Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Arnakkekilden´s D´anton
DKCH,BK-Veteran Årsvinder-2014,
AK, UHP, Bp-ABC, Bp-AB, Bp-B, SL-1, IPO-1, FP, Stufe-1, SL-2

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
20-09-2014 Hillerød Dušan Paunović RS Veteran EX1, CK, KBHVV 15
10-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Zsofia Varszegi(H) Veteran EX1, CK, Årsvinder 2014 Veteran Han 15
09-08-2014 Gruppe 20 - Aalborg Angelika Hartmann(DE) Veteran EX1, CK 15
22-05-2011 BK Gruppe Islev Ingrid Anderson (SE) Champion Excellent m. CK
21-05-2011 BK Gruppe Darup Beate Spelsberg (DE) Champion Excellent 3. v m. CK
27-11-2010 BK Gruppe Viborg Bo Lasthein Andersen Champion Very good 4. v
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Paola Micara-Watten (IT) Champion Excellent
24-04-2010 BK Gruppe Darup Bo Lasthein Andersen Champion Excellent 2. v BHK3
28-11-2009 BK Gruppe Viborg Rob Douma (NL) Champion Excellent 3. v
20-09-2009 DKK Brøndby Rafael Malo Alcrudo (ESP) Champion Excellent 4. v
19-09-2009 DKK Brøndby Rita Kadike-Skadina (LV) Champion Excellent 4. v
16-08-2009 DKK Hillerød Wenche Eikeseth (NO) Champion Excellent 1. v BHK1 , CACIB, BIM
15-08-2009 BK Gruppe Islev Uwe Werner (DE) Champion Excellent 2. v
05-07-2009 DKK Bornholm Claudio de Giuliani (IT) Åben Excellent 2. v BHK3
14-06-2009 DKK Vejen Ramune Kazlauskaite (LT) Åben Excellent 1. v BHK2 , CERT, res.CACIB. (Dansk Champion på dagen)
13-06-2009 DKK Vejen Petru Muntean (RO) Åben Excellent 4. v
31-05-2009 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Ingrid Anderson (SE) Åben Very good
03-05-2009 DKK Aalborg Göran Bodegård (SE) Åben Excellent 2. v
02-05-2009 BK Gruppe Aalborg Pedro Bispo (POR) Åben Excellent
19-04-2009 DKK Hedensted Gerhard O' Shea (SE) Åben Very good
14-02-2009 DKK Fredericia Bo Lasthein Andersen Åben Very good 3. v
06-12-2008 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Åben Excellent 3. v
08-11-2008 DKK Herning Knut Sigurd Wilberg (GB) Åben Very good 4. v
21-09-2008 DKK Ballerup Salvatore Tripoli (IT) Åben Excellent 2. v Res. CACIB
30-08-2008 BK Gruppe Kettinge Anna Bogucka (PL) Åben Excellent 3. v
17-08-2008 BK Gruppe Vejle Ursula Heidelberg (DE) Åben Very good
16-08-2008 DKK Vejen Karl-Erik Johansson (SE) Åben Excellent 1. v CERT. Res. CACIB
29-06-2008 DKK Brøndby Rajko Rotner (SL) Åben Excellent 3. v
14-06-2008 BK Gruppe Årslev Lene Krull Åben Excellent, 2 V
31-05-2008 VDH Neumünster (DE) Peter Holzhausen (DE) Mellem V3
04-05-2008 DKK Hillerød Ligita Zake (LV) Mellem Excellent, 2v
22-03-2008 DKK Næstved - Kreds 10 Fujihata Tomi (JPN) Mellem Excellent 1v, 2. bedste han.
17-02-2008 DKK - Odense Jochen Eberhardt (DE) Mellem Excellent 2 v
24-11-2007 BK Gruppe Viborg Franz Singelnstein (DE) Unghund 1. pr. 3. v m/SL
04-11-2007 DKK Herning Steffi Kirschbichler (AT) Unghund 1. pr. 2. v m/SL
15-09-2007 DKK Brøndby Albert Wight (GB) Unghund 1. pr. 2. v m/SL
09-09-2007 BK Gruppe Aalborg Lene Krull Unghund 1. pr. 4. v m/SL
12-08-2007 DKK Vejen João Vasco Poças (POR) Unghund 1. pr. 1. v m/SL og CK BHK2 CERT.
11-08-2007 DKK Vejen Miklós Levente (HU) Unghund 1. pr. 2. v
24-06-2007 BK Gruppe Aabenraa Günter Karg (DE) Unghund 1. pr. 1. v m/SL
23-06-2007 BK Gruppe Aabenraa Bo Lasthein Andersen Unghund 1. pr.
17-06-2007 DKK Ballerup Giuseppe Alessandra (IT) Unghund 1. pr. 2. v SL
28-04-2007 DKK Hillerød Sean Delmar (IE) Unghund 1. pr. 1. v m. SL CK BHK3
25-11-2006 BK Gruppe Viborg Brigitte Müller (DE) Baby 2. v SL

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
08-12-2013 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj. Hans Hansen. SL-2 A:  77    B:  80    Sum =  157     3
22-09-2012 DM - BK Gruppe Årslev Knud Rasmussen SL-1 A:  83    B:  82    Sum =  165     2
19-08-2012 BK Gruppe Islev Hans Hansen SL-1 A:  90    B:  76    Sum =  166     2
02-10-2011 BK Gruppe Islev Kurt Egon Nielsen SL-1 A:  82    B:  60    Sum =  142    
01-10-2011 BK Gruppe Islev Knud Rasmussen Stufe-1 A:  77    Sum =  77    
30-10-2010 BK Gruppe Darup Knud Rasmussen IPO-1 A:  84    B:  83    Sum =  167    
29-08-2010 BK Gruppe Islev Hans Hansen IPO-1 A:  86    B:  80    C:  71    Sum =  237    Prædikat:  T
25-07-2010 BK Gruppe Darup Kurt Egon Nielsen IPO-1 A:  70    B:  85    C:  76    Sum =  231    Prædikat:  T
23-05-2009 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Kurt Egon Nielsen Bp-ABC A:  87    B:  84    C:  70    Sum =  241    Prædikat:  G
29-04-2009 Kreds 55 (Schæferklub) René Jørgensen UHP Prædikat:  Bestået 2
26-04-2009 BK Gruppe Darup Kurt Egon Nielsen FP Prædikat:  Bestået 2
05-04-2009 BK Gruppe Årslev Ella Laursen Bp-ABC A:  72    B:  97    Sum =  169    Prædikat:  M
26-10-2008 BK Gruppe Darup Knud Rasmussen Bp-AB A:  87    B:  86    Sum =  173    Prædikat:  G
28-09-2008 DM BK Gruppe Kettinge Helle Priess Bp-B B:  84    Sum =  84    Prædikat:  G
27-10-2007 BK Gruppe Islev Helle Priess Bp-B B:  70    Sum =  70    Prædikat:  T