Grundinfo Stamtavle Avlskåring Mentalbeskrivelse Resultater
Kulmosen Ellis
DKCH
AK, Bp-B. KBHVV 2014

Udstillingsresultater

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering Point
20-09-2014 Hillerød Dušan Paunović RS Veteran EX1, CK, Bedste veteran, KBHVV 18
17-08-2014 Bornholm Tina Peixoto PT Veteran VG1 10
16-08-2014 Bornholm Harri Lehkonen FI Veteran EX1, Bedste veteran 16
22-06-2014 Vejen Yana Gavrilova RU Veteran EX1, CK, Bedste veteran 18
21-06-2014 Vejen Blid von Schedvin SE Veteran EX1, CK, Bedste veteran 18
18-08-2013 Bornholm Dorothea Carroll (Irland) Veteran EX2 11
17-08-2013 Bornholm Petra Junehall (SE) Veteran EX2 11
06-11-2011 DKK Herning Lene Krull Champion Excellent
05-11-2011 DKK Herning Pirjo Aaltonen (FIN) Champion Excellent
18-09-2011 DKK Bjerringbro Luis Pinto Teixeira (POR) Champion Excellent 2. V m. CK
03-09-2011 BK Gruppe Kettinge Jelena Kruus (EST) Champion Excellent
20-08-2011 DKK Varde Hans Almgren (SE) Champion Excellent 1. V. m. CK. BIK 2
03-07-2011 DKK Rønne Lars Adeheimer (SE) Champion Excellent 1. V. m. CK. BIK 1. BIR. BIG 3.
08-05-2011 DKK Hillerød Bo Skalin (FIN) Champion Excellent 2. V
23-04-2011 DKK Næstved - Kreds 10 Mary Anne Brocious (USA) Champion Excellent 1. V m. CK
03-04-2011 DKK Tønder Carsten Birk Champion Excellent 3. V. m. CK
12-02-2011 DKK Fredericia Piet Roosenboom (BE) Champion Excellent 3. V m. CK
27-11-2010 BK Gruppe Viborg Bo Lasthein Andersen Champion Excellent 2. V
07-11-2010 DKK Herning Leif Ragnar Hjorth (NO) Champion Very good 3. V
06-11-2010 DKK Herning Inger Dahle (NO) Champion disq
17-10-2010 DKK Aars - BK Gruppe Aalborg Margot Egeblad Champion Excellent 2. V
19-09-2010 DKK Ballerup Knut Andersen (NO) Champion Excellent 2. V. 4. BTK
15-08-2010 BK Gruppe Aabenraa Christiana Lafay (F) Champion Excellent 3. V
14-08-2010 DKK Vejen Joop Schepers (NL) Champion Excellent 2. V BTK 2 Res CACIB
02-05-2010 DKK Hillerød Claudio de Giuliani (IT) Åben Excellent 1. V. CERT. 3 BTK Dansk Champion på dagen
28-11-2009 BK Gruppe Viborg Igor Mioc (CRO) Åben Excellent
08-11-2009 DKK Herning Ole Staunskjær Åben G
07-11-2009 DKK Herning Elina Tan-Hietalahti (FIN) Åben Sufficient
20-09-2009 DKK Brøndby Rafael Malo Alcrudo (ESP) Åben Very good
19-09-2009 DKK Brøndby Rita Kadike-Skadina (LV) Åben Excellent 3. V.
16-08-2009 DKK Hillerød Wenche Eikeseth (NO) Åben Excellent 2. V
15-08-2009 BK Gruppe Islev Svend Løvenkjær Åben Very good
05-07-2009 DKK Bornholm Claudio de Giuliani (IT) Åben Excellent 2. V. BTK 2.
14-06-2009 DKK Vejen Ramune Kazlauskaite (LT) Åben Excellent 2. V Res CACIB. BTK 2
13-06-2009 DKK Vejen Petru Muntean (RO) Åben Excellent 2. V. BTK4
31-05-2009 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Maritha Östlund-Holmsten (SE) Åben Excellent 4. V.
03-05-2009 DKK Aalborg Göran Bodegård (SE) Åben Excellent 1. V. CERT. CACIB. BTK1 BIM
02-05-2009 BK Gruppe Aalborg João Vasco Poças (POR) Åben Excellent
19-04-2009 DKK Hedensted Gerhard O' Shea (SE) Åben Very good 4. V.
14-02-2009 DKK Fredericia Bo Lasthein Andersen Åben Very good 4. V.
21-09-2008 DKK Ballerup Salvatore Tripoli (IT) Åben Excellent 4. V.
30-08-2008 BK Gruppe Kettinge Andrezej Stepinski (PL) Åben Excellent
17-08-2008 BK Gruppe Vejle Toni Piasentin (DE) Åben Excellent.. 3 V.
16-08-2008 DKK Vejen Karl-Erik Johansson (SE) Åben VG
29-06-2008 DKK Brøndby Rajko Rotner (SL) Åben Excellent. 1. V. Res. CACIB
14-06-2008 BK Gruppe Årslev Bo Lasthein Andersen Åben Excellent 3. V.
04-05-2008 DKK Hillerød Ligita Zake (LV) Åben Excellent 2. V. Res. CACIB
24-11-2007 BK Gruppe Viborg Uwe Werner (DE) Åben 1. pr.
04-11-2007 DKK Herning Steffi Kirschbichler (AT) Åben 1. pr. CK 1. V. CERT. CACIB. BTK1 BIM
15-09-2007 DKK Brøndby Albert Wight (GB) Åben 2. pr.
09-09-2007 BK Gruppe Aalborg Knut Andersen (NO) Åben 1. pr.
12-08-2007 DKK Vejen João Vasco Poças (POR) Åben 1. pr. 4. V.
11-08-2007 DKK Vejen Miklós Levente (HU) Åben 1. pr. 4. V.
24-06-2007 BK Gruppe Aabenraa Ursula Heidelberg (DE) Åben 1. pr. m/ CK. 2. V.
23-06-2007 BK Gruppe Aabenraa Ole Staunskjær Åben 1. pr. 3. V.
17-06-2007 DKK Ballerup Giuseppe Alessandra (IT) Åben 1. pr.
28-04-2007 DKK Hillerød Sean Delmar (IE) Åben 1. pr.
18-02-2007 DKK - Odense Anita Whitmarsh (SE) Åben 1. pr. m/ CK. 2. V. Res.CABIB. BTK2
25-11-2006 BK Gruppe Viborg Ginette Hufschmid (CH) Åben 1. pr.
27-08-2006 BK Gruppe Slangerup Inge Gerwin (DE) Åben 1. pr.
20-08-2006 BK Gruppe Århus Roel Venema (NL) Åben 1. pr. m /CK. 1. V.
24-06-2006 BK Gruppe Årslev Ingrid Anderson (SE) Unghund 1. pr. 3. V. S L
28-05-2006 BK Gruppe Darup Ellis van Honschooten-Koning (NL) Unghund 2. pr.
14-08-2005 BK Gruppe Århus Beate Spelsberg (DE) Hvalp 1. pr. 1. V. Bedste tæve hvalp
25-06-2005 BK Gruppe Årslev Franz Singelnstein (DE) Baby 1. pr. 1. V. Bedste tæve hvalp
22-05-2005 BK Gruppe Sydkyst/Ishøj Paola Micara-Watten (IT) Baby S L

Prøveresultater

Dato Sted Dommer Prøve Resultat Point
27-10-2007 BK Gruppe Islev Helle Priess BP-B B:  70    Sum =  70    Prædikat:  T