Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Von Ellinghaus Vincent
DKCH, DEVDHCH, PLCH
AK, ZTP, AD, BH, IPO-VO

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
24-09-2016 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Vesna Curcic (RS) Brugshund EX1, CK 15
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Brugshund EX2 11
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Brugshund EX1, CK 15
28-05-2016 Gruppe 17 - Vejle Torsten Lemmer (BG) Brugshund EX1, CK 15
21-11-2015 Gruppe 18 - Viborg Paola Micara Watten (IT) Officielle klasser Brugshund EX1, CK 15
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Alex Palacin (ES) Brugshund EX1, CK 15
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Oliver Erat (AU) Brugshund EX1, CK 15
20-06-2015 Vejen Inese Pablaka(LV) Brugshund EX2, CK 13
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Birgit Achterholt, Tyskland Champion EX 8
21-09-2014 Jahressieger BK Warnowblick Inge Gerwin(DE) Champion Vorzüglich 3
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Champion EX4, CK 11
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann(DE) Champion EX4 9
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Champion VG3 7
25-05-2014 Atibox Wroclaw, Polen Peter Holzhausen(DE) Champion EX.
10-05-2014 Roskilde Béla Siklósi HU Champion EX3, CK 12
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Champion EX3, CK 12
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Champion EX, CK 10
27-10-2013 Poznan (PL) Iwona Magdziarska Otwarta Ex.1,CWC/CAC, Goldmedalje
26-10-2013 Poznan (PL) Hans Wiblishauser Otwarta Ex.1,CWC/CAC, Goldmedalje
21-09-2013 Ballerup - KBHV. Andrzej Stepinski (PL) Champion EX3 10
15-09-2013 Jahressieger Düsseldorf (DE) Roland Bebber Champion Vorsüglich
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Champion VG 5
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Champion EX3, CK 12
19-05-2013 Svendborg Zorica Salijevic Champion EX1, CK, BIK1, BIM 25
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Champion EX1, CK, BIK3, KLBCH-Cert 18
09-12-2012 VDH Kassel (DE) Ralf Brinkmann (DE) Offene V1 Anw. Dt. Ch. VDH
08-12-2012 VDH Kassel (DE) Angelika Hartmann (DE) Offene V1 Anw. Dt. Ch. VDH
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Ingrid Anderson (SE) Åben EX3, CK 12
16-09-2012 Jahressieger BKM - Zschepkau (DE) Peter Holzhausen (DE) Åben Vorsüglich
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Roland Bebber (DE) Åben EX1, CK, BIK4 17
01-07-2012 Bielsko-Biala (PL) Zdzislaw Wajman (PL) Åben Ex1. Cert (V1 CWC)
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Åben EX3 10
16-06-2012 DKK Ballerup Wenche Eikeseth (NO) Åben VG 5
06-05-2012 DKK Roskilde Søren Wesseltoft Åben VG 5
05-05-2012 DKK Roskilde Bo Lasthein Andersen Åben VG3 7
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Åben EX4, CK 11
21-04-2012 BK Gruppe Darup Brigitte Müller (DE) Åben EX1, CK, BIK3 18
25-03-2012 Gruppe Osnabrück (DE) Brigitte Müller (DE) Åben V1, Anw.Dt.Ch.(VDH) Goldene Klubmedaille
12-02-2012 DKK Fredericia Nina Karlsdotter (SE) Mellem VG 5
11-12-2011 VDH Kassel (DE) Walter Fiechter (DE) Mellem V1. v. Anw, Ch (VDH) Goldene Klubmedaille
10-12-2011 VDH Kassel (DE) Inge Gerwin (DE) Mellem V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH)
26-11-2011 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Mellem Excellent 1. v m. CK BIK 2 Cert. Klbv cert.
16-10-2011 VDH Dortmund (DE) Beate Spelsberg (DE) Mellem V1. v. Anw, Ch (VDH) Goldene Klubmedaille
15-10-2011 VDH BDSG Dortmund (DE) Ursula Heidelberg (DE) Mellem V2, Anw.Dt.Ch (VDH)
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Juta Haranen (EST) Mellem Excellent 2. v m. CK
31-07-2011 DKK Vejen Elina Haapaniemi (FIN) Junior Excellent 2. v
30-07-2011 DKK Vejen Kresten Scheel Junior Excellent
29-07-2011 DKK Vejen Ole Staunskjær Junior Very good
28-07-2011 DKK Vejen Nina Karlsdotter (SE) Junior Excellent
19-06-2011 DKK Valby Miklós Levente (HU) Junior Excellent 2. v
22-05-2011 BK Gruppe Islev Ingrid Anderson (SE) Junior Excellent 2. v m. CK
21-05-2011 BK Gruppe Darup Beate Spelsberg (DE) Junior Excellent 3. v m. CK
08-05-2011 DKK Hillerød Bo Skalin (FIN) Junior Very good
23-04-2011 DKK Næstved - Kreds 10 Mary Anne Brocious (USA) Junior Excellent 3. v m. CK
19-09-2010 DKK Ballerup Knut Andersen (NO) Hvalp SL 2. vinder
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Paola Micara-Watten (IT) Baby SL, 3.vinder

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
19-11-2017 BK Gr. Årslev. SPOR DM. Knud Rasmussen. FPR-2 A:  37    B:  0    C:  0    Sum =  37    
02-09-2017 BK Gr. Slangerup Knud Rasmussen FPR-2 A:  86    B:  0    C:  0    Sum =  86     2
20-11-2016 Boxer-klubben Gr. Slangerup Knud Rasmussen FPR-1 A:  70    B:  0    C:  0    Sum =  70     1
25-04-2015 BK Gruppe Wischhafen Udo Herrmann IPO-VO A:  93    B:  71    C:  90    Sum =  254     2
04-04-2015 BK Gruppe Achim Hr Fricke, Hr Fricke AD 2
14-03-2015 Bk Gruppe Münster Uwe Petersen BH 2