Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Von Phobia Brina
BH, IPO V, AD, IPO 1,Dansk Champion, Dansk vinder 2013, DKV2015, KBHV'16
Jahresjugendsieger Schweiz 2012, Jahresjugendsieger Holland 2013, Årets Guldhund 2015, DKK-Racevinder 2015

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
27-08-2017 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Jaromir Spicera (CZ) Champion EX2, CK 13
10-06-2017 Vejen Bo Lasthein Andersen Champion EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
16-04-2017 Messecenter Vesthimmerland Nikola Smolic, HR Champion EX1, CK, BIK1, BIR 27
26-11-2016 Gruppe 18 - Viborg Arne Johan Haugen (NO) - Officielle klasser Champion EX1, CK, BIK1, KLBV-Cert, KLBCH-Cert, BIR 27
06-11-2016 Herning, NORDV Boris Spoljaric Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM, NORDV16 25
24-09-2016 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Vesna Curcic (RS) Champion EX1, CK, BIK1, KLBV-Cert, KLBCH-Cert, BIM 25
17-09-2016 Ballerup, KBHV Carsten Birk, Danmark Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR, KBHV 27
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Champion EX2, CK 13
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Champion EX2, CK, BIK3 16
21-08-2016 Kreds 4 Béla Szabo Champion EX1, CK, BIK2 20
14-08-2016 Bornholm Jørgen Hindse, Danmark Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
13-08-2016 Bornholm Svend Erik Løvenkjær, Danmark Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
21-11-2015 Gruppe 18 - Viborg Paola Micara Watten (IT) Officielle klasser Champion EX1, CK, BIK2, KLBCH-Cert 20
01-11-2015 Herning Terje Lindstrøm(NO) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM, Dansk Vinder 2015 25
31-10-2015 Herning Nina Karlsdotter(SE) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
13-09-2015 Gruppe 8 - Islev/Hvidovre Oliver Erat (AU) Champion EX2, CK, BIK3 16
12-09-2015 Gruppe 14 - Sydkyst/Ishøj Alex Palacin (ES) Champion EX3, CK 12
29-08-2015 Kreds 11 Ole Staunskjær(DK) Champion EX1, CK, BIK1, BIR 27
21-06-2015 Vejen Kurt Nilsson(SE) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
20-06-2015 Vejen Inese Pablaka(LV) Champion EX3 10
06-06-2015 Gruppe 22 - Årslev Margot Egeblad (DK) Champion EX1, CK, BIK1, KLBV-Cert, KLBCH-Cert, BIM 25
26-04-2015 Roskilde Marija Kavcic(SI) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
25-04-2015 Roskilde Wenche Eikeseth(NO) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
08-02-2015 Fredericia Lars Adeheimer(SE) Champion EX2, CK, BIK3 16
22-11-2014 Gruppe 18 - Viborg Walter Fiechter, Tyskland Champion EX4, CK 11
02-11-2014 Herning Leni Finne FI Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR, DKV-2014 27
01-11-2014 Herning Rony Doedijns NL Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
23-08-2014 Kreds 6, Aarhus Carsten Birk Champion EX1, CK, BIK1, BIM 25
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann (DE) Brugshund EX2, CK 13
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Brugshund EX1, CK, BIK4 17
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Champion EX2, CK, BIK2 18
21-06-2014 Vejen Blid von Schedvin SE Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
18-05-2014 Hedensted Jørgen Hindse Champion EX1, CK, BIK1, BIR 27
08-02-2014 Fredericia Hans Almgren, Sverige Brugshund EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIM 28
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Beate Spelsberg (DE) Brugshund EX1, CK 15
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Brugshund EX1, CK, BIK1, Cert, CACIB, BIR, DKV 30
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Brugshund EX1, CK, BIK2, Cert, Res. CACIB 23
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Junior EX1, CK, BIK1, Cert, BIR 30
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Carsten Berndt, (D) Junior VG 5
28-10-2012 VDH-CACIB Hannover (DE) Peter Holzhausen (DE) Jugend kl Sg 1, VDH jugend amw. og BK Jugend anw.
07-10-2012 Gruppe Lörrach (DE) Oliver Erat (AT) Jugend kl Sg 4
06-10-2012 Jahressieger - Basel/Allschwil (CH) Miguel Torrents (ESP) Jugend kl V1, Jgd CAC, Schweisisk JAHRESJUGENDSIEGER
06-10-2012 Jahressieger - Basel/Allschwil (CH) Jugend kl 0
30-09-2012 Gruppe Velbert (DE) Carsten Berndt (DE) Jugend kl Sg 1, Goldene klubmedalje. VDH jugend anw.
29-09-2012 Gruppe Velbert (DE) Uwe Werner (DE) Jugend kl Sg 1, Goldene klubmedalje.
15-09-2012 Jahressieger BKM - Zschepkau (DE) Toni Piasentin (DE) Hvalp VV3
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Ralf Brinkmann (DE) Hvalp SL2 0
29-07-2012 Gruppe Hanau (DE) Beate Spelsberg (DE) Hvalp VV2
15-07-2012 Gruppe Geisweid (DE) Carsten Berndt (DE) Hvalp VV1
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Baby SL1, Bedste Baby, Bedste Baby 0
16-06-2012 DKK Ballerup Wenche Eikeseth (NO) Baby SL2 0
03-06-2012 VDH Kassel (DE) Carsten Berndt (DE) Baby VV1, Udstillingens Bedste Baby
27-05-2012 Atibox - Poiters (F) Ursula Heidelberg (DE) Baby SL 4 vinder (32 deltagerer i klassen)
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Baby SL3 0

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
04-06-2016 ADRK Oldenburg Uwe Horst IPO-1 A:  98    B:  81    C:  80    Sum =  259     5
05-05-2016 HSM Holland Ari Stum UHP 2