Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Von Phobia Angelo
AK,DKCH,DEVDHCH, KLBCH
DKV2015, Årsvinder 2017

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Champion EX1, CK, BIK1, KLBV-Cert, KLBCH-Cert, BIR, Årsvinder 2017 27
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ): Champion EX2, CK, BIK4 15
26-11-2016 Gruppe 18 - Viborg Arne Johan Haugen (NO) - Officielle klasser Champion EX1, CK, BIK3, KLBCH-Cert 18
06-11-2016 Herning, NORDV Boris Spoljaric Champion EX3, CK 12
05-11-2016 Herning, DKV Petra Junehall, Sverige Champion EX 8
24-09-2016 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Vesna Curcic (RS) Champion EX1, CK, BIK4, KLBCH-Cert 17
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Champion EX1, CK, BIK3, KLBCH-Cert 18
01-05-2016 Roskilde Horst Kliebenstein Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
30-04-2016 Roskilde Pedro Bispo, Portugal Champion EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
21-11-2015 Gruppe 18 - Viborg Paola Micara Watten (IT) Officielle klasser Champion EX 8
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR, Dansk Vinder 2015 27
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Champion EX1, CK, BIK2, CACIB 20
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Alex Palacin (ES) Champion EX2, CK, BIK4 15
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Oliver Erat (AU) Champion EX 8
09-08-2015 Tånga Hed, Vårgårda - Svensk BoxerKlub B. Velikov Champion Ex1, CK, BIK2
06-06-2015 Gruppe 22 - Årslev Margot Egeblad (DK) Champion EX4, CK 11
26-04-2015 Roskilde Marija Kavcic(SI) Champion EX1, CK, BIK2, CACIB 20
25-04-2015 Roskilde Wenche Eikeseth(NO) Champion EX2, CK, BIK3, Res. CACIB 16
19-04-2015 Wien FCI Vesna Curcic Champion V1 KSAW - klub sieger Anwartschaft
08-02-2015 Fredericia Lars Adeheimer(SE) Champion EX2 11
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Birgit Achterholt, Tyskland Champion EX3, CK 12
16-08-2014 International Ludwigshafen (DE) Angelika Hartmann Offene Klasse V1, Anw. Dt. Ch. (VDH) - DEVDHCH
03-08-2014 National Bremen (DE) Ralf Brinkmann Offene Klasse V2
02-08-2014 International Bremen (DE) Dr. Orietta Zilli Offene Klasse V2,Res.Anw.Dt.Ch.(VDH)
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Åben EX2, CK 13
21-06-2014 Vejen Blid von Schedvin SE Åben EX2, CK 13
31-05-2014 International Neumünster (DE) Ralf Brinkmann Offene Klasse V2,Res.Anw.Dt.Ch.(VDH)
10-05-2014 Roskilde Béla Siklósi HU Åben EX2, CK, BIK2 18
27-04-2014 International Lingen (DE) Piet Roosenboom Offene Klasse V2,Res.Anw.Dt.Ch.(VDH)
30-03-2014 International Berlin (DE) Carsten Berndt Offene Klasse V2,Res.Anw.Dt.Ch.(VDH)
29-03-2014 National Berlin (DE) Mathias Wolf Offene Klasse V4
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Åben EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
21-09-2013 Ballerup - KBHV. Andrzej Stepinski (PL) Åben EX1, CK 15
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Åben EX4 9
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Åben EX3, CK 12
24-08-2013 Varde Svend Løvenkjær (DK) Åben VG1 10
27-07-2013 VDH Ludwigshafen Walter Fiechter Offene V1, Anw. Dt. Ch. VDH - Goldene Klubmedaille
02-06-2013 VDH Neumünster Beate Spelsberg Offene V2, Res. Anw. Dt. Ch. VDH
19-05-2013 Svendborg Zorica Salijevic Åben EX1 13
10-05-2013 VDH Dortmund Angelika Hartmann Zwischen V3
28-04-2013 BK Baden-Würtemberg Oliver Erat Mellem V1, Anw. Dt. Ch. VDH, Goldene Klubmedaille, Klubsiegeranw., schönster Rüde
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Mellem EX3, CK 12
01-04-2013 VDH International München Ursula Heidelberg (DE) Zwischenklasse V1. Anw.Dt.-Ch.VDH
17-03-2013 BK Osnabrück Inge Gerwin (D) Zwischenklasse V1, Anw. Dt. Ch. VDH, Goldene Klubmedaille
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Mellem EX3 10
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Ingrid Anderson (SE) Mellem EX2, CK 13
28-10-2012 VDH-CACIB Hannover (DE) Peter Holzhausen (DE) Jugendklasse SG2,Anw.DT.Jgd.Ch( VDH) Res
30-09-2012 VDH-CACIB Rostock (DE) Brigitte Müller (DE) Jugendklasse SG 2Anw.Dt.Jug.Ch.VDH Res
16-09-2012 DKK Vejen Kresten Scheel Junior G 3
15-09-2012 DKK Vejen Annemarie Mælund (SE) Junior EX1 13
02-09-2012 Gruppe Gießen (DE) Beate Spelsberg (DE) Jugendklasse SG1Anw.Dt.Jug.Ch.VDH
25-08-2012 DKK Århus Jørgen Hindse Junior EX1, CK, BIK3, Cert 21
29-07-2012 Gruppe Hanau (DE) Beate Spelsberg (DE) Jugendklasse SG2,Anw.DT.Jgd.Ch( VDH) Res
22-07-2012 VDH Augsburg (DE) Brigitte Müller (DE) Jugendklasse SG1Anw.Dt.Jug.Ch.VDH,Bester Jungrüde,BK Jugendanwartschaft
15-07-2012 Gruppe Geisweid (DE) Peter Holzhausen (DE) Jugendklasse SG3
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Junior EX2 11
16-06-2012 DKK Ballerup Wenche Eikeseth (NO) Junior EX1, CK 15
03-06-2012 VDH Kassel (DE) Beate Spelsberg (DE) Jugendklasse SG2,Anw.DT.Jgd.Ch( VDH) Res
02-06-2012 VDH Neumünster (DE) Roland Bebber (DE) Jugendklasse SG3
05-05-2012 DKK Roskilde Bo Lasthein Andersen Junior EX1, CK, BIK3 18
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Junior EX2, CK 13
21-04-2012 BK Gruppe Darup Brigitte Müller (DE) Junior EX2, CK 13
08-04-2012 Gruppe Zwickau (DE) Angelika Hartmann (DE) Jugendklasse SG4
07-04-2012 Gruppe Zwickau (DE) Ralf Brinkmann (DE) Jugendklasse SG3
11-03-2012 VDH Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Jugendklasse SG 4
12-02-2012 DKK Fredericia Nina Karlsdotter (SE) Hvalp SL1, Udstillingens Bedste Hvalp, Udstillingens Bedste Hvalp 0
26-11-2011 BK Gruppe Viborg Lillian Christensen Hvalp SL ,bedste hanhvalp,udstillingens bedste hvalp
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Juta Haranen (EST) Baby 2. v SL
Baby SL 0

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point