Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Vadim du Val d´Europe
DKCH, NOCH, SECH, INTCH, NORDCH
KLBCH, BKJugendChampion, BK-Unghundeårsvinder-2005, BDJGSG-2005, VDHJugendChampion, NorskUnghundeÅrsvinder-2006, NorskÅrsvinder-2006, , BK-Årsvinder-2006

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
18-05-2013 Atibox, Ungarn Radim Fiala Veteran EX1 - Veteranvinder
24-11-2012 BK Gruppe Viborg Ingrid Anderson (SE) Veteran EX1, CK, Bedste veteran 18
04-11-2012 DKK Herning Thord Byström (SE) Veteran EX1, CK, Bedste veteran, NORDVV 2012 18
03-11-2012 DKK Herning Beate Petkivica (LV) Veteran EX1, CK, Bedste veteran, DKVV 2012 18
01-09-2012 Årsvinder - BK Gruppe Årslev Roland Bebber (DE) Veteran EX1, CK, Bedste veteran, Veteran Årsvinder 2012 18
24-11-2007 BK Gruppe Viborg Franz Singelnstein (DE) Champion 1. pr. 1. v BHK1 BIM Klubvin cert.
21-10-2007 Lausanne (CH) Angelika Hartmann (DE) Champion V1, CACIB BOB
13-10-2007 VDH Dortmund (DE) Inge Gerwin (DE) Brugshund V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH)
29-09-2007 Pamfou F Milos A. Lucic (SRB) Champion 1. pr. 4. v
24-06-2007 BK Gruppe Aabenraa Günter Karg (DE) Champion 1. pr. 3. v CK
23-06-2007 BK Gruppe Aabenraa Bo Lasthein Andersen Champion 1. pr. 2. v. CK , BHK4
17-06-2007 Jahressieger Birmensdorf (CH) o V1, CAC Jahrsieger 2007
26-05-2007 Sa Jean Claude Capon Champion exelent
07-05-2007 uchizi Hans Bierwolf (AT) Brugshund exelent 2 RCACS
06-05-2007 VDH Dortmund (DE) Ursula Heidelberg (DE) Brugshund vorzüglich 3
20-08-2006 BK Gruppe Århus Roel Venema (NL) certifikat
25-09-2005 Gruppe Düsseldorf (DE) Gürche Unghund IBC Jahresjugendsieger D
11-09-2005 Jahressieger Bordeaux (F) René Pras (F) Unghund Jahresjugendsieger F
04-08-2005 BK Gruppe Holstebro Walter Fiechter (DE) Unghund 1. pr. 1. v. CK BHK3, Unghundeårsvinder
17-07-2005 Gruppe Werne (DE) Uwe Beyer (DE) Åben V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH) Silberne Klubmedalie
03-07-2005 Gruppe Stade (DE) Ginette Hufschmid (CH) Unghund sehr gut 1 junghund anwartschaft
26-06-2005 Gruppe Bottrop (DE) Inge Gerwin (DE) Unghund 1. pr. 1 v jungh anw
25-06-2005 BK Gruppe Årslev Franz Singelnstein (DE) Unghund 1. pr. 1. v sl 2 v. KLBVcert
19-06-2005 Aalborg Peter Holzhausen (DE) Unghund 1. pr. 1. v., SL, CK , BHK, Cert., BIR
29-05-2005 VDH Neumünster (DE) Beate Spelsberg (DE) Unghund SG1 Anw. Dt. Jug. Ch. VDH, Bedste hanhund B.K. jug anw udst. bedste unghund
22-05-2005 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Angelika Hartmann (DE) Unghund 1. pr. 2. v CK , BHK2
27-11-2004 BK Gruppe Viborg Ingrid Anderson (SE) Baby sl 1 baby bedste hanhvalp. udst. bedste hvalp

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point