Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Arnakkekilden´s Honey Pie

Dt. Jgd. Ch. Vdh+ bk jugend champion

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
04-11-2017 Herning John J Walsh, Irland Åben KIP/KIB 0
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ) Åben EX 8
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Åben EX3 10
06-08-2017 Odense Dyreskueplads Trevor Hiscock, ZA Åben EX2, CK, BIK4 15
11-06-2017 Vejen Gunnar Nymann, DK Åben VG2 8
10-06-2017 Vejen Bo Lasthein Andersen Åben VG4 6
30-04-2017 Roskilde Zorica Salijevic, Sverige Åben EX3 10
29-04-2017 Roskilde Thord Byström, Sverige Åben EX 8
16-04-2017 Messecenter Vesthimmerland Nikola Smolic, HR Mellem EX1 13
12-02-2017 Fredericia V.M. Soleckyj Szpunar, Polen Mellem EX1, CK 15
26-11-2016 Gruppe 18 - Viborg Arne Johan Haugen (NO) - Officielle klasser Mellem EX2, CK 13
06-11-2016 Herning, NORDV Boris Spoljaric Mellem EX1, CK 15
05-11-2016 Herning, DKV Petra Junehall, Sverige Mellem VG2 8
24-09-2016 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Vesna Curcic (RS) Junior EX4 9
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Junior EX 8
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Junior EX2 11
21-08-2016 Kreds 4 Béla Szabo Junior EX1, CK 15
12-06-2016 Vejen Dominic Harris, Irland Junior EX2 11
11-06-2016 Vejen Guido Schäfer, Tyskland Junior EX2 11
10-06-2016 Vejen Tanya Ahlman-Stockmari, Finland Junior EX1, CK, BIK3, Cert 18
28-05-2016 Gruppe 17 - Vejle Torsten Lemmer (BG) Junior EX2, CK 13
01-05-2016 Roskilde Horst Kliebenstein Junior VG 5
30-04-2016 Roskilde Pedro Bispo, Portugal Junior EX3 10
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Junior VG4 6
21-11-2015 Gruppe 18 - Viborg Paola Micara Watten (IT) Officielle klasser Hvalp SL1, Udstillingens bedste hvalp, Udstillingens bedste hvalp 0
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Hvalp SL2 0
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Hvalp SL2 0
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Oliver Erat (AU) Baby SL1, Bedste tævehvalp, Udstillingens bedste hvalp 0
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Alex Palacin (ES) Baby SL4 0
29-08-2015 Kreds 11 Ole Staunskjær(DK) Baby SL1 0

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point