Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Copenhagen Caterham Arcus tendineus
DKJV2015, DKCH

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
05-11-2017 Herning, Dansk Vinder Karl - Erik Johansson, Sverige Champion VG 5
04-11-2017 Herning John J Walsh, Irland Champion VG 5
24-09-2017 Københavnsvinder Birgitte Schjøth, Danmark Champion EX4 9
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jiri Suchy (CZ) Champion EX2, CK 13
26-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ): Champion EX1, CK, BIK3, KLBCH-Cert 18
06-08-2017 Odense Dyreskueplads Trevor Hiscock, ZA Champion EX2 11
11-06-2017 Vejen Gunnar Nymann, DK Åben EX2 11
10-06-2017 Vejen Bo Lasthein Andersen Åben EX1, CK, BIK2, Cert, Res. CACIB 20
30-04-2017 Roskilde Zorica Salijevic, Sverige Åben EX2 11
29-04-2017 Roskilde Thord Byström, Sverige Åben EX2 11
12-02-2017 Fredericia V.M. Soleckyj Szpunar, Polen Åben EX 8
26-11-2016 Gruppe 18 - Viborg Arne Johan Haugen (NO) - Officielle klasser Mellem EX1, CK, BIK1, Cert, KLBV-Cert, BIM 25
06-11-2016 Herning, NORDV Boris Spoljaric Mellem EX2, CK 13
05-11-2016 Herning, DKV Petra Junehall, Sverige Mellem EX2 11
24-09-2016 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Vesna Curcic (RS) Mellem EX1, CK, BIK1, Cert, KLBV-Cert, BIR 27
17-09-2016 Ballerup, KBHV Carsten Birk, Danmark Mellem EX2, CK 13
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Mellem EX4 9
21-08-2016 Kreds 4 Béla Szabo Mellem EX1, CK 15
12-06-2016 Vejen Dominic Harris, Irland Junior EX1, CK 15
11-06-2016 Vejen Guido Schäfer, Tyskland Junior EX1, CK, BIK4 17
10-06-2016 Vejen Tanya Ahlman-Stockmari, Finland Junior EX2, CK 13
28-05-2016 Gruppe 17 - Vejle Torsten Lemmer (BG) Junior EX1, CK, BIK2, Cert 20
14-05-2016 Kreds 2 Hanne Laine Jensen Junior EX1 13
01-05-2016 Roskilde Horst Kliebenstein Junior EX3 10
30-04-2016 Roskilde Pedro Bispo, Portugal Junior EX1, CK 15
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Junior EX1, CK, BIK4, Res. Cert 17
21-11-2015 Gruppe 18 - Viborg Paola Micara Watten (IT) Officielle klasser Junior EX2, CK 13
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Junior EX1, CK, Dansk Juniorvinder 2015 15
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Junior EX2 11
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Alex Palacin (ES) Hvalp SL1 0
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Oliver Erat (AU) Hvalp SL1 0
06-06-2015 Gruppe 22 - Årslev Margot Egeblad (DK) Baby SL1 0
04-04-2015 Kreds 10 Birgit Seloy(DK) Baby SL1, Udstillingens bedste baby 0

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
12-11-2016 Boxer-klubben Gr. Sydkyst Hans Hansen FP