Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Carolinekilde´s Deluxe

AK, UHP, Bp-AB, Bp-B, IPO-1, SPH-1, SPH-2, FP

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
25-11-2006 BK Gruppe Viborg Ginette Hufschmid (CH) Hvalp 2. pr. L
27-08-2006 BK Gruppe Slangerup Inge Gerwin (DE) Baby 1. pr. SL
20-08-2006 BK Gruppe Århus Lene Krull Baby 3. pr. ML
24-06-2006 BK Gruppe Årslev Ingrid Anderson (SE) Baby 2. pr. L

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
15-04-2012 BK Gruppe Årslev Carsten Anders (DE) SPH-2 A:  75    Sum =  75     7
14-04-2012 BK Gruppe Årslev Carsten Anders (DE) SPH-1 A:  71    Sum =  71     5
13-04-2012 BK Gruppe Årslev Carsten Anders (DE) SPH-2 A:  77    Sum =  77     7
10-04-2011 BK Gruppe Årslev Klaus Jeske (DE) SPH-2 A:  70    Sum =  70    Prædikat:  T
09-04-2011 BK Gruppe Årslev Klaus Jeske (DE) SPH-1 A:  50    Sum =  50    Prædikat:  M
08-04-2011 BK Gruppe Årslev Klaus Jeske (DE) SPH-2 A:  89    Sum =  89    Prædikat:  G
21-11-2010 Kreds 25 Nordfyn Bent Andersen SPH-1 A:  87    Sum =  87    Prædikat:  G
13-11-2010 DM - BK Gruppe Viborg Kurt Egon Nielsen SPH-2 A:  80    Sum =  80    Prædikat:  G
31-10-2010 BK Gruppe Kettinge Lene Carlson SPH-2 A:  82    Sum =  82    Prædikat:  G
10-10-2010 BK Gruppe Årslev Gunner Jensen SPH-2 A:  44    Sum =  44    Prædikat:  M
04-09-2010 BK Gruppe Årslev Knud Rasmussen IPO-2 A:  84    B:  55    Sum =  139    
20-06-2010 BK Gruppe Aalborg Kurt Egon Nielsen IPO-1 A:  93    B:  70    C:  70    Sum =  233    Prædikat:  T
11-04-2010 BK Gruppe Årslev Karl-Heinz Meuser (DE) SPH-2 A:  70    Sum =  70    Prædikat:  T
10-04-2010 BK Gruppe Årslev Karl-Heinz Meuser (DE) IPO-1 A:  99    B:  81    C:  63    Sum =  243    Prædikat:  UTS
09-04-2010 BK Gruppe Årslev Karl-Heinz Meuser (DE) SPH-1 A:  87    Sum =  87    Prædikat:  G
13-12-2009 BK Gruppe Årslev Gunner Jensen IPO-VO A:  99    B:  83    C:  80    Sum =  262    Prædikat:  G
14-11-2009 BK Gruppe Årslev Knud Rasmussen SPH-2 A:  91    Sum =  91    Prædikat:  SG
26-09-2009 DM - BK Gruppe Årslev Jørn Munk SPH-1 A:  87    Sum =  87    Prædikat:  G
22-11-2008 BK Gruppe Årslev Helle Priess SPH-1 A:  71    Sum =  71    Prædikat:  T
09-11-2008 Atibox (CH) Gotthard Susat Stufe-2 A:  64    Sum =  64    Prædikat:  M
28-09-2008 DM BK Gruppe Kettinge Knud Rasmussen/Helle Priess Bp-AB A:  97    B:  80    Sum =  177    Prædikat:  G
27-09-2008 Spor-DM BK Gruppe Kettinge Helle Priess SPH-1 A:  70    Sum =  70    Prædikat:  T
06-09-2008 BK Gruppe Årslev Kurt Egon Nielsen Bp-ABC A:  90    B:  79    C:  15    Sum =  184    Prædikat:  M
27-04-2008 Dobermannklubben - Odense Knud Rasmussen SPH-1 A:  80    Sum =  80    Prædikat:  G
13-04-2008 BK Gruppe Årslev Karl-Heinz Meuser (DE) SPH-1 A:  80    Sum =  80    Prædikat:  G
11-04-2008 BK Gruppe Årslev Karl-Heinz Meuser (DE) SPH-1 A:  80    Sum =  80    Prædikat:  G
30-11-2007 BK Gruppe Årslev Gunner Jensen UHP Prædikat:  Bestået 2
04-11-2007 Atibox Spor-VM - BK Gruppe Årslev Kurt Egon Nielsen Stufe-1 A:  71    Sum =  71    Prædikat:  T
14-10-2007 BK Gruppe Århus Kurt Egon Nielsen Bp-AB A:  80    B:  87    Sum =  167    Prædikat:  G
13-10-2007 BK Gruppe Århus Knud Rasmussen Bp-AB A:  83    B:  73    Sum =  156    Prædikat:  t
29-09-2007 DM BK Gruppe Aalborg Knud Rasmussen/Kurt Egon Nielsen Bp-AB A:  92    B:  70    Sum =  162    Prædikat:  G
26-08-2007 BK Gruppe Årslev Kurt Egon Nielsen Bp-AB A:  79    B:  86    Sum =  165    Prædikat:  G
29-06-2007 BK Gruppe Årslev Kurt Egon Nielsen FP Prædikat:  Bestået 2
21-04-2007 BK Gruppe Årslev Knud Rasmussen Bp-B B:  84    Sum =  84    Prædikat:  G