Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Hearts of Hope´s Liberty Bell

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
06-08-2017 Odense Dyreskueplads Trevor Hiscock, ZA Åben EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
24-09-2016 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Vesna Curcic (RS) Åben VG 5
21-08-2016 Kreds 4 Béla Szabo Åben EX2, CK, BIK3, Res. Cert 16
12-06-2016 Vejen Dominic Harris, Irland Åben VG2 8
11-06-2016 Vejen Guido Schäfer, Tyskland Åben EX2, CK, BIK3, Res. Cert 16
10-06-2016 Vejen Tanya Ahlman-Stockmari, Finland Åben VG2 8
28-05-2016 Gruppe 17 - Vejle Torsten Lemmer (BG) Åben EX 8
01-05-2016 Roskilde Horst Kliebenstein Åben EX3 10
30-04-2016 Roskilde Pedro Bispo, Portugal Åben VG 5
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Åben EX4 9
21-11-2015 Gruppe 18 - Viborg Paola Micara Watten (IT) Officielle klasser Åben EX4 9
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Åben EX2 11
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Åben EX2 11
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Oliver Erat (AU) Åben VG 5
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Alex Palacin (ES) Åben EX 8
29-08-2015 Kreds 11 Ole Staunskjær(DK) Åben VG3 7
21-06-2015 Vejen Kurt Nilsson(SE) Åben VG 5
20-06-2015 Vejen Inese Pablaka(LV) Åben EX3 10
06-06-2015 Gruppe 22 - Årslev Margot Egeblad (DK) Åben EX3 10
26-04-2015 Roskilde Marija Kavcic(SI) Åben EX 8
25-04-2015 Roskilde Wenche Eikeseth(NO) Åben EX4 9
08-02-2015 Fredericia Lars Adeheimer(SE) Mellem EX2 11
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Walter Fiechter, Tyskland Mellem EX2 11
02-11-2014 Herning Leni Finne FI Mellem G 3
01-11-2014 Herning Rony Doedijns NL Mellem VG3 7
20-09-2014 Hillerød Dušan Paunović RS Junior EX 8
23-08-2014 Kreds 6, Aarhus Carsten Birk Junior EX2, CK 13
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann (DE) Junior EX 8
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Junior EX4 9
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Junior VG3 7
21-06-2014 Vejen Blid von Schedvin SE Junior VG 5
18-05-2014 Hedensted Jørgen Hindse Junior VG3 7
11-05-2014 Roskilde Anita Whitmarsh SE Junior EX1 13
10-05-2014 Roskilde Béla Siklósi HU Junior EX4 9
08-02-2014 Fredericia Hans Almgren, Sverige Junior EX 8
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Beate Spelsberg (DE) Hvalp SL 0
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Hvalp SL2 0
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Hvalp SL2 0
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Baby L 0
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Baby SL4 0
24-08-2013 Varde Svend Løvenkjær (DK) Baby SL1 0

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point