Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Esperanza Nostrum
AK, MB, DKCH, FP, LUCH, PLCH, INTCH(U)
BKJugendChampion, VDHJugendChampion, BDJGSG-2012

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Oliver Erat (AU) Champion EX3, CK 12
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Alex Palacin (ES) Champion EX1, CK, BIK3, KLBCH-Cert 18
21-06-2015 Vejen Kurt Nilsson(SE) Champion VG3 7
20-06-2015 Vejen Inese Pablaka(LV) Champion EX4 9
06-06-2015 Gruppe 22 - Årslev Margot Egeblad (DK) Champion EX3, CK 12
26-04-2015 Roskilde Marija Kavcic(SI) Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
25-04-2015 Roskilde Wenche Eikeseth(NO) Champion EX3, CK, BIK4 14
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann (DE) Champion EX 8
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Champion EX3, CK 12
11-05-2014 Roskilde Anita Whitmarsh SE Champion EX 8
10-05-2014 Roskilde Béla Siklósi HU Champion EX4 9
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Beate Spelsberg (DE) Åben EX1, CK, BIK1, Cert, KLBV-Cert, BIM 28
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Åben VG3 7
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Åben EX 8
21-09-2013 Ballerup - KBHV. Andrzej Stepinski (PL) Åben EX1, CK, BIK4 17
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Åben EX 8
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Åben EX1, CK, BIK1, Cert, KLBV-Cert, BIM 28
19-05-2013 Svendborg Zorica Salijevic Mellem EX2 11
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Mellem EX1, CK, BIK1, Cert, KLBV-Cert, BIR 30
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Junior EX3, CK 12
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Carsten Berndt, (D) Junior EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
04-11-2012 DKK Herning Thord Byström (SE) Junior EX3 10
03-11-2012 DKK Herning Beate Petkivica (LV) Junior VG4 6
14-10-2012 VDH BDSG Dortmund (DE) Inge Gerwin (DE) Jugend 1. v SG Anw. Dt. Jg. Ch. VDH BUNDENSJUGENDSIEGERIN 2012 Bester Junghund
30-09-2012 VDH-CACIB Rostock (DE) Brigitte Müller (DE) Jugend 1. v SG Anw. Dt. Jg. Ch. VDH VDH Jugend Champion på dagen
23-09-2012 LG Ahlen Peter Holzhausen (DE) Jugend 1. v SG Anw. Dt. Jg. Ch. VDH BK Schönste Junghündin BOB BK Jugend Champion på dagen
15-09-2012 Jahressieger BKM - Zschepkau (DE) Toni Piasentin (DE) Jugend SG
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Ralf Brinkmann (DE) Junior EX3, CK 12
05-08-2012 VDH Bremen (DE) Erwin Deutscher (AT) Jugend 1. v SG Anw. Dt. Jg. Ch. VDH BK Schönste Junghund
04-08-2012 VDH Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Jugend 2. v SG Res. Anw. Dt. Jg. Ch. VDH
22-07-2012 Gruppe Peine (DE) Iwona Magdziarska (PL) Jugend 1. v SG Anw. Dt. Jg. Ch. VDH BK Schönste Junghündin
08-07-2012 LG Gruppe Speyer (DE) Walter Fiechter (DE) Jugend 3. v SG
01-07-2012 VDH Leipzig (DE) Walter Fiechter (DE) Jugend 2. v SG Res. Anw. Dt. Jg. Ch. VDH
24-06-2012 CACIB Stettin (PL) Joanna Szczepanska-Korpetta (PL) Junior Excellent 3. v
23-06-2012 Stettin (PL) Magdalena Kozlowska (PL) Junior Excellent 1. v
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Junior EX2 11
16-06-2012 DKK Ballerup Wenche Eikeseth (NO) Junior VG3 7
03-06-2012 VDH Kassel (DE) Carsten Berndt (DE) Jugend SG1, Anw. Dt. Jg. Ch. VDH
02-06-2012 VDH Neumünster (DE) Roland Bebber (DE) Jugend 2. v SG Res. Anw. Dt. Jg. Ch. VDH
06-05-2012 DKK Roskilde Søren Wesseltoft Hvalp SL1, Bedste hvalp, Bedste hvalp 0
05-05-2012 DKK Roskilde Bo Lasthein Andersen Hvalp SL2 0
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Hvalp SL1 0
21-04-2012 BK Gruppe Darup Ginette Hufschmid (CH) Hvalp SL1, Udstillingens Bedste Hvalp, Udstillingens Bedste Hvalp 0
26-11-2011 BK Gruppe Viborg Lillian Christensen Baby 1. v SL, Bedste tævehvalp

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
22-06-2014 Gruppe Slangerup Hans Hansen FP 2