Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Von Ellinghaus Gigi
DEVDHCH, DKCH
BKJugendChampion, VDHJugendChampion, BK-Unghundeårsvinder-2006

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
23-08-2009 Gruppe Celle (DE) Inge Gerwin (DE) Champion V1, Anw. Dt. Ch. (VDH) Tysk champion VDH på dagen
21-06-2009 BK Gruppe Holstebro Ralf Brinkmann (DE) Champion Excellent 2. v
31-05-2009 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Maritha Östlund-Holmsten (SE) Champion Excellent 1. v Klubchampion Cert.
06-12-2008 BK Gruppe Viborg Oliver Erat (AT) Champion Excellent 1.v. Klubchampion Cert.
09-11-2008 VDH Stuttgart (DE) Uwe Werner (DE) Champion V1 Anw.Dt.Ch.VDH. CACIB BIM
08-11-2008 VDH Stuttgart (DE) Angelika Hartmann (DE) Champion V1 Anw.Dt.Ch.VDH. BIM
21-09-2008 Jahressieger BKM - Wardenburg (DE) Brigitte Müller (DE) Champion Excellent 3. v
30-08-2008 BK Gruppe Kettinge Andrezej Stepinski (PL) Champion Excellent 3. v
17-08-2008 BK Gruppe Vejle Toni Piasentin (DE) Champion Excellent
16-08-2008 DKK Vejen Karl-Erik Johansson (SE) Champion Excellent 2. v
27-07-2008 Bedzin (PL) Iwona Magdziarska (PL) Champion Excellent 1. CWC Bedste tæve på udstillingen. (BIM) Guld Medalje.
14-06-2008 BK Gruppe Årslev Bo Lasthein Andersen Champion Excellent 1. v Klubchampion Cert.
31-05-2008 VDH Neumünster (DE) Peter Holzhausen (DE) Champion V1, Anw. Dt. Ch. VDH
24-11-2007 BK Gruppe Viborg Uwe Werner (DE) Åben 1. pr. 1. v CK BTK1 , Cert. KLBVcert BIR. Dansk Champion på dagen.
04-11-2007 DKK Herning Steffi Kirschbichler (AT) Åben 1. pr. 2. v CK BTK3 Res.CACIB
15-09-2007 DKK Brøndby Albert Wight (GB) Åben 1. pr. 1. v CK BTK2 , Res. CACIB
09-09-2007 Aalborg Knut Andersen (NO) Åben 1. pr. 1. v CK BTK4
12-08-2007 DKK Vejen João Vasco Poças (POR) Åben 1. pr. 1. v CK
11-08-2007 DKK Vejen Miklós Levente (HU) Åben 1. pr. 2v, CK ,BTK4
24-06-2007 BK Gruppe Aabenraa Ursula Heidelberg (DE) Åben 1. pr. 1. v CK ,BK Jubilæumsvinder 2007 Åben Klasse.
23-06-2007 BK Gruppe Aabenraa Ole Staunskjær Åben 1. pr. 4. v
17-06-2007 DKK Ballerup Giuseppe Alessandra (IT) Åben 1. pr. 3. v
12-05-2007 DKK Århus Nils Molin (SE) Åben 1. pr. 2. v CK BTK3
28-04-2007 DKK Hillerød Sean Delmar (IE) Åben 1. pr. 1. v CK ,BTK3 , CACIB.
08-04-2007 DKK Ribe Wilfried Peper (DE) Åben 1. pr. 2. v CK BTK2
25-03-2007 Gruppe Dieburg-Eppertshausen (DE) Walter Fiechter (DE) Åben V2, Res Anw.Dt.Ch (VDH), Bronzene Klubmedaille
24-03-2007 Berlin (DE) Brigitte Müller (DE) Åben V1, Anw.Dt.Ch.VDH. Res. CAC.
18-02-2007 DKK - Odense Anita Whitmarsh (SE) Åben 1.pr. 1. v CK ,BTK1 , Certifikat, C.A.C.I.B, BIR.
25-11-2006 BK Gruppe Viborg Ginette Hufschmid (CH) Åben 1. pr. 1. v CK Certifikat. BTK1 Klubvinder certifikat. BIR.
04-11-2006 DKK Herning Bo Lasthein Andersen Åben 1. pr. 2. v m CK, BTK4
16-09-2006 Jahressieger BKM - Düsseldorf (DE) Inge Gerwin (DE) Jugend Sehr gut.
27-08-2006 BK Gruppe Slangerup Inge Gerwin (DE) Unghund 1. pr. 1. v SL CK. Bedste unghundetæve. Unghunde årsvinder 2006.
20-08-2006 BK Gruppe Århus Roel Venema (NL) Unghund 1. pr. 1. v SL CK Certifikat.
13-08-2006 Gruppe Berlin Süd-Ost (DE) Angelika Hartmann (DE) Jugend Sehr gut 1, BK Jugen anwartschaft, Bronce klubmedalje, Bedste unghund, BK Jugend Champ på dagen.
24-06-2006 BK Gruppe Årslev Ingrid Anderson (SE) Unghund 1. pr. 1. v SL CK BTK3 Certifikat, Klubvinder Certifikat.
11-06-2006 Gruppe Heepen-Bielefeld (DE) Inge Gerwin (DE) Jugend SG 2
28-05-2006 BK Gruppe Darup Ellis van Honschooten-Koning (NL) Unghund 2. pr.
27-05-2006 VDH Neumünster (DE) Ralf Brinkmann (DE) Jugend Sg 1, VDH jugendanwartschaft, BK Klubjugendanwartschaft, Bedste unghundetæve,
26-03-2006 Gruppe Bergstrasse (DE) Ursula Heidelberg (DE) Jugend SG 3
05-03-2006 VDH München (DE) Walter Fiechter (DE) Jugend SG1, VDH Jugendanwartshaft, BK Klubanwartshaft, Bedste Unghund, Jugensieger Bayern.
18-02-2006 DKK - Odense Paula Heikonen-Lehkonen (FIN) Unghund 1. pr. 2. v SL
15-01-2006 VDH Nürnberg (DE) Roland Bebber (DE) Jugend SG.1 Anw.Dt.CH. VDH
26-11-2005 BK Gruppe Viborg Maritha Östlund-Holmsten (SE) Hvalp 1. pr. 1. v Bedste tæve hvalp, Bedste hvalp.
04-09-2005 BK Gruppe Holstebro Ingrid Anderson (SE) Baby 1. pr.
14-08-2005 BK Gruppe Århus Beate Spelsberg (DE) Baby 1. pr. 2. v

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point