Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Hearts Of Hope´s Dawn Of Daylight
DKCH

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
20-09-2014 Hillerød Dušan Paunović RS Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
11-05-2014 Roskilde Anita Whitmarsh SE Champion EX3, CK 12
10-05-2014 Roskilde Béla Siklósi HU Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Champion EX3, CK 12
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Champion EX3, CK 12
18-08-2013 Bornholm Dorothea Carroll (Irland) Champion EX4 9
17-08-2013 Bornholm Petra Junehall (SE) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Åben EX1, CK, BIK2, Cert, Res. CACIB 23
16-06-2012 DKK Ballerup Wenche Eikeseth (NO) Åben EX1, CK, BIK2, Res. Cert, Res. CACIB 20
06-05-2012 DKK Roskilde Søren Wesseltoft Åben EX3 10
05-05-2012 DKK Roskilde Bo Lasthein Andersen Åben EX1, CK 15
21-04-2012 BK Gruppe Darup Ginette Hufschmid (CH) Åben EX1, CK, BIK4 17
12-02-2012 DKK Fredericia Nina Karlsdotter (SE) Åben EX4 9
26-11-2011 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Mellem Excellent 1. v m. CK
06-11-2011 DKK Herning Lene Krull Mellem Excellent 1. v m. CK 3 BIK CERT
05-11-2011 DKK Herning Pirjo Aaltonen (FIN) Mellem Excellent 1. v m. CK CERT
18-09-2011 DKK Bjerringbro Luis Pinto Teixeira (POR) Mellem Excellent 1. v m. CK 1BIK med Cert, CACIB og BIR
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Jelena Kruus (EST) Mellem Excellent 3. v m. CK
20-08-2011 DKK Varde Hans Almgren (SE) Mellem Excellent 2. v m. CK
14-08-2011 Ronneby Brunnspark Evgeny Rozenberg Unghundeklase Excellent 1. V M. CK 2 BIK M. CACIB
31-07-2011 DKK Vejen Elina Haapaniemi (FIN) Mellem Excellent 1. v m. CK
30-07-2011 DKK Vejen Kresten Scheel Mellem Excellent 1. v m. CK 4 BIK
29-07-2011 DKK Vejen Ole Staunskjær Mellem Excellent 1. v
28-07-2011 DKK Vejen Nina Karlsdotter (SE) Mellem Excellent 2. v
19-06-2011 DKK Valby Miklós Levente (HU) Mellem Excellent 1. V M. CK 3 BIK Res Cert
22-05-2011 BK Gruppe Islev Beate Spelsberg (DE) Mellem Excellent 1. v m. CK
21-05-2011 BK Gruppe Darup Ingrid Anderson (SE) Mellem Excellent 3. v m. CK
08-05-2011 DKK Hillerød Bo Skalin (FIN) Junior Excellent 1. V , CK, 2 BTK M Cert
10-04-2011 VDH Oldenburg (DE) Peter Holzhausen (DE) Junior Sg 2
09-04-2011 VDH Oldenburg (DE) J. Garvin Junior Sg 2
10-10-2010 VDH-CACIB Rostock (DE) Peter Holzhausen (DE) Junior SG1, VDH jug. anw, BK jug. anw
18-09-2010 Jahressieger BKM - Wardenburg (DE) Beate Spelsberg (DE) Junior sg 4.
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Christiana Lafay (F) Hvalp Sl 2v
14-08-2010 DKK Vejen Joop Schepers (NL) Hvalp Sl, 1v Bedste Hvalp på dagen
27-06-2010 DKK Herning World Dog Luis Pinto Teixeira (POR) Baby Sl. 1 og 2 Bedste hvalp på dagen
24-04-2010 BK Gruppe Darup Margot Egeblad Baby sl 1v Bedste Baby og Bedste Tæve Hvalp
11-04-2010 LG Norderstedt (DE) Roland Bebber (DE) Baby Vorgeführt 1

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
22-11-2014 Gruppe Slangerup Hans Hansen Bp-B B:  73    Sum =  73