Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Box Wina Nella von Nowarck
DEVDHCH
AK, , KLBV-2007, Bp-AB, Bp-B, SL-2, IPO-2, SPH-1, SPH-2, FP, IPO-SPH

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
01-09-2013 Gruppe 8 - Islev Beate Jodl (DE) Veteran EX2 11
31-08-2013 Gruppe 8 - Islev Nigel Rallings (GB) Veteran EX2 11
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Carsten Berndt, (D) Veteran EX2 11
04-11-2012 DKK Herning Thord Byström (SE) Veteran EX1, CK, NORDVV 2012 15
03-11-2012 DKK Herning Beate Petkivica (LV) Veteran EX1, CK, DKVV 2012 15
16-09-2012 DKK Vejen Kresten Scheel Veteran EX1, CK, BIK4, Bedste veteran 20
15-09-2012 DKK Vejen Annemarie Mælund (SE) Veteran EX1, Bedste veteran 16
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Ralf Brinkmann (DE) Veteran EX1, CK, Veteran Årsvinder 2012 15
25-08-2012 DKK Århus Jørgen Hindse Veteran EX1, CK, Bedste veteran 18
17-06-2012 DKK Ballerup Øystein Eikeseth (NO) Veteran EX1, Bedste veteran 16
16-06-2012 DKK Ballerup Wenche Eikeseth (NO) Veteran EX1, CK, Bedste veteran 18
02-06-2012 VDH Neumünster (DE) Roland Bebber (DE) Veteran Vorgf. 1 ,Anw.Dt.Vet.Ch.VDH
26-05-2012 DKK Aalborg Marit Sunde (NO) Veteran EX1, CK, BIK2, Res. Cert, Bedste veteran 23
04-05-2012 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Norma Knox (ES) Veteran EX1, CK, Bedste veteran 18
21-04-2012 BK Gruppe Darup Ginette Hufschmid (CH) Veteran EX1, CK 15
17-10-2010 DKK Aars - BK Gruppe Aalborg Margot Egeblad Brugshund Excellent 1. v
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Christiana Lafay (F) Brugshund Excellent 3. v
29-11-2009 BK Gruppe Viborg Igor Mioc (CRO) Brugshund Very good 2. v
08-11-2009 DKK Herning Ole Staunskjær Brugshund Very good 1. v
20-09-2009 DKK Brøndby Rafael Malo Alcrudo (ESP) Brugshund Very good 1. v
19-09-2009 DKK Brøndby Rita Kadike-Skadina (LV) Brugshund Excellent 1. v
16-08-2009 DKK Hillerød Wenche Eikeseth (NO) Brugshund Excellent 1. v BTK4
15-08-2009 BK Gruppe Islev Svend Løvenkjær Brugshund VG2
02-08-2009 VDH Bremen (DE) Ralf Brinkmann (DE) Brugshund V3
01-08-2009 VDH Bremen (DE) D.J. Baars (NL) Brugshund V1,Anw.Dt.Ch.VDH.VDH Ch. på dagen
05-07-2009 DKK Bornholm Claudio de Giuliani (IT) Brugshund Excellent 1. v BTK4
21-06-2009 BK Gruppe Holstebro Ralf Brinkmann (DE) Brugshund Very good 2. v
14-06-2009 DKK Vejen Ramune Kazlauskaite (LT) Brugshund Excellent 1. v
13-06-2009 DKK Vejen Petru Muntean (RO) Brugshund Excellent 1. v BTK3
07-06-2009 VDH Neumünster (DE) Ursula Heidelberg (DE) Brugshund V1
31-05-2009 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Maritha Östlund-Holmsten (SE) Brugshund VG2
23-05-2009 VDH Oldenburg (DE) Beate Spelsberg (DE) Brugshund V1
10-05-2009 Gruppe Bremen (DE) Inge Gerwin (DE) Brugshund Vorzuglich 1 Anw.Dt.Ch.(VDH) Goldene Klubmedaille
03-05-2009 DKK Aalborg Göran Bodegård (SE) Brugshund Very good 1. v
02-05-2009 Aalborg João Vasco Poças (POR) Brugshund Excellent 1. v
19-04-2009 DKK Hedensted Gerhard O' Shea (SE) Brugshund Very good 1. v
15-03-2009 Gruppe Osnabrück (DE) Ursula Heidelberg (DE) Brugshund V2,Silberne Klubmedaille
14-02-2009 DKK Fredericia Bo Lasthein Andersen Brugshund VG2
06-12-2008 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Brugshund Excellent 2. v
29-11-2008 VDH-CACIB Hannover (DE) Peter Holzhausen (DE) Brugshund V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH)
11-10-2008 VDH-CACIB Rostock (DE) Roland Bebber (DE) Brugshund V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH)
30-08-2008 BK Gruppe Kettinge Andrezej Stepinski (PL) Brugshund Excellent 1. v
17-08-2008 BK Gruppe Vejle Toni Piasentin (DE) Brugshund VG3
16-08-2008 DKK Vejen Erik Johannesson Brugshund VG1
27-07-2008 Gruppe Hanau (DE) Uwe Beyer (DE) Brugshund vorzuglich
13-07-2008 Gruppe Königs Wusterhausen (DE) Brigitte Müller (DE) Brugshund Vorzuglig
15-06-2008 BK Gruppe Årslev Bo Lasthein Andersen Brugshund Very good
31-05-2008 VDH Neumünster (DE) Peter Holzhausen (DE) Brugshund V3
11-05-2008 Bremen (DE) Beate Spelsberg (DE) Brugshund V2,Silberne Klubmedaille
01-05-2008 Gruppe Buchholz-Trelde (DE) Inge Gerwin (DE) Brugshund V3
23-09-2007 Gruppe Emden (DE) Ralf Brinkmann (DE) Brugshund V3
15-09-2007 DKK Brøndby Albert Wight (GB) Brugshund 1. pr. 1. v
09-09-2007 Aalborg Knut Andersen (NO) Brugshund 1. pr. 1. v CK
12-08-2007 DKK Vejen João Vasco Poças (POR) Brugshund 1. pr. 1. v CK
11-08-2007 DKK Vejen Miklós Levente (HU) Brugshund 1. pr. 1. v CK
29-07-2007 Gruppe Hanau (DE) Beate Spelsberg (DE) Brugshund V2,Silberne Klubmedaille
24-06-2007 BK Gruppe Aabenraa Ursula Heidelberg (DE) Brugshund 1. pr. 2. v CK
23-06-2007 BK Gruppe Aabenraa Ole Staunskjær Brugshund 1. pr. 1. v
10-06-2007 Gruppe Göttingen (DE) Peter Holzhausen (DE) Brugshund V1,Anw.Dt.Ch.VDH.BKM Klubmedaille
03-06-2007 VDH Neumünster (DE) Toni Piasentin (DE) Brugshund V1,Anw.Dt.Ch.VDH
13-05-2007 Bremen (DE) Uwe Werner (DE) Brugshund 1. pr. 3. v
12-05-2007 DKK Århus Nils Molin (SE) Brugshund 1. pr. 1. v CK CERT;BTK1,BIR
28-04-2007 DKK Hillerød Sean Delmar (IE) Brugshund 1. pr. 1. v CK
08-04-2007 DKK Ribe Wilfried Peper (DE) Brugshund 1. pr. 1. v CK BTK3
18-02-2007 DKK - Odense Anita Whitmarsh (SE) Brugshund 1. pr. 1. v CK
25-11-2006 BK Gruppe Viborg Ginette Hufschmid (CH) Brugshund 1. pr. 2. v
04-11-2006 DKK Herning Bo Lasthein Andersen Brugshund 1. pr. 1. v CK
17-09-2006 DKK Ballerup Kari Järvinen (FIN) Åben 1. pr. 2. v
27-08-2006 BK Gruppe Slangerup Inge Gerwin (DE) Åben 1. pr.
28-07-2006 DKK Brøndby Peter van Montfoort (NL) Åben 2. pr.
27-07-2006 DKK Brøndby Miklós Levente (HU) Åben 1. pr. 3. v
24-06-2006 BK Gruppe Årslev Ingrid Anderson (SE) Åben 1. pr.
17-06-2006 Aalborg Knut Andersen (NO) Åben 1. pr. 1. v CK Cert,Res.CACIB ,BTK3
27-05-2006 VDH Neumünster (DE) Ralf Brinkmann (DE) Åben 1. pr. 2. v
07-05-2006 DKK Hillerød Carlos Fernandez-Renau (ESP) Åben 1. pr.
02-04-2006 Bremen (DE) Beate Spelsberg (DE) Åben 1. pr.
01-04-2006 DKK Hedensted Marit Sunde (NO) Åben 1. pr. 1. v
26-11-2005 BK Gruppe Viborg Maritha Östlund-Holmsten (SE) Åben 1. pr.
06-11-2005 DKK Herning Margot Egeblad Åben 1. pr. 4. v
04-09-2005 BK Gruppe Holstebro Ingrid Anderson (SE) Åben 1. pr. 4. v
14-08-2005 Århus Beate Spelsberg (DE) Åben 1. pr.
13-08-2005 DKK - Odense Soile Bister (FIN) Mellem 1. pr. 1. v CK
25-06-2005 BK Gruppe Årslev Franz Singelnstein (DE) Åben 2. pr.
19-06-2005 Aalborg Peter Holzhausen (DE) Åben 1. pr.
29-05-2005 VDH Neumünster (DE) Beate Spelsberg (DE) Mellem 1. pr. 1. v Cert
22-05-2005 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Paola Micara-Watten (IT) Åben 1. pr.
06-11-2004 DKK Herning Karl-Erik Johansson (SE) Unghund 1. pr. 4. v
11-09-2004 BK Gruppe Årslev Inge Gerwin (DE) Unghund 1. pr. 3. v
15-08-2004 Aalborg Lene Krull Unghund 1. pr. 3. v SL
08-08-2004 BK Gruppe Vejle Roland Bebber (DE) Unghund 1. pr.
13-06-2004 Århus Piet Roosenboom (BE) Hvalp 1. pr. 1. v SL

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
27-10-2012 Spor DM - BK Gruppe Ålborg Knud Rasmussen SPH-2 A:  12    Sum =  12    
12-11-2011 Spor-DM BK Gruppe Slangerup Jørn Munk SPH-2 A:  70    Sum =  70    Prædikat:  T
13-11-2010 DM Spor - BK Gruppe Viborg Kurt Egon Nielsen SPH-2 A:  96    Sum =  96    Prædikat:  Fortrinlig
10-04-2010 BK Gruppe Årslev Karl-Heinz Meuser (DE) SPH-1 A:  82    Sum =  82    Prædikat:  God
22-11-2009 BK Gruppe Aalborg Knud Rasmussen SPH-1 A:  97    Sum =  97    Prædikat:  F
04-04-2009 BK Gruppe Årslev Cornell Puls (DE) SPH-1 A:  87    Sum =  87    Prædikat:  God
18-10-2008 BK Gruppe Århus Kurt Egon Nielsen SL-2 A:  92    B:  96    Sum =  188    Prædikat:  SG
14-10-2007 Århus Knud Rasmussen/Kurt Egon Nielsen IPO-SPOR A:  157    Sum =  157    Prædikat:  T
30-09-2007 DM BK Gruppe Aalborg Knud Rasmussen SPH-1 A:  95    Sum =  95    Prædikat:  SG
22-04-2007 BK Gruppe Årslev Knud Rasmussen SPH-1 A:  92    Sum =  92    Prædikat:  SG
21-04-2007 BK Gruppe Årslev Knud Rasmussen SPH-2 A:  88    Sum =  88    Prædikat:  God
24-03-2007 Aalborg Kurt Egon Nielsen IPO-2 A:  91    B:  93    C:  86    Sum =  270    Prædikat:  SG
17-12-2006 BK Gruppe Årslev Knud Rasmussen SPH-1 A:  96    Sum =  96    Prædikat:  F
29-10-2006 Århus Kurt Egon Nielsen SPH-1 A:  86    Sum =  86    Prædikat:  God
28-10-2006 Århus Kurt Egon Nielsen IPO-1 A:  97    B:  90    C:  96    Sum =  283    Prædikat:  SG
08-04-2006 BK Gruppe Årslev Käthe Tschörtner (DE) SL-1 A:  95    B:  92    Sum =  187    Prædikat:  sg