Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Schwartzbox Eyecja
DKCH, DEVDHCH
BK-HVALPEÅrsvinder-2009, AK, BK-Årsvinder-2011

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann (DE) Champion EX1, CK, BIK4, KLBCH-Cert 17
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Champion EX4, CK 11
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Beate Spelsberg (DE) Champion EX2, CK 13
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Champion EX1, CK, BIK3 18
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Champion EX3, CK 12
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Champion EX3 10
24-08-2013 Varde Svend Løvenkjær (DK) Champion EX1, CK, BIK1, BIR 27
05-05-2013 Roskilde - Kval. Crufts Knut Sigurd Wilberg (GB) Champion EX2, CK, BIK4 15
04-05-2013 Roskilde Boo Lundström (SE) Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Champion EX1, CK, BIK3, KLBCH-Cert 18
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Champion EX3, CK 12
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Carsten Berndt, (D) Champion EX2, CK, BIK4 15
04-11-2012 DKK Herning Thord Byström (SE) Champion EX2, CK, BIK3, Res. CACIB 16
03-11-2012 DKK Herning Beate Petkivica (LV) Champion EX3, CK, BIK3 15
06-05-2012 DKK Roskilde Søren Wesseltoft Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
05-05-2012 DKK Roskilde Bo Lasthein Andersen Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Champion EX2, CK, BIK3 16
21-04-2012 BK Gruppe Darup Ginette Hufschmid (CH) Champion EX4, CK 11
12-02-2012 DKK Fredericia Nina Karlsdotter (SE) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
26-11-2011 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Champion Excellent 3. v m. CK
18-09-2011 BK Gruppe Viborg Luis Pinto Teixeira (POR) Åben Excellent 1. v m. CK BIK 3, Res. Cert.
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Jelena Kruus (EST) Åben Excellent 1. v m. CK Bedst i køn 1, Certifikat, BIM, Klubvinder Cert., Årsvinder 2011
22-05-2011 BK Gruppe Islev Beate Spelsberg (DE) Åben Excellent 1. v m. CK bedst i køn 3, Certifikat
21-05-2011 BK Gruppe Darup Ingrid Anderson (SE) Åben Excellent 3. v m. CK
03-04-2011 DKK Tønder Carsten Birk Åben Excellent 1. v m. CK Best i køn 4, Res. Certifikat
12-02-2011 DKK Fredericia Piet Roosenboom (BE) Åben Excellent 3. v
07-11-2010 DKK Herning Leif Ragnar Hjorth (NO) Mellem Excellent 1. v BTK3
06-11-2010 DKK Herning Inger Dahle (NO) Mellem Excellent 1. v Cert Re.CACIB og BTK2
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Christiana Lafay (F) Mellem Excellent 4. v
27-06-2010 DKK Herning World Dog Igor Selimovic (CRO) Mellem Excellent
28-11-2009 BK Gruppe Viborg Igor Mioc (CRO) Junior Excellent 4. v
15-08-2009 BK Gruppe Islev Svend Løvenkjær Hvalp SL 1V. Bedste tæve hvalp, Udstillingens bedste hvalp. Hvalpe Årsvinder 2009
31-05-2009 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Maritha Östlund-Holmsten (SE) Baby SL 1.Bedste Baby Tæve. Udstillingens Bedste Hvalp

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point