland Champion EX3 10
24-09-2017 Københavnsvinder Birgitte Schjøth, Danmark Champion EX3, CK, BIK3 15
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Champion EX 8
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ): Champion EX 8
20-08-2017 Bornholm Rodi Hübenthal Champion EX3, CK, BIK3 15
19-08-2017 Bornholm Peter Harsanyi, Ungarn Champion EX3, CK, BIK4 14
11-06-2017 Vejen Gunnar Nymann, DK Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
10-06-2017 Vejen Bo Lasthein Andersen Champion EX3, CK 12
30-04-2017 Roskilde Zorica Salijevic, Sverige Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
29-04-2017 Roskilde Thord Byström, Sverige Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
16-04-2017 Messecenter Vesthimmerland Nikola Smolic, HR Champion EX2, CK, BIK3 16
12-02-2017 Fredericia V.M. Soleckyj Szpunar, Polen Champion EX1, CK, BIK3 18
17-09-2016 Ballerup, KBHV Carsten Birk, Danmark Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM, KBHV 25
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Champion EX2, CK, KLBCH-Cert 13
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Champion EX3, CK 12
21-08-2016 Kreds 4 Béla Szabo Champion EX1, CK, BIK3 18
14-08-2016 Bornholm Jørgen Hindse, Danmark Champion EX1, CK, BIK3, Res. CACIB 18
13-08-2016 Bornholm Svend Erik Løvenkjær, Danmark Champion EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
31-07-2016 National Bremen, Tyskland Ralf Brinkmann Champion V1, Anw.Dt. Ch. VDH, Goldene klubmedallie
30-07-2016 International Bremen, Tyskland E. Deutscher (A) Champion V2, Res. Anw.Dt. Ch. VDH
12-06-2016 Vejen Dominic Harris, Irland Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
11-06-2016 Vejen Guido Schäfer, Tyskland Champion EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
10-06-2016 Vejen Tanya Ahlman-Stockmari, Finland Champion EX1, CK, BIK4 17
28-05-2016 Gruppe 17 - Vejle Torsten Lemmer (BG) Champion EX2, CK 13
14-05-2016 Kreds 2 Hanne Laine Jensen Champion EX1, CK, BIK1, BIR 27
01-05-2016 Roskilde Horst Kliebenstein Champion EX2, CK, BIK3 16
30-04-2016 Roskilde Pedro Bispo, Portugal Champion EX2, CK, BIK4 15
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
21-11-2015 Gruppe 18 - Viborg Paola Micara Watten (IT) Officielle klasser Champion EX 8
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Champion EX2, CK, BIK4 15
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Champion EX2, CK, BIK3, Res. CACIB 16
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Alex Palacin (ES) Champion EX3, CK 12
16-08-2015 Bornholm Birte Scheel(DK) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
15-08-2015 Bornholm Jens Ramsing(DK) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
21-06-2015 Vejen Kurt Nilsson(SE) Champion VG4 6
20-06-2015 Vejen Inese Pablaka(LV) Champion EX4 9
26-04-2015 Roskilde Marija Kavcic(SI) Champion EX2, CK, BIK3, Res. CACIB 16
25-04-2015 Roskilde Wenche Eikeseth(NO) Champion EX3 10
23-03-2015 Norsk Kennel Klub Oslo Marit Sunde Champion EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIR
08-02-2015 Fredericia Lars Adeheimer(SE) Champion EX1 13
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Birgit Achterholt, Tyskland Champion EX, CK 10
02-11-2014 Herning Leni Finne FI Champion EX2, CK, BIK3 16
01-11-2014 Herning Rony Doedijns NL Åben EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIM 28
20-09-2014 Hillerød Dušan Paunović RS Åben EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIM, KBHV 28
17-08-2014 Bornholm Tina Peixoto PT Åben VG1 10
16-08-2014 Bornholm Harri Lehkonen FI Åben EX1 13
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Åben EX2 11
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann(DE) Åben EX 8
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Åben EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
21-06-2014 Vejen Blid von Schedvin SE Åben EX1, CK 15
08-02-2014 Fredericia Hans Almgren, Sverige Mellem EX1, CK, BIK3, Res. Cert, Res. CACIB 18
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Peter Holzhausen (DE) Mellem EX3 10
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Mellem EX1, CK 15
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Mellem EX1, CK 15
21-09-2013 Ballerup - KBHV. Andrzej Stepinski (PL) Junior EX3 10
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Junior EX 8
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Junior EX 8
18-08-2013 Bornholm Dorothea Carroll (Irland) Junior EX1, CK, BIK2, Cert 23
17-08-2013 Bornholm Petra Junehall (SE) Junior EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
16-06-2013 Vejen Bas Bosch (BE) Junior EX1, CK 15
05-05-2013 Roskilde - Kval. Crufts Knut Sigurd Wilberg (GB) Junior EX1 13
04-05-2013 Roskilde Boo Lundström (SE) Junior EX1 13
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Junior EX4 9
07-04-2013 BK Düsseldorf Birgit Achterholt Jugend SG3
06-04-2013 BK Düsseldorf Carsten Berndt Jugend SG3
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Hvalp SL1, Udstillingens bedste hvalp 0
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Ingrid Anderson (SE) Baby SL1, Bedste hanhvalp, Udstillingens bedste hvalp 0
28-10-2012 BK Frankfurt (DE) Ralf Brinkmann (DE) Baby Vorgeführt 1
30-09-2012 BK Velbert (DE) Carsten Berndt (DE) Baby Vorgeführt
29-09-2012 BK Velbert (DE) Uwe Werner (DE) Baby Vorgeführt

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point