Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Arnakkekildens Feline

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
05-11-2017 Herning, Dansk Vinder Karl - Erik Johansson, Sverige Veteran EX3 10
04-11-2017 Herning John J Walsh, Irland Veteran VG2 8
24-09-2017 Københavnsvinder Birgitte Schjøth, Danmark Veteran EX2 11
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ) Veteran EX2 11
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Veteran EX2 11
06-08-2017 Odense Dyreskueplads Trevor Hiscock, ZA Veteran EX2, CK 13
11-06-2017 Vejen Gunnar Nymann, DK Veteran EX1, CK, Bedste veteran 18
16-04-2017 Messecenter Vesthimmerland Nikola Smolic, HR Veteran EX1, CK, BIK3, Res. Cert, Bedste veteran 21
06-06-2015 Gruppe 22 - Årslev Margot Egeblad (DK) Åben EX4 9
26-04-2015 Roskilde Marija Kavcic(SI) Åben EX2, CK 13
25-04-2015 Roskilde Wenche Eikeseth(NO) Åben EX 8
08-02-2015 Fredericia Lars Adeheimer(SE) Åben EX2 11
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Walter Fiechter, Tyskland Åben EX3, CK 12
02-11-2014 Herning Leni Finne FI Åben EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
01-11-2014 Herning Rony Doedijns NL Åben VG3 7
23-08-2014 Kreds 6, Aarhus Carsten Birk Åben EX1, CK, BIK4 17
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann (DE) Åben VG 5
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Åben EX 8
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Åben EX2, CK 13
21-06-2014 Vejen Blid von Schedvin SE Åben EX2 11
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Beate Spelsberg (DE) Åben EX 8
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Åben VG4 6
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Åben EX3, CK 12
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Åben EX 8
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Åben EX 8
24-08-2013 Varde Svend Løvenkjær (DK) Åben EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Åben EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Carsten Berndt, (D) Åben VG 5
04-11-2012 DKK Herning Thord Byström (SE) Åben VG1 10
03-11-2012 DKK Herning Beate Petkivica (LV) Åben EX4 9
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Ralf Brinkmann (DE) Åben EX2, CK 13
25-08-2012 DKK Århus Jørgen Hindse Åben EX1, CK, BIK1, Cert, BIM 28
21-04-2012 BK Gruppe Darup Ginette Hufschmid (CH) Åben EX4 9
22-05-2011 BK Gruppe Islev Beate Spelsberg (DE) Åben Excellent
21-05-2011 BK Gruppe Darup Ingrid Anderson (SE) Åben Excellent
23-04-2011 DKK Næstved - Kreds 10 Mary Anne Brocious (USA) Åben Excellent 1. v m. CK BTK3
03-04-2011 DKK Tønder Carsten Birk Åben Excellent 2. v
12-02-2011 DKK Fredericia Piet Roosenboom (BE) Mellem Excellent 3. v
27-11-2010 BK Gruppe Viborg Bo Lasthein Andersen Mellem Very good 2. v
07-11-2010 DKK Herning Leif Ragnar Hjorth (NO) Mellem Excellent 2. v
06-11-2010 DKK Herning Inger Dahle (NO) Mellem Very good 2. v
17-10-2010 BK Gruppe Aalborg Margot Egeblad Mellem Very good 3. v
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Christiana Lafay (F) Junior Very good
14-08-2010 DKK Vejen Joop Schepers (NL) Unghund Excellent 3. v
27-06-2010 DKK Herning World Dog Luis Pinto Teixeira (POR) Junior Very good
02-05-2010 DKK Hillerød Claudio de Giuliani (IT) Junior G
24-04-2010 BK Gruppe Darup Margot Egeblad Junior Very good 4. v
31-01-2010 DKK Fredericia Jan Liet (NL) Junior G
28-11-2009 BK Gruppe Viborg Igor Mioc (CRO) Hvalp L
08-11-2009 DKK Herning Ole Staunskjær Hvalp SL 1. v, Bedste hvalp
07-11-2009 DKK Herning Elina Tan-Hietalathi (FIN) Hvalp L
15-08-2009 BK Gruppe Islev Svend Løvenkjær Baby SL 1. v

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point