Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Imine´s Anders
DEVDHCH, DKCH, KBHVV'16
AK, FP, KBHV'10, DKK-Racevinder-2011, KLBCH, Årets guldhund 2011 & 2013, Årets Bronzehund 2012, Veteranårsvinder 2016

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
06-11-2016 Herning, NORDV Boris Spoljaric Veteran EX1, CK, NORDVV16 15
05-11-2016 Herning, DKV Petra Junehall, Sverige Veteran VG2 8
17-09-2016 Ballerup, KBHV Carsten Birk, Danmark Veteran EX1, CK, BIK2, Bedste veteran, KBHVV 23
28-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Ursula Heidelberg (DE) Veteran EX1, CK, Veteranårsvinder 2016 15
27-08-2016 Gruppe 20 - Aalborg Radim Fiala (CZ) Veteran EX1, CK 15
28-05-2016 Gruppe 17 - Vejle Torsten Lemmer (BG) Veteran EX1, CK, Bedste veteran 18
13-02-2016 Fredericia Petrus Roosenboom, Belgien Veteran EX1, CK, BIK3, Bedste veteran 21
23-11-2013 Gruppe 18 - Viborg Peter Holzhausen (DE) Champion EX1, CK, BIK3, KLBCH-Cert 18
03-11-2013 Herning - (DKV) Hanne Laine Jensen, DK Champion EX4, CK 11
02-11-2013 Herning Carsten Birk (DK) Champion EX4, CK 11
21-09-2013 Ballerup - KBHV. Andrzej Stepinski (PL) Champion EX2, CK, BIK3, Res. CACIB 16
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Champion EX 8
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Champion EX4, CK 11
24-08-2013 Varde Svend Løvenkjær (DK) Champion EX1, CK, BIK1, BIM 25
18-08-2013 Bornholm Dorothea Carroll (Irland) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
17-08-2013 Bornholm Petra Junehall (SE) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
16-06-2013 Vejen Bas Bosch (BE) Champion EX 8
19-05-2013 Svendborg Zorica Salijevic Champion EX2, CK, BIK2 18
05-05-2013 Roskilde - Kval. Crufts Knut Sigurd Wilberg (GB) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
04-05-2013 Roskilde Boo Lundström (SE) Champion EX2, CK, BIK2, Res. CACIB 18
20-04-2013 BK Gruppe Darup Inge Gerwin (DE) Champion EX3, CK 12
09-02-2013 Fredericia Ulf Bråthen (DK) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIM 25
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Ingrid Anderson (SE) Champion EX2, CK, BIK3 16
04-11-2012 DKK Herning Thord Byström (SE) Champion EX, CK 10
03-11-2012 DKK Herning Beate Petkivica (LV) Champion EX3, CK 12
16-09-2012 DKK Vejen Kresten Scheel Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
15-09-2012 DKK Vejen Annemarie Mælund (SE) Champion EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
25-08-2012 DKK Århus Jørgen Hindse Champion EX1, CK, BIK1, BIR 27
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Champion EX2, CK, BIK4 15
16-06-2012 DKK Ballerup Wenche Eikeseth (NO) Champion EX1, CK, BIK2, Res. CACIB 20
02-06-2012 VDH Neumünster (DE) Roland Bebber (DE) Champion V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH)
26-05-2012 DKK Aalborg Marit Sunde (NO) Champion EX1, CK, BIK2 20
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Champion EX 8
21-04-2012 BK Gruppe Darup Brigitte Müller (DE) Champion EX2, CK 13
12-02-2012 DKK Fredericia Nina Karlsdotter (SE) Champion EX1, CK, BIK1, CACIB, BIR 27
26-11-2011 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Champion Excellent 3. v m. CK
06-11-2011 DKK Herning Lene Krull Champion Excellent 4. v m. CK
05-11-2011 DKK Herning Pirjo Aaltonen (FIN) Champion Excellent 1. v m. CK BHK1 , CACIB, BIM
18-09-2011 BK Gruppe Viborg Luis Pinto Teixeira (POR) Champion Excellent 2. v m. CK BHK2 ,Res.CACIB
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Juta Haranen (EST) Champion Excellent
20-08-2011 DKK Varde Hans Almgren (SE) Champion Excellent 1. v m. CK BHK1 ,BIR
31-07-2011 DKK Vejen Elina Haapaniemi (FIN) Champion Excellent 1. v m. CK BHK1 , CACIB, BIM
30-07-2011 DKK Vejen Kresten Scheel Champion Excellent 1. v m. CK BHK1 ,CACIB,BIR
29-07-2011 DKK Vejen Ole Staunskjær Champion Excellent 2. v m. CK , BHK3
28-07-2011 DKK Vejen Nina Karlsdotter (SE) Champion Excellent 1. v BHK1 ,CACIB,BIR
19-06-2011 DKK Valby Miklós Levente (HU) Champion Excellent 4. v
05-06-2011 VDH Neumünster (DE) Uwe Werner (DE) Champion V1, Anw. Dt. Ch. (VDH)
22-05-2011 BK Gruppe Islev Ingrid Anderson (SE) Champion Excellent 2. v m. CK , BHK2 , Klubchampion Cert
21-05-2011 BK Gruppe Darup Beate Spelsberg (DE) Champion Excellent 2. v m. CK , BHK2 , Klubchampion Cert, Klubvinder Cert
08-05-2011 DKK Hillerød Bo Skalin (FIN) Champion Excellent 2. v m. CK BHK3
10-04-2011 VDH Oldenburg (DE) Peter Holzhausen (DE) Champion V1,Anw.Dt.Ch.(VDH) Bedste Hanhund, BOB.
09-04-2011 VDH Oldenburg (DE) Inge Gerwin (DE) Champion V1,Anw.Dt.Ch.(VDH)
03-04-2011 DKK Tønder Carsten Birk Champion Excellent 1. v m. CK ,BHK1 , BIR
12-01-2011 DKK Fredericia Piet Roosenboom (BE) Champion Excellent
27-11-2010 BK Gruppe Viborg Bo Lasthein Andersen Champion Excellent 3. v BHK4
07-11-2010 DKK Herning Leif Ragnar Hjorth (NO) Champion Excellent 2. v
06-11-2010 DKK Herning Inger Dahle (NO) Champion Excellent 1. v BHK3
17-10-2010 DKK Aars - BK Gruppe Aalborg Margot Egeblad Champion Excellent 2. v BHK2 , Klubvinder Cert.
19-09-2010 DKK Ballerup Knut Andersen (NO) Champion Excellent 1. v BHK1 ,CACIB,BIM,KBHV2010
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Paola Micara-Watten (IT) Champion Excellent 1. v Klubchampion Cert
14-08-2010 DKK Vejen Joop Schepers (NL) Champion Excellent 1. v BHK2 ,Res.CACIB
01-08-2010 Bremen (DE) Monika Blaha (AT) Champion V1, Anw. Dt. Ch. ( VDH) Bedste Hanhund, BOB.
31-07-2010 Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Champion V1, Anw. Dt. Ch. (VDH)
05-06-2010 VDH Neumünster (DE) Beate Spelsberg (DE) Åben V1, Anw.DT.CH. (VDH), Silber Klubmedaille
23-05-2010 Bremen (DE) Carsten Berndt (DE) Åben V1, Anw.DT.CH. (VDH), Silber Klubmedaille
02-05-2010 DKK Hillerød Claudio de Giuliani (IT) Åben Excellent 1. v 4 BHK,Cert, (Dansk Champion på dagen)
24-04-2010 BK Gruppe Darup Bo Lasthein Andersen Åben Excellent 4. v
11-04-2010 LG Norderstedt (DE) Ralf Brinkmann (DE) Åben V2, Bronze Klubmedaille
14-03-2010 Gruppe Osnabrück (DE) Toni Piasentin (DE) Åben V1, Anw.DT.CH. (VDH), Silber Klubmedaille
31-01-2010 DKK Fredericia Jan Liet (NL) Åben Excellent 1. v BHK2 ,Res.CACIB
18-10-2009 VDH BDSG Dortmund (DE) Uwe Beyer (DE) Unghund V2, Bronze Klubmedaille
20-09-2009 DKK Brøndby Rafael Malo Alcrudo (ESP) Mellem Excellent 1. v
19-09-2009 DKK Brøndby Rita Kadike-Skadina (LV) Mellem Excellent 2. v
23-08-2009 Gruppe Celle (DE) Angelika Hartmann (DE) Mellem V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH), Bronze Klubmedaille
16-08-2009 DKK Hillerød Wenche Eikeseth (NO) Mellem Excellent 1. v BHK4
15-08-2009 BK Gruppe Islev Uwe Werner (DE) Mellem Excellent 1. v
02-08-2009 VDH Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Mellem V3
01-08-2009 VDH Bremen (DE) D.J. Baars (NL) Mellem V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH)
05-07-2009 DKK Bornholm Claudio de Giuliani (IT) Mellem Excellent 1. v BHK1 ,Cert,BIM
21-06-2009 BK Gruppe Holstebro Lene Krull Mellem Excellent 1. v BHK1,Cert,Klubvindercert,BIM
14-06-2009 DKK Vejen Ramune Kazlauskaite (LT) Mellem Excellent 1. v BHK4
13-06-2009 DKK Vejen Petru Muntean (RO) Mellem Excellent 1. v BHK3
07-06-2009 VDH Neumünster (DE) Ursula Heidelberg (DE) Mellem V1
31-05-2009 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Ingrid Anderson (SE) Mellem Excellent 1. v
23-05-2009 VDH Oldenburg (DE) Beate Spelsberg (DE) Junior SG1,Anw.DT.Jug:CH.(VDH)
10-05-2009 Gruppe Bremen (DE) Peter Holzhausen (DE) Junior SG1, Jug.CH.Anw (VDH) Bronzene Klubmedaille
03-05-2009 DKK Aalborg Göran Bodegård (SE) Junior Excellent 1. v Cert BHK4
02-05-2009 Aalborg Pedro Bispo (POR) Junior Excellent 1. v
19-04-2009 DKK Hedensted Gerhard O' Shea (SE) Junior Very good 1. v
15-03-2009 Gruppe Osnabrück (DE) Inge Gerwin (DE) Unghund SG 2, Res Anw. DT. Jug.CH. (VDH)
14-02-2009 DKK Fredericia Bo Lasthein Andersen Junior Excellent 1. v BHK4
06-12-2008 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Junior Very good
29-11-2008 VDH-CACIB Hannover (DE) Peter Holzhausen (DE) Junior SG 3
11-10-2008 VDH-CACIB Rostock (DE) Roland Bebber (DE) Junior SG 2, Res. Anw. DT. Jug. CH. (VDH)
20-09-2008 Jahressieger BKM - Wardenburg (DE) Uwe Werner (DE) Junior SG
30-08-2008 BK Gruppe Kettinge Anna Bogucka (PL) Junior Excellent
17-08-2008 BK Gruppe Vejle Ursula Heidelberg (DE) Hvalp SL 2.V
16-08-2008 DKK Vejen Erik Johannesson Hvalp SL 1.V
27-07-2008 Gruppe Hanau (DE) Brigitte Müller (DE) Hvalp Vielversprechend
13-07-2008 Gruppe Königs Wusterhausen (DE) Oliver Erat (AT) Hvalp Vielversprechend
15-06-2008 BK Gruppe Årslev Lene Krull Hvalp SL 1,Bedste Hanhvalp
14-06-2008 BK Gruppe Årslev Lene Krull Hvalp SL 1 , Bedste Hanhvalp
31-05-2008 VDH Neumünster (DE) Peter Holzhausen (DE) Hvalp Vielversprechend
31-05-2008 VDH Neumünster (DE) Peter Holzhausen (DE) Jungsten VV

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point