Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Bostobox Wasco
FP, UPr 1, IPO 1, IPO 2 og IPO 3

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
08-11-2015 International Poznan (PL) Iwona Magdziarska Brugsklassen EX1, CWC/CAC
07-11-2015 International Poznan (PL) Torsten Lemmer Brugsklassen EX1, CWC/CAC
16-08-2015 BK Gr Lörrach, DE Roland Bebber (D) Gebruchshund V3
15-08-2015 Schweizer Jahressieger Dr. Jean-Pierre Noè (F) Gebruchshund V4
06-07-2014 BK Gruppe Winsen/Luhe(DE) Lene Krull(DK) Offene Klasse V2, Res. Anw.Dt.Ch.VDH
30-03-2014 Berlin-Brandebburg VDH Carsten Berndt(DE) Offene Klasse V2
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Åben EX3 10
16-06-2013 Vejen Bas Bosch (BE) Åben EX2 11
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Ingrid Anderson (SE) Mellem EX3 10
04-11-2012 DKK Herning Thord Byström (SE) Mellem EX1, CK 15
03-11-2012 DKK Herning Beate Petkivica (LV) Mellem VG1 10
15-09-2012 DKK Vejen Annemarie Mælund (SE) Mellem EX1 13
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Roland Bebber (DE) Mellem EX2 11
19-08-2012 Gruppe Kalletal (DE) Ivona Magdziarska, PL Mellem V2
05-08-2012 Bremen (DE) Erwin Deutscher (AT) Mellem V1 Anw. Dt.Ch.VDH
04-08-2012 Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Mellem V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH)
26-05-2012 DKK Aalborg Marit Sunde (NO) Junior EX2 11
06-05-2012 DKK Roskilde Søren Wesseltoft Junior EX2 11
05-05-2012 DKK Roskilde Bo Lasthein Andersen Junior VG2 8
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Junior EX1, CK 15
21-04-2012 BK Gruppe Darup Brigitte Müller (DE) Junior EX 8
08-04-2012 Gruppe Wischhafen (DE) Ginette Hufschmid (CH) Junior SG 3
11-03-2012 Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Junior SG. 2
12-02-2012 DKK Fredericia Nina Karlsdotter (SE) Junior EX1, CK, BIK3, Res. Cert 18
28-05-2011 Sverige Freddie Klindrup Baby 1. pr. HP. BIM hvalp

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
14-10-2017 DM IPO 2017 BK Leipzig Dieter Strnd,Michael Felber, Bernhard Knopek IPO-3 A:  72    B:  70    C:  74    Sum =  216     7
10-09-2017 LAP Boxer Gruppe Elmshorn Klaus Jeske IPO-3 A:  90    B:  89    C:  91    Sum =  270     9
06-08-2017 BK Schwedelbach (DE) Markus Fässy IPO-3 A:  91    B:  90    C:  89    Sum =  270     9
07-05-2017 BK Glücksburg (DE) Udo Herrmann
29-04-2017 ATIBOX IPO VM 2017 Stanislav Benisek, Peter Mohnlein, Ferenc Suszter IPO-3 A:  80    B:  81    C:  78    Sum =  239     7
27-11-2016 BK Heidelberg Dieter Strnad IPO-3 A:  72    B:  87    C:  87    Sum =  246     8
12-11-2016 gruppe Berliner Ring Kai Möckel IPO-3 A:  97    B:  93    C:  86    Sum =  276     9
31-07-2016 Gruppe Schwedelbach Uwe Horst IPO-3 A:  100    B:  92    C:  94    Sum =  286     10
28-11-2015 Boxer-klubben Gr.Årslev Hanne Boe, Hanne Boe IPO-2 A:  86    B:  77    C:  74    Sum =  237     6
27-09-2015 DM Boxer-klubben Gr. Slangerup Hans Hansen IPO-1 A:  95    B:  78    C:  91    Sum =  264     5
01-07-2015 Ullerød KHKG Hans Hansen IPO-1 A:  89    B:  88    C:  88    Sum =  265     5
01-03-2015 Ullerød KHKG Hans Hansen UPR-1 A:  0    B:  87    C:  0    Sum =  87     1
06-10-2013 BK Gruppe Darup. Hans Hansen FP 2
01-10-2013 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj. Margot Egeblad, Margot Egeblad UHP